Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas, pabuvojęs visuose renginiuose, gavo daug pasiūlymų, jog tą šventę reikėtų rengti keturis kartus per metus. Pasak jo, keturi kartai gal ir per daug, bet ateityje apie du festivalius (žiemos ir vasaros) būtų galima pagalvoti.
Žaidynių organizatoriams patiko didelis sportininkų aktyvumas, noras išbandyti jėgas su savo bendraminčiais, tačiau jie liko nepatenkinti iškilmingu festivalio atidarymu. Net asociacijos vėliavos buvo įneštos už sportininkų nugarų, net nematant žiūrovams ...
Daug šiltų žodžių susilaukė asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius Algimantas Jucevičius, kurį visi sveikino su 70 metų jubiliejumi.
Kaišiadoriečiai atvažiavo mokytisGausią delegaciją (apie 50 žmonių) atsivežė kaišiadoriečiai, tarp kurių buvo ir 10 rajono savivaldybės darbuotojų. Išgirdę, kad šiemet Lietuvoje paskelbta Sveikatos olimpiada, jie aktyviai prisijungė prie šio renginio. Gražiai idėjai pritarė ir didelis sporto entuziastas, rajono meras Romualdas Urmilevičius.
„Iš rajono savivaldybės bei sveikatos sistemos darbuotojų sudarėme organizacinį komitetą ir kibome į darbus. Jau surengėme keturių sporto šakų (plaukimas, stalo tenisas, šaškės ir smiginis) varžybas, birželio pradžioje vyks seniūnijų virvės traukimo varžybos, o lapkričio-gruodžio mėnesiais rengsime šeimų varžybas bei konferenciją, per kurią apibendrinsime šių metų darbą. Mūsų sveikatos olimpiada rengiama keturiose amžiaus grupėse, Kaišiadoryse ji sulaukė didelio atgarsio.
Gausūs kultūros ir muzikos renginiai vyksta per Jonines, todėl šiemet nusprendėme, jog per šią gražią šventę į programą reikėtų traukti ir senovines sporto šakas – virvės traukimą, dvipūdės kilnojimą, žirgų lenktynes ir kitas. Žadame sportuoti ir per Užgavėnes. Visų rajoninių varžybų globėju tapo mūsų meras“, - sako Povilas Gumbis, kuris anksčiau 10 metų vadovavo Kaišiadorių „Nemuno“ draugijos sportiniam sąjūdžiui.
Per „Sportas visiems“ festivalį Palangoje kaišiadoriečių sportinei delegacijai vadovavo rajono mero pavaduotojas, buvęs rajono plaukimo treneris Romualdas Kubiakas. Komandoje – ir rajono savivaldybės gydytoja Vilija Tamošauskienė, sveikuolių sąjungos pirmininkė Audra Preikšaitienė, Pravieniškių pagrindinės mokyklos, Vaikų ir jaunimo mokyklos, Žiežmarių gimnazijos atstovai. Jiems rajono meras nemokamai skyrė autobusą atvykti į šventę Palangoje.
Kaišiadoriečiai buvo aktyvūs visur – dalyvavo rytmečio mankštose stadione ir prie jūros, žaidė mažąjį krepšinį 3x3, mėtė pasagą ir svarmenį, bėgo pajūriu. „Mes daug ko pasimokėme, įgijome patirties. Grįžę į namus, viską, ką sukaupėme, stengsimės pritaikyti per savo sveikuolių olimpiadą“, - sakė P. Gumbis, kuris, nepaisant to, jog praėjusiais metais darė širdies operaciją, Palangoje dalyvavo bėgimo ir 8 kg svarsčio mėtymo varžybose, o per iškilmingą atidarymą nešė vėliavą. Festivalyje šis didelis sporto entuziastas dalyvavo jau 11 kartą.
Didelė mankštos galiaSunku pasakyti, kas Palangoje buvo populiariausia. Visus labai traukė rytmečio mankštos prie jūros, kurioms vadovavo nesenstančioji Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė kaunietė Joana Bartaškienė, kuri dalyvavo visuose 19-oje „Sportas visiems“ festivalių. Pasak jos, visi privalo mankštintis, ypač vyresnio amžiaus žmonės – tada jie mažiau vaikščios į poliklinikas ir mažiau vartos vaistų.
