Liepos 5-11 dienomis Šiauliuose vykstančios TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynės sulaukė 7,500 dalyvių iš 60 pasaulio šalių. Iš visų žemynų - Australijos, JAV, Argentinos, Korėjos, Indonezijos, Ispanijos, Pietų Afrikos, Italijos ir kitų šalių suvažiavusios spalvingos delegacijos ne tik sulaukė šiauliečių susižavėjimo, bet ir paskatino diskusijas - kodėl verta investuoti į mėgėjų sportą.
Extremadura (Ispanija) Universiteto profesorius Dirkas Nasser, atvykęs į Lietuvą pristatyti savo šalies pietų regiono Caceres nacionalinių sporto žaidimų, sako, kad mėgėjų sportas net nesiekia konkuruoti su profesionaliu.
„Tai skirtingi dalykai. Profesionalaus sporto varžybose rungiasi nedidelė grupė žmonių, bet ji pritraukia tūkstančius žiūrovų, stambius finansinius rėmėjus. Mėgėjų sportas pritraukia daug dalyvių, bet mažai žiūrovų, taip pat nesulaukia verslo paramos. Mėgėjų varžybose žiūrovų nereikia. Sporto visiems tikslas - paskatinti ne žiūrėti, bet dalyvauti. Manau, kad valstybė turi investuoti ir į profesionalius sportininkus ir į mėgėjų sportą. Investuodama į mėgėjų sportą, valstybė investuoja į žmonių sveikatingumą.“ - sako D. Nasser.
D. Nasser teigimu, sporto visiems žaidynės, pritraukiančios tūkstančius dalyvių iš visų pasaulio šalių, yra unikali proga visoms dalyvaujančios šalims pristatyti save, skatinti turizmą, taip pat suteikia stiprų impulsą žaidynes organizuojančios šalies verslininkams. „Štai mes vakar puikiai praleidome vakarą kavinėje. Indonezijos delegacija, prisėdusi prie mūsų visaip kvietė atvyki į jų šalį. Kiek Šiauliuose išleisime pinigų, dabar neskaičiuojame“, - juokiasi ispanas. „Kai išleisime, tada ir sužinosime.“
Kad valstybė turi skirti dėmesio ir mėgėjų sportui, taip pat tvirtino žvaliai bei sportiškai nusiteikęs, 76 metų TAFISA iždininkas Brian Dixon iš Australijos.
„Nutukimo ir persivalgymo problemoms išnaikinti valstybės turėtų dėti daugiau pastangų. Ne tik dejuoti, bet ir imtis veiksmų. Žmonių sveikata turėtų būti prioritetas. Kompiuteriai, automobiliai, nuolatinis sėdėjimas prie TV ekranų žmones tiesiog sustingdė. Aplamai sėdėjimas yra milžiniška problema“‚ - sako B. Dixon. „TAFISA žaidynių tikslas - paskatinti žmones judėti, sportuoti, aktyviai leisti laiką. Būti dalyviais, o ne žiūrovais.“
Australietis sakosi esantis puikus pavyzdys, kaip sportas padeda nesenti. B. Dixon valandą per dieną skiria sportui - ėjimui, tenisui, golfui arba jodinėjimui.
Ėjimo dienos renginiuose sportavo ir TAFISA prezidentas.
TAFISA prezidentas Dr. Kang-Too Lee iš Pietų Korėjos, prisijungdamas prie masinių renginių, vykstančių Šiauliuose, kartu su dideliu būriu dalyvavo ėjimo dienoje. Korėjietis, lankydamasis įvairiose pasaulio šalyse, visada sudalyvauja vykstančiuose sportinio ėjimo renginiuose, bei aktyviai leidžia laiką kasdien.
Pasak TAFISA prezidento, mėgėjiškas sportas - tai sveikesnis gyvenimas ir nauji draugai. „Sportas suartina skirtingus žmones, skirtingas kartas, skirtingas tautas. Sporto visiems žaidynės - geriausias to pavyzdys.“- sako Dr. Kang-Too Lee.