Marytė Marcinkevičiūtė | 2012 m. birželio 22 d. 15:51 |
Auditoriai įspėjo sporto šakų federacijų vadovus - nereikia žadėti vietų, kurių neįmanoma užimti, nes tai - prastas rodiklis
Per Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdį informaciją apie pasirengimą dalyvauti Londono žaidynėse, kurios vyks liepos 27 – rugpjūčio 12 d., pateikė LTOK viceprezidentas, Olimpinių programų darbo grupės vadovas Algirdas Raslanas.
„Palyginti su Atėnų olimpinėmis žaidynėmis, turime atradimų, turime ir praradimų. Artimiausiu metu norėtume susitikti su atskirų sporto šakų federacijų vadovais ir patikslinti jų sportininkų planuojamas užimti vietas, nes, atliekant auditą Kūno kultūros ir sporto departamente, Vidaus reikalų ministerijos auditorė atkreipė dėmesį, kad planuojamos ir neužimamos vietos – prastas rodiklis. Mums norėtųsi, kad viskas būtų daug realiau“, – kalbėjo A. Raslanas.
Jeigu šiandien vyktų olimpinės žaidynės, jose galėtų dalyvauti 49 Lietuvos individualių sporto šakų atstovai. Olimpinėje rinktinėje daugiausia lengvaatlečių (18), dar 11 jų – atsarginiame sąraše.
PASIRENGIMAS. Šiuo metu rengiamas trenerių ir aptarnaujančiojo personalo sąrašas. Jis derinamas su sporto šakų federacijomis. LTOK prezidentui A. Poviliūnui nerimą kelia prastokas šiuo metu Lietuvos vyrų olimpinės krepšinio rinktinės žaidimas, tačiau iki olimpinio atrankos turnyro pradžios laiko dar yra, gal vyrai įsižais...
LTOK įvykdė įsipareigojimus krepšinio rinktinei ir jai pasirengti skyrė 0,5 mln. litų.
Trakuose besitreniruojantiems irkluotojams kiek trukdys liepos 11–15 d. Galvės ežere vyksiantis pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionatas.
Kauno kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas teigė, kad per Londono olimpines žaidynes buriuotojai Gintarei Scheidt nėra palanki olimpinių žaidynių ekvatorija, ją sportininkė dabar atidžiai studijuoja.
„Tačiau aš pasitikiu Gintare. Kaip ji gali blogai buriuoti, jei jos sūnelis nuo kranto šaukia – mama, greičiau grįžk į krantą!“ – kalbėjo A. Grabnickas džiaugdamasis, kad net trys vieno klubo buriuotojai dalyvaus Londono olimpinėse žaidynėse.
Posėdyje dalyvavusi LTOK Vykdomojo komiteto narė, Sidnėjaus olimpinė čempionė šaulė Daina Gudzinevičiūtė teigė, kad jai vienai nėra lengva rengtis svarbiausiam ketverių metų startui. Apie savo sportinę formą ji pasakė tiek: „Man reikia pataikyti tik tą pačią dieną ir... problemų kaip nebūta.“
Lietuvos olimpiečiai jau matuojasi į LTOK būstinę atvežtą sportinę aprangą. Pirmieji iš Lietuvos sportininkų olimpiniame kaimelyje apsigyvens irkluotojai – liepos 20 d., gimnastai – 22 d., plaukikai – 23 dieną...
Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis kalbėdamas apie olimpiečių finansavimą teigė, kad lėšų niekada nebūna per daug. Dėl blogo oro iškilo problemų su treniruočių stovyklomis šiltuose kraštuose. Tačiau bendromis LTOK, biudžeto bei savivaldybių lėšoms tuos nesklandumus pavyko išspręsti.
Olimpiečiams jau nupirktas ir naudojamas būtiniausias sporto inventorius – valtys, dviračiai. „Pinigų iki olimpinių žaidynių mums turėtų užtekti“, – apibendrino L. Tubelis.
Galutinė Lietuvos olimpinė rinktinė bus patvirtinta liepos 13 d. Anupriškėse (Trakų r.), kur vyks LTOK Vykdomojo komiteto išvažiuojamasis posėdis. Į Anupriškes pakvietė olimpinis atašė, Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas Antanas Guoga. Posėdis įvyks šiam verslininkui priklausančios poilsiavietės konferencijų centre.
VIEŠNAGĖ. LTOK vadovas A. Poviliūnas pasidalijo įspūdžiais apie Liuksemburgo olimpinio komiteto 100 metų jubiliejaus iškilmes, kuriose jis dalyvavo su LTOK generaliniu sekretoriumi Vytautu Zuberniu ir įteikė Liuksemburgo olimpinio komiteto prezidentui André Hoffmannui Olimpinius žiedus.
Apie pasirengimą Olimpinei dienai informavo V. Zubernis, o apie birželio 11–15 d. Tarptautinio olimpinio komiteto atstovų auditą, atliktą Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete, – LTOK iždininkas Donatas Kazlauskas, LTOK finansų, ūkio direktorė Stefanija Briedienė ir V. Zubernis.
BILIETAI. Bendrovės „Baltic Clipper“ vadovas Romas Vitkauskas supažindino su jo vadovaujamos privačios bendrovės reakcija dėl „The Sunday Times“ paskelbtos informacijos apie bilietų pardavimo taisyklių į Londono žaidynes pažeidimus.
„Bilietai buvo parduoti Lietuvos teritorijoje. Mūsų privati įmonė turėjo 128 bilietus, žinome visus žmones, kurie juos pirko, turime jų elektroninio pašto adresus. Daugiausia nusipirkta po 3–6 bilietus. Viskas atlikta pagal reglamentą: nė vieno bilieto nepardavėme už Lietuvos ribų. Manome, kad interviu iškraipytas ir tendencingas. Tikrai įrodysime, kad esame teisūs, dabar rengiame pranešimą žiniasklaida“, – kalbėjo R. Vitkauskas.