„Mankšta – tai viskas: kam reikia kraujospūdį pakelia ar sumažina, suteikia norą gyventi, nuo depresijų veda į būrelius, klubus, žmonės susiranda daug savo bendraamžių“, - sako J. Bartaškienė, kurios vadovaujamose mankštose prie tilto kasdien dalyvaudavo apie 200 žmonių iš Kauno, Vilniaus, Kaišiadorių, Rokiškio, Utenos, Joniškio, Telšių, Rietavo, Šilutės, Tauragės, kitur.
Mankštos galiai neatsispyrė ir poilsiautojai, kurie godžiai mokėsi naujų mankštos pratimų. J. Bartaškienei darbo Palangoje netrūko. Ji subūrė savo aerobikos pasekėjas, pasikvietė puikų choreografą, septynių krypčių šokių žinovą kaunietį Marijaną Staniulėną, kuris šešioms entuziastėms sustatė programą, ir jos Palangos estradoje pasirodė žiūrovams. Rudenį aerobikos entuziastės žada dalyvauti ir tarptautiniuose konkursuose. Susumavus jų visų šešių metus, amžius solidus: 262 metai, jauniausiai šokėjai – 30 metų, o vyriausiai – 62-eji.
Savo pasirodymais liko patenkintos Kauno Vytauto Didžiojo universiteto aerobikos dėstytoja Daiva Zabotkienė, dar mažytę dukrelę auginanti Vaida Bartusevičienė, Kulautuvos mokyklos kūno kultūros mokytoja ir aerobikos vadovė Odeta Burneikienė. Keturiasdešimt „Joanos“ klubo šokėjų pasirodė ir „Džiaugsmo gimnastikos“ renginyje, kur atliko programą, jog sportui ir šokiui amžius – ne riba.
„Joanos“ klube pratybas lanko 80 moterų, tarp jų J. Bartaškienė yra bene jauniausia, o kitoms entuziastėms – 66-72-eji metai.
Kazimierų bėgimas Labai populiarus buvo Kazimierų bėgimas, kuris prasidėjo dar 1993 m. Lygiai 10 metų buvo bėgama pusę maratono, o kai bėgikai pamatė, kad ne nuotolis yra svarbiausia, o bėgimo kokybė, buvo pereita prie 10 km nuotolio. 5 km bėgama dviračių taku, o kiti 5 km – pajūriu.
„Mums labai svarbu yra bendravimo džiaugsmas, tarpusavio meilė. Klubas gyvuoja labai trumpai, vos vieną dieną – kasmet gegužės pabaigoje visi susirenkame, įveikiame nuotolį ir atsisveikiname iki naujo bėgimo. Visus metus mes prisimename bėgimą, jam rengiamės“, - sako panevėžietis Kazimieras Ilginis.
Šiemetinis Kazimierų bėgimas buvo jau 20-asis. Buvo išdalinti atminimo diplomai, geriama atsisveikinimo arbata ir šio bėgimo organizavimo tradicijos toliau patikėtos kitam žmogui – Klaipėdos sveikuolių sporto organizatoriui Daliui Viršilui.
Bėgimo džiaugsmą šiemet patyrė kauniečiai Janina ir Bronius Vaizgėlos, Petras Sventickas, vilnietė Genovaitė Meškelienė, beveik visuose bėgimuose dalyvavęs panevėžietis Kazimieras Ilginis, kiti. Kartu su visais bėgo ir Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, kuris dar dalyvavo ir indėnų žygyje, taip pat rytmečio mankštose.
D.Kepenis džiaugėsi, kad Sveikuolių sąjunga gražiai atsijaunina, Lietuvos jaunimas pradėjo galvoti apie sveikatą. Veiklūs yra Sveikuolių sąjungos viceprezidentė ukmergiškė Sigutė Kriaučiūnienė, sporto organizatoriai vilnietis Juozas Lepšauskas, klaipėdietis Dalius Viršilas. Pastarasis anksčiau svėrė 120 kg, o, baigus sveikuolių mokyklą, jo svoris sumažėjo iki 84 kg. Klaipėdietis dabar netgi bėga maratoną.
