Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. kovo 21 d. 11:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilniečiai apgynė namų sienas

Lazdynų plaukimo baseinas buvo pasipuošęs penkių valstybių vėliavomis – čia vyko tarptautinis jaunučių vandensvydžio turnyras.

Turnyras Vilniuje.
Augusto Četkausko ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Turnyras Vilniuje.
   
Šis tarptautinis turnyras – jau ketvirtasis. Anksčiau buvo kovojama dėl Vilniaus miesto vandens sporto mokyklos taurės, o dabar, kai šios mokyklos nebeliko - dėl Vilniaus miesto sporto centro apdovanojimų.  
 
Pirmąjį ir pernykštį trečiąjį buvo laimėję vilniečiai, kurie šią sėkmę pakartojo ir šiemet. 

Vilniaus miesto sporto centro komanda, vadovaujama trenerio Nerijaus Papaurėlio, lemiamoje kovoje 7:5 nugalėjo antrą vietą užėmusią Minsko  „SDJŠOR-4“ komandą.  
 
Treti – Stokholmo „Hellas SK“ (Švedija), ketvirti – Ašdodo „Maccabi“ (Izraelis), penkti – Vilniaus miesto sporto centro-04 ir šešti – Gožuvo  „KS Alfa“ (Lenkija) sportininkai. 
 
Vilniečiai, be baltarusių, dar nugalėjo švedus 12:4, Izraelio atstovus 12:6, savo antrosios komandos atstovus 10:2 ir lenkus 13:2. Jie pasiekė 54 įvarčius, o į savus praleido 19. 
 
Per iškilmingą varžybų uždarymą taurę nugalėtojams įteikė Vilniaus miesto sporto centro direktorius Marius Jukonis. Geriausios komandos buvo apdovanotos ir Sporto centro medaliais. 
 
Lietuvos vandensvydžio federacija įsteigė prizus kiekvienos komandos ir viso turnyro geriausiems žaidėjams. Juos įteikė LVF generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda. 

Geriausio turnyro žaidėjo prizas atiteko vilniečiui Ignui Kižiui, o rezultatyviausio žaidėjo ir geriausio vartininko - minskiečiams: Aleksejui Morozovui (28 įv.) ir Nikitai Sarapinui. 

AMBASADORIUS. Ketvirtąjį turnyrą labai pagyvino jaunieji Izraelio vandensvydininkai, kuriuos ketvirtus metus treniruoja Jevgenija Podgornaja iš Gomelio. 

Anksčiau ši sportininkė žaidė Baltarusijos „8 marta“ klube, ne kartą tapo šalies čempione. Izraelio jaunieji vandensvydininkai praėjusiais metais stovyklavo Elektrėnuose ir jiems viskas labai patiko. 

„Štai ir šiemet mes vėl Lietuvoje. Mūsų komanda labai jauna, berniukai vandensvydį žaidžia kas pirmus, o kas vos antrus metus. Ketvirtąja vieta esame labai patenkinti. Galėjome tapti ir prizininkais, tačiau po  dramatiškos kovos 3:4 pralaimėjome švedams. Įmetėme 35 įvarčius, o į sav vartus praleidome 39. Po varžybų pagyriau berniukus – jie žaidė tikrai gerai“, - kalbėjo J. Podgornaja. 
 
Kai antrą varžybų dieną „Maccabi“ žaidė su lenkais, rungtynes stebėjo ir pirmasis Vilniuje reziduojantis ambasadorius Amiras Maimonas. Jo kraštiečiai ambasadoriui suteikė nemažai džiaugsmo, nes lenkus nugalėjo 11:9. 

RIBOJO. Turnyre atsisakius dalyvauti dar vienai lenkų komandai, jos vietą užėmė jaunieji Vilniaus miesto sporto centro-04 vandensvydininkai, kurie turnyre buvo patys jauniausi.

Šioje komandoje žaidė ir trenerio Tado Pašuko sūnus Patrikas Pašukas, kuriam dar tik devyneri, tačiau tėvas tiki, kad jis užaugęs bus geras vandensvydininkas, nes yra labai motyvuotas.     

Varžybų organizatoriai norėjo pakviesti ir Kauno bei Alytaus komandas, tačiau tomis pat dienomis Lazdynų baseine vyko ir kanupolo varžybos, todėl buvo ribotas laikas. Teko mažinti komandų skaičių. 

