Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. gegužės 3 d. 13:34

Olimpiečiams - apranga ir ženkleliai

Pagrindine naujosios Lietuvos olimpiečių aprangos idėjos ašimi tapo skulptoriaus Tado Gutausko kūrinys „Vienybės medis“

Mūsų šalies olimpiečius rengiantis „Audimas“ savo parduotuvėje „Akropolyje“ pristatė aprangą, kuria Lietuvos sportininkai vilkės per Londono olimpines žaidynes.

Kartu ketveriems metams buvo pratęsta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir  „Audimo“ bendradarbiavimo sutartis, kurią pasirašė LTOK vadovas Artūras Poviliūnas ir vienas iš „Audimas“ vadovų Rimvydas Povilaitis.

„Kiekvienam kūrėjui ar gamintojui nėra svarbesnės datos, kai jo produktai tampa  pripažinti. Kažkada viskas prasidėjo iš idėjos, o šiandien pagaliau turime produktus, kurie jau pagaminti ir pristatyti sportininkams, visuomenei ir sirgaliams“, - kalbėjo R. Povilaitis.

Visa Lietuvos olimpinė apranga išmarginta senovės baltų simboliais. Pagrindine idėjos ašimi tapo skulptoriaus Tado Gutausko kūrinys „Vienybės medis“, kuriame jis sudėjo visus tuos simbolius. Vienas iš įmonės „Audimo“ vadovų Arvydas Povilaitis rankoje laikė mažą to medžio skulptūrėlę-meno kūrinį, kuriame ant emblemos įrašyti prasmingi žodžiai, jog vienybėje gimsta pergalės. O pergalės kuria istoriją.

Lietuvos olimpiečių kolekcijoje dominuoja tradicinė žalia spalva, kuri pinasi su ryškiai gelsva, o jas papildo balta ir pilka spalvos. Kolekcijoje panaudotos naujausios medžiagos ir naujos technologijos. Kolekcijoje – apie 40 modelių su įvairiais aksesuarais.



„Tikiu ir linkiu, kad visas LTOK pasirengimo darbas po olimpiados atslūgs ir viskas virs puikiomis istorijomis. Istorijomis, kurios bus vainikuotos gražiomis pergalėmis“, - kalbėjo A. Povilaitis ir LTOK prezidentui įteikė tą simbolį.

LTOK prezidentas A. Poviliūnas pacitavo savo kolegų latvių žodžius, kad, jeigu jie Latvijoje turėtų tokią sportinės aprangos firmą, kaip „Audimas, jie savo sportininkus rengtų tiktai ta apranga.

Olimpiniais sportiniais marškinėliais buvo pasipuošę lengvaatletė Brigita Virbalytė, irkluotojai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, dviratininkė Simona Krupeckaitė, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, boksininkas Evaldas Petrauskas. 

LTOK prezidentas neabejoja, kad visi šie sportininkai per Londono olimpines žaidynes užims vietą prizininkų aštuntuke, o kai kas iškovos ir medalius.

A. Poviliūnas olimpiečių ženklus įteikė visiems aprangos pristatyme dalyvavusiems olimpiečiams, taip pat jų treneriams Bronislovui Vyšniauskui, Jevgenijui Sokolinskiui, Vladimirui Bajevui ir Dmitrijui Leopoldui. 

Dvimetrinis irkluotojas S. Ritteris neslėpė didelio džiaugsmo, jog dalyvaus savo pirmosiose olimpinėse žaidynėse. Jam didelį įspūdį darė olimpinė apranga. 

 „Marškinėliai išskirtiniai savo raštais. Labai graži žalia spalva. Jeigu nebūčiau tapęs olimpiečiu, tikrai tą aprangą pirkčiau. Nors pinigai, tikriausiai, ir nemaži, tačiau jų nebūtų gaila išleisti. Šiuos sportinius marškinėlius nešiosiu kiekvieną dieną“, - sakė S. Ritteris.

Jo valties draugas R. Maščinskas panašia sportine apranga buvo aprengtas per I pasaulio jaunimo olimpines žaidynes: „Marškinėliai labai patogūs, o varžybų  aprangos dar nebandžiau. Olimpinė apranga labai išvaizdi, patraukli, šiek tiek skiriasi nuo tos aprangos, kuria buvome aprengti per pasaulio jaunimo olimpines žaidynes. Apsirengus tokiais marškinėliais bus galima ir į šokius nueiti“.

Irkluotojai šiemet turėjo nemažai treniruočių stovyklų, kruopščiai rengiasi  Londono olimpinėms žaidynėms. Jie dabar treniruojasi Trakuose, gegužės 18-19 d.  dalyvaus Lietuvos irklavimo taurės varžybose, o po to - Pasaulio taurės antro etapo varžybose Liucernoje.

Nepaprastai laimingas buvo boksininkas E.Petrauskas, pelnęs kelialapį į Londono olimpines žaidynes. „Nuostabu, jog galėsiu atstovauti Lietuvai tokio rango varžybose. Mūsų sportinė apranga fantastiška, išskirtinės spalvos. Balta ir žalia spalvos - mano vienos mėgstamiausių“, - sakė E. Petrauskas.

Jam gegužė bus labai karšta. Evaldas dabar stropiai mokosi, šiemet jis baigs Ozo vidurinę mokyklą. Šį mėnesį nori išsilaikyti ir vairuotojo teises. O po – vėl treniruočių stovyklos Čekijoje, Armėnijoje, Lenkijoje, prieš pat olimpines žaidynes – Ukrainoje.