„Vien mano mokyklą Palangoje baigė daugiau kaip 30 tūkst. žmonių, kurie turi sveikuolių diplomus. Apie 600 sveikuolių dabar dalyvavo renginiuose Palangoje. Lietuvoje sveikatos klubų irgi jau yra apie 60, jie vienija daugiau kaip 3 tūkst. aktyvių dalyvių. Mano širdis džiaugėsi, kai mačiau, jog darbas, kurį dirbu, yra įvertinamas“, - kalbėjo D. Kepenis.
Vaikams – šokoladai ir dovanėlėsDaug jaunųjų sportininkų dalyvavo riedučių varžybose. Vyriausiam sportininkui buvo 12 metų, o jauniausiam – ketveri. Pasak varžybų teisėjo Romo Blaževičiaus, tai Lietuvos čiuožimo trumpuoju taku ateitis. Juk Sočio olimpinių žiemos žaidynių kandidatė Agnė Sereikaitė tose varžybose Palangoje irgi yra ne kartą dalyvavusi.
Riedutininkų kovas stebėjo ir Lietuvos čiuožimo trumpuoju taku asociacijos prezidentas Česlovas Staišiūnas, kuris apdovanojo sportininkus, bei asociacijos generalinis sekretorius Antanas Vilčinskas. „Mūsų sporto šaka tikrai labai jauna, į Palangą jaunimas suvažiavo iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, o Valkininkų „Spenglos“ vaikų globos namų du auklėtiniai netgi laimėjo apdovanojimų. Manau, kad ateityje mūsų komanda nenubyrės ir ji papildys mūsų čiuožėjų trumpuoju taku gretas“, - sakė biatlono tarptautinės kategorijos teisėjas R. Blaževičius.
Atskirose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: vilnietės Patricija Dorožko, Emilija Budrevičiūtė, varėniškė Samanta Matuizaitė, vilnietis Salvijus Ramanauskas ir elektrėniškis Artiomas Redko. Superfinalo varžybas laimėjo S. Matuizaitė ir S. Ramanauskas.
Geriausiems jauniesiems riedutininkams Lietuvos čiuožimo trumpuoju taku asociacija nepagailėjo dovanų – šokoladų, saldainių dėžučių, knygelių.
Smagu būti nugalėtojaisMažąjį krepšinį 3x3 žaidęs ir savo amžiaus grupėje tapęs nugalėtoju molėtiškis Kipras Pumputis teigė, kad tokių festivalių, kaip „Sportas visiems“ per metus galėtų būti ir daugiau. Komanda save pasivadino „Pritrenk mane varteliais“. Kipras su savo komandos draugais Ernestu Leišiu, Domantu Peteraičiu ir Tomas Žygialiu į Palangą važiavo nusiteikę gerai praleisti laiką ir apie pergalę negalvojo.
„Festivalyje dalyvavau trečius metus, tačiau nugalėti pavyko pirmą kartą. Praėjusiais metais buvome ketvirti. Dabar žaidėme ketverias rungtynes ir visas pergalingai. Šventė labai patiko, susiradome daug naujų draugų, gerai praleidome laiką, spėjome netgi pasideginti“, - sakė K. Pumputis.
Kai kurių kitų sporto šakų laimėtojais tapo: Palestros bėgimas – žiežmarietė Ieva Sankaitė ir vilnietis Mantas Raulinavičius, krepšinis 3x3 – Utenos „Svaja“, Palangos „Brunetės“, Molėtų „Rama“, Panevėžio „Paltarokės“ merginų ir Rokiškio „Kamajai“, Kaišiadorių „Zona“, Plungės „Pūkas“ vaikinų komandos, pasagos metimas – Šiaulių sporto veteranai, o individualiai nugalėjo Aldona Abromavičienė ir Mykolas Raižys, lipimas į sienelę – Rima Blankienė, šiaulietė Gita Orbienė, mosėdiškis Marius Baublys, skuodiškis Audrius Tirinevičius, uteniškis Tomas Jurkus, plungiškis Deividas Jankauskas, stalo ritulys – Deivydas Uscila iš Pravieniškų, rankų lenkimas – Laura Laurinaitytė, Vilija Parnarauskienė, Indrė Laivytė, Edmundas Jonušas, Deivydas Tamošauskas, Kęstutis Mažintas, Šarūnas Manarma.