Anot TAFISA žaidynėse pasirodžiusių „Saulėtekio“ gimnazijos vaikinų, ripka labai panaši į ledo ritulį
2012 metų liepos 5-11 dienomis Šiaulių regione praūžė 5-osios TAFISA, pasaulio sporto visiems, žaidynės. Šios žaidynės – tai unikalus sporto renginys, kuriame dalyvauja įvairių amžiaus grupių ir šalių sportininkai neprofesionalai. Šeimos vertybės, socialinė įtrauktis ir aktyvi gyvensena – tokie yra pagrindiniai TAFISOS principai.
Žaidynių žiūrovai galėjo stebėti ne tik tradicinių sporto šakų varžybas, bet ir susipažinti su sporto šakomis, būdingomis vienai ar kitai pasaulio šaliai, regionui. „Saulėtekio“ gimnazija buvo pačiame šių žaidynių sūkuryje, nes pristatant mūsų krašto istoriją ir senovinius papročius atidarymo ceremonijoje „saulėtekiečiai“ demonstravo Lietuvos senovinį žaidimą - lietuvišką ritinį, dar kitaip vadinamą ripką (treneris Jonas Klapatauskis), bei pūtė senovinius instrumentus (etnografinio ansamblio „Vieversėlis“ nariai su vadovu mokytoju Arūnu Stankumi). Ceremonijos pabaigoje pristatytos nacionaliniais kostiumais pasipuošusios užsienio šalių delegacijos, tarp kurių Lietuvos vėliavą nešė gimnazijos mokytojas Jonas Klapatauskis, o delegacijos sudėtyje pasipuošusi tautiniais rūbais žygiavo visa „Saulėtekio“ lietuviško ritinio mokinių komanda, vienintelė tokia visoje Lietuvoje.
Liepos 8 dieną centriniame Šiaulių miesto stadione vyko nacionaliniai šalių pasirodymai. Šiauliečius stebino ir tautiniais rūbais pasipuošę lietuvaičiai, mūsų gimnazijos moksleiviai: Lukas Neimanas, Mantas Kaščiuška, Viktoras Norkus, Robertas Mendelis, Eimantas Šileikis, Eimantas Šniras, Arnas Jonaitis, Karolis Benevičius, Ovidijus Dapševičius, demonstravę „ripką“, žaisdami keturi prieš keturis, kaip kadaise savo raštuose minėjo Motiejus Valančius. Tradiciškai žaidime dalyvauja dvi komandos po 7 žaidėjus, turinčius riestas lazdas, kurios labai primena naudojamas ledo ritulyje. Taip pat „ripkai“ reikalingas ir ritulys iki 700 gr., kurio skersmuo – 17-18 cm. Šio žaidimo tikslas – lazdomis ritinį išritinti už varžovų aikštelės galinės linijos ribų arba įmušti į vartus. Laimi daugiausiai taškų surinkusi komanda. Anot TAFISOJE pasirodžiusių „Saulėtekio“ gimnazijos vaikinų, „ripka“ labai panaši į ledo ritulį. Nors šį senovinį žaidimą žaidžiančių vaikinų sportinė veikla tuo neapsiriboja, „ripką“ jie labai mėgsta. „Saulėtekiečiai“ pasakojo, jog šiuo žaidimu daugiausia domėjosi TAFISOS dalyviai iš Rytų šalių. „Dauguma prieina ir sako, kad gerai pasirodėm, jiems patinka“, – džiaugėsi Viktoras Norkus ir Mantas Kaščiuška. Baigę savo pasirodymą vaikinai išbandė jėgas kitų šalių nacionaliniuose žaidimuose.
Komandos treneris džiaugiasi ir nori padėkoti komandos nariams už sunkų darbą treniruotėse, atidarymo repeticijose ir šiaip už draugiškumą visų TAFISA renginių metu, o Lukui Neimanui dar ir už gerą vertėjo darbą.
Kitos TAFISA žaidynės vyks po ketverių metų Indonezijoje. Kas čia dabar žino, gal ir ten sudalyvausime, juk patirties dabar jau turime...