"Sunku pasakyti, ko rusai gali dar imtis. Dar nežinia, kaip viskas bus ateityje," - kalbėjo LTOK vadovas apie D. Rimšaitės globėjų veiksmus
Kalbomis apie tautiečių neva engiamą penkiakovininkę Donatą Rimšaitę Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovų neužbūrę Rusijos sporto veikėjai turės vėl pasitelkti fantaziją, jei tebenori išvysti iš Lietuvos pabėgusią sportininkę Londono olimpinėse žaidynėse. Tiesa, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas neabejoja, kad iš D. Rimšaitės globėjų galima laukti visko.
Laiko dar turiPer trečiadienį Lozanoje pasibaigusią IOC vykdomojo komiteto sesiją Rusijos olimpinio komiteto atstovai taip ir neišprašė nuolaidų „olimpinį pasą” anksčiau nustatyto termino pasikeisti norinčiai D. Rimšaitei. Vis dėlto prieš išimtį penkiakovininkei pasisakantis A. Poviliūnas džiaugtis neskuba ir lauks oficialaus IOC pranešimo, kad galėtų susipažinti su tikslia sprendimo formuluote.
„Dabar lauksime oficialaus atsakymo iš IOC, nors, mano supratimu, D. Rimšaitės klausimas išvis neturėjo būti svarstomas (IOC – DELFI) vykdomajame komitete. Sunku pasakyti, ko rusai gali dar imtis. Regis, visos galimybės jau išsemtos, bet ką gali žinoti. Dar nežinia, kaip viskas bus ateityje“, – svarstė LTOK vadovas.
Jis neatmetė galimybės, kad Rusijos sporto vadovai gali mėginti dar kartą kelti D. Rimšaitės klausimą tarptautiniame lygmenyje. Artimiausias ir paskutinis IOC vykdomojo komiteto posėdis prieš Londono žaidynes vyks gegužės pabaigoje Kanadoje. Tiesa, balandį dar bus surengtas bendras IOC vykdomojo komiteto narių ir Pasaulinės nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) susirinkimas, vyksiantis ne kur kitur, o Maskvoje.
Spėliojama, kad IOC vadovybė galėjo rusams pasiūlyti iki to laiko pamėginti dar kartą gražiuoju susitarti su LTOK, kurio leidimas, remiantis Olimpine chartija, yra būtina sąlyga D. Rimšaitei norint startuoti Londono olimpiadoje.
„Gali būti, kad prie D. Rimšaitės temos bus sugrįžta ateityje, tačiau vargu, ar kas nors keisis, kol LTOK pozicija išliks tokia, kokia yra dabar“, – ketvirtadienį DELFI aiškino IOC komunikacijos departamento atstovas.

Pasirodo, užuominų iš Lozanos apie taikų D. Rimšaitės problemos sprendimo būdą lietuviai jau buvo sulaukę. Vis dėlto A. Poviliūnas užtikrino, jog LTOK pozicija D. Rimšaitės atžvilgiu nesikeis.
„Dar prieš LTOK generalinės asamblėjos sesiją sulaukiau neoficialaus skambučio iš IOC. Tuomet pasakiau, kad tai (leidimas D. Rimšaitei startuoti Londone – DELFI) – neįmanomas dalykas. O dabar – juo labiau, nes mes ties šiuo klausimu jau padėjome tašką“, – dėstė LTOK prezidentas.
Primename, kad praėjusį sausį LTOK generalinė asamblėja beveik vienbalsiai nutarė neleisti D. Rimšaitei jau 2012 metų olimpinėse žaidynėse atstovauti Rusijai.
Pagal Olimpinę chartiją, kitos valstybės pasiūlymą priėmę sportininkai dalyvauti olimpiadoje gali ne anksčiau kaip praėjus trejų metų laikotarpiui, nebent sulaukia specialaus gimtosios šalies olimpinio komiteto sutikimo.
D. Rimšaitė netikėtai išvyko gyventi į Rusiją 2010 metų gruodį esą dėl geresnių finansinių ir treniruočių sąlygų bei asmeninių priežasčių, o pernai priėmė šios šalies pilietybę.
IOC nario regalijas lygina su kardinolo sutanaNeseniai Vilnių pasiekė dar vienas iš IOC būstinės atkeliavęs raštas. IOC generalinis direktorius Christophe'as De Kepper'is laišku pasiūlė A. Poviliūnui kandidatuoti į IOC narius. LTOK prezidentas jau išsiuntė reikiamus dokumentus į Lozaną.
„Kandidatas – dar ne IOC narys. Laukia ilga ir sudėtinga procedūra. Bet vis tiek malonu, nes tai – dar didesnis įvertinimas negu siūlymas tapti kardinolu“, – palygino A. Poviliūnas.
Tapęs IOC nariu, jis įgytų balso teisę aukščiausiame pasaulinio olimpinio judėjimo valdymo organe – IOC generalinėje asamblėjoje, kurią sudaro 115 narių iš visos planetos. Tokios garbės iki šiol nėra sulaukęs nė vienas lietuvis.
Dėl naujų narių kandidatūrų IOC generalinė asamblėja balsuos Londono olimpinių žaidynių atidarymo išvakarėse.
1995-2001 metais A. Poviliūnas buvo Europos olimpinių komitetų Vykdomojo komiteto narys, 2002-2010 metais – ANOC Vykdomosios tarybos narys.