MOKA ŽAISTI. Lietuvos vandensvydžio rinktinės vyr. treneris Nerijus Papaurėlis (jis-  Vilniaus miesto sporto centro treneris) teigė, kad jaunoji pamaina moka žaisti vandensvydį.

Tačiau Vilniuje tėra vos du vandensvydžio treneriai, kai tuo tarpu vien tik Minsko sporto mokykloje vaikus ugdo apie 10 trenerių – daugiau nei visoje Lietuvoje. 

„Dirbant dviese, labai sunku aprėpti visas amžiaus grupes, kad jos būtų stiprios. Tačiau vaikai stengiasi ir, manau, kad jie ir toliau tobulės, bei vienas kitas žaidėjas ateityje papildys ir  Lietuvos suaugusiųjų rinktinės gretas“, - įsitikinęs N. Papaurėlis.

Keli vilniečiai – Ignas Kižys, Karolis Blaževičius, Vilius Jacikas, Darijušas Tomaševskis, Maksimas Mataitis, vartininkas Donatas Matelis praėjusiais metais jau laimėjo Šiaurės Europos šalių 14-mečių čempionatą.  

Prieš lemiamas rungtynes su Baltarusijos vandensvydininkais, kurie turi ypač puikias sąlygas treniruotis, mūsų treneris nesiryžo teigti, kas nugalės. 

„Vaikai – sunkiai prognozuojami: jie vieną dieną gali žaisti labai gerai, o kitą būti  neatpažįstami. Per mūsų rungtynes su švedais mūsiškiai žaidė labai prastai, varžovams vienu įvarčiu buvome pralaimintys, o vėliau juos lyg kas pakeitė ir nugalėjome 12:4“, - sakė N. Papaurėlis. 


 
100 PROCENTŲ. Susitikimas su minskiečiais buvo ypač atkaklus, tačiau Vilniaus miesto sporto centro jaunieji vandensvydininkai 100 proc. įvykdė trenerio nurodymus ir nugalėjo 7:5. 

Gerai rungtyniavo Karolis Blaževičius, kuris buvo pripažintas geriausiu vilniečių žaidėju, Ignas Kižys. Prieš pat turnyrą šie pagrindiniai vilniečių žaidėjai sirgo, gana ilgai negalavo ir Vilius Jacikas. 

„Tačiau per kiekvienas rungtynes gerėjo jų funkcinė būklė ir paskutiniuosius susitikimus su švedais bei minskiečiais jie sužaidė geriausiai. Mums nugalėti padėjo ir namų sienos, žiūrovai, sportininkų tėvai ir artimieji. Visi žaidėjai  buvo verti pergalės ir negalėčiau išskirti nė vieno“, - sakė treneris. 

Gynyboje jis išskyrė Jurgį Reinotą, mūsų jaunimas puikiai neutralizavo pavojingiausią minskiečių puolėją, kairiarankį A. Morozovą – iš pradžių jį dengė I. Kižys, o vėliau – J. Reinotas. 

Todėl vilniečiai į savo vartus praleido vos penkis įvarčius, o pelnytų septynių pakako pergalei pasiekti. 

PAMAINA. Lietuvos vandensvydyje, atrodo, nebus teisėjų stygiaus. Nuolatinis įvairių Lietuvoje vykstančių varžybų vyr. teisėjas vilnietis Audrius Šeškus turi ką kviestis į savo teisėjų komandą. 

Štai ir dabar vandensvydininkų kovoms teisėjavo jaunieji Tomas Kašėta, Michailas Lapida, Tomas Vosylius. 

Tarp jaunųjų teisėjų – ir Žirmūnų gimnazijos dvyliktokas Povilas Sriubas, svajojantis studijuoti ekonomiką ir politiką, bei studijas derinti su mėgstama sporto šaka.  

Jis irgi nuo septintos klasės žaidžia vandensvydį, o teisėjauti pradėjo Vilniaus miesto varžybose. Netrukus A. Šečkus jį pakvietė teisėjauti Lietuvos jaunučių čempionate.   

„Man patinka ne tik žaisti, bet ir stebėti kovas, teisėjauti. Praėjusių metų lapkričio pabaigoje kartu su Tomu Kašėta ir Tomu Vosyliumi teisėjavome Šiaurės Europos ir Baltijos šalių čempionate, mums tai buvo didelė meistriškumo pamoka ir tarptautinė patirtis“, - sako P. Sriubas.  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas