Marytė Marcinkevičiūtė | 2012 m. liepos 19 d. 15:11 |
Per pasaulio čempionatą suvalgyta daugiau kaip tona daržovių, 1,5 tonos makaronų, apgyvendinta 1205 irkluotojų ir beveik 1500 svečių
Per pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionatą Trakuose mūsų šalies jaunimas liko be medalių, tačiau dvi valtys – merginų ir vaikinų porinės dvivietės – lenktyniavo finale.
Sėkmingiausias čempionatas buvo Vokietijos irkluotojams, kurie pelnė 15 medalių (4 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos). Antri – Italijos (3,2,1), treti – JAV (1,2,1), ketvirti – Naujosios Zelandijos (3,2,0), penkti – Austrijos (2,0,0) ir šešti – D. Britanijos (1,1,1) atstovai. Iš viso čempionate medalius pelnė 21 šalies irkluotojai iš 58 dalyvavusių. Trakuose iš viso buvo išdalinta 63 medalių komplektai.
MEDALIAI. Lietuvos irkluotojai čempionate medalių nors ir nepelnė, tačiau dviejų garbingų apdovanojimų jie vis dėl to nusipelnė: Tarptautinė irklavimo federacija (FISA) už gerą varžybų organizavimą medalius įteikė Lietuvos irklavimo federacijai ir čempionato organizaciniam komitetui. Per spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo Lietuvos irklavimo federacijos vadovai prezidentas Dainius Pavilionis, viceprezidentas Edmundas Daukantas bei irkluotojai Milda Valčiukaitė ir Dominykas Jančionis, pateikta ir daugiau įdomios statistikos.
Maršrutu Vilnius- Trakai ir Trakai- Vilnius, kur vyko čempionatas ir kur buvo apgyvendinti irkluotojai, autobusais per tą varžybų savaitę nuvažiuota daugiau nei 64 tūkst. kilometrų. Suvalgyta daugiau kaip viena tona daržovių, 1,5 tonos - makaronų, apgyvendinta 1205 irkluotojų ir beveik 1,5 tūkst. svečių.
„Per tą savaitę išgyvenome labai įdomius ir permainingus orus: matėme, kas vyko aplinkui, tačiau mums pavyko išlaikyti tą patį varžybų grafiką, kuris buvo planuotas iš anksto. Dabar bandome suskaičiuoti savo inventorių, padėkos laiškus, kurie nėra įprastas dalykas – nesu praleidęs nė vieno pasaulio jaunimo čempionato (būdavau arba komandos atstovas, arba teisėjas), tai tie padėkos laiškai varžybų organizatoriams nėra pasaulio irkluotojų šeimos tradicija. Mus tai maloniai stebina, atsirado kažkas naujo Tarptautinėje irklavimo federacijoje“, - kalbėjo čempionato direktorius Edmundas Daukantas.
GERAI. Varžybų organizatoriai pripažino, kad pasaulio čempionatas vyko geriau, nei jie bei Tarptautinė irklavimo federacija tikėjosi. Į klausimą, kaip Lietuvos irklavimo federacija vertina mūsų irkluotojų pasirodymą čempionate, federacijos viceprezidentas K. Daukantas atsakė trumpai: „Tikrai gerai. Per tokio rango varžybas dvi mūsų įgulos rungtyniavo finale ir užėmė pakankamai aukštas vietas – merginos buvo ketvirtos, o vaikinai – penkti. Mūsų irkluotojai buvo 3-4 metais jaunesni už varžovus“.
LIF prezidentas Dainius Pavilionis pirmiausiai prakalbo apie tai, kodėl rengiami pasaulio čempionatai iki 23 metų. „Tarptautinės irklavimo federacijos prezidentas Denisas Oswaldas, kuris kelias dienas stebėjo čempionatą Trakuose, akcentavo, kad jauniems irkluotojams, baigusiems varžytis jaunių grupėje ir iš karto perėjus į suaugusiųjų grupę, nėra jokios motyvacijos. Jiems būtų sudėtinga su gerokais vyresniais varžovais kovoti dėl apdovanojimų. Todėl ir rengiamas pasaulio čempionatas iki 23 metų, kur dėl medalių gali kovoti daugmaž panašaus amžiaus ir pajėgumo sportininkai“, - sakė D. Pavilionis.
Lietuvos irklavimo federacija čempionate leido rungtyniauti ne tiktai stipriausioms mūsų įguloms, bet ir kitiems irkluotojams, pasisemti patirties. Federacijai tai nelabai brangiai kainavo, nes irkluotojų nereikėjo vežti į kitą pasaulio karštą – sportininkai lenktyniavo namuose.
TALENTAI. LIF prezidentas teigė, kad čempionatas dar kartą parodė, jog mūsų perspektyvi įgula – pasaulio ir Europos jaunių čempionės vilnietė Milda Valčiukaitė ir kaunietė Ieva Adomavičiūtė - yra elito sportininkės. Būdamos 18-metės, jos lygiai kovojo su kelias metais vyresnėmis sportininkėmis. „Tai komanda, kuri jau treniruojasi kelerius metus kartu, svariai rungtyniauja su savo bendraamžėmis iš viso pasaulio. Mes mergaites gerbiame ir džiaugiamės jų pasiekimais“, - sakė D. Pavilionis.
Geru žodžiu LIF vadovas minėjo ir tiktai prieš pusantro mėnesio sudarytą vaikinų porinės dvivietės įgulą (kaunietis Aurimas Adomavičius ir vilnietis Dominykas Jančionis), kuri savo planus įvykdė 150 procentų.
Per Lietuvos irklavimo federacijos taurės varžybas šią dvivietę pamatęs mūsų vienviečių lyderis Mindaugas Griškonis jauniems sportininkams negailėjo pagyrimų ir ją pavadino perspektyvia. „Mūsų geriausio irkluotojo šis komentaras apie talentingą įgulą daug ką pasako. Tačiau šiai dvivietei dar trūksta stambesnių tarptautinių varžybų patirties“, - teigė D. Pavilionis.
KONTROLINIS STARTAS. Spaudos konferencijoje dalyvavusi Milda Valčiukaitė sakė, kad ji su šiuo pasaulio iki 23 metų čempionatu didesnių vilčių nesiejo, jų pagrindinis startas – tuoj pat po Londono olimpinių žaidynių įvyksiantis pasaulio jaunių čempionatas Bulgarijoje, kur mūsų irkluotojos sieks apginti parėjusiais metais pelnytus čempionių titulus.
„Mums čempionatas Trakuose buvo puikus kontrolinis startas. Nebuvome pačios geriausios sportinės formos, tačiau pasirodėme geriau nei tikėjomės. Varžovės už mus buvo gerokai vyresnės, labiau patyrusios, fiziškai stipresnės. Tačiau savoje trasoje, palaikant gausiems mūsų sirgaliams, buvo labai smagu varžytis, siekti kuo aukštesnės vietos. Tikiuosi, kad per kitus šios amžiaus grupės čempionatus mums pavyks užimti ir aukštesnes vietas“, - sakė M. Valčiukaitė.
Abi mūsų šalies irkluotojos šiemet baigė vidurines mokyklas ir čempionato metu laikė abitūros egzaminus. Tad pasirengimas čempionatui nebuvo toks lengvas. M. Valčiukaitė nori studijuoti Vilniuje, ji ir toliau treniruosis pas savo tėvelį, žinomą praeityje Lietuvos irkluotoją, vienvietininką Tomą Valčiuką, o Ieva Adomavičiūtė galvoja apie studijas užsienyje. Tad pajėgi porinė dvivietė gali ir iširti.
M. Valčiukaitė dėl to yra rimtai susikrimtusi, bet viliasi, kad jos porininkė vasarą per atostogas nemažai laiko praleis ir Lietuvoje, tada vėl bus galima kartu irkluoti. Tačiau pasaulio ir Europos jaunių čempionę drąsina tai, kad į porinę dvivietę žada sėsti kaunietė Donata Vištartaitė. Yra vilčių, kad Donata panorės irkluoti su jaunąja sportininke.
VALTIS. M. Valčiukaitė į klausimą, ar ji buvo patenkinta savo valtimi, atsakė, kad nelabai. Ją gavo tiktai likus iki varžybų pradžios pusantros savaitės. Valtį reikėjo gerai sureguliuoti, prie jos priprasti. „Be to, valtis buvo 2 kg sunkesnė, negu įprasta, bet ji vis dėl to buvo geresnė, negu irklavome ankstesniąją“, - pripažino sportininkė.
Vaikinų porinę dvivietę irklavę Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis po finišo buvo be galo laimingi. „Tarpusavyje pasišnekėjome, kad galime patekti į finalą, bet apie tai niekam nesakėme“, - sakė D. Jančionis, kuris su porininku šiemet irgi baigė mokyklą bei žada studijuoti Lietuvoje ir toliau kartu irkluoti. Per čempionatą abu mūsų sportininkai irklavo sporto klubui „Glorija“ priklausančią porinę dvivietę.
PASIŪLYMAS. Lietuvoje baigėsi vienas pasaulio čempionatas, o kitąmet Trakuose vyks jau kitas – pasaulio jaunių čempionatas. Kaip teigė Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Okulevičienė, tai bus vienas iš atrankos etapų, siekiant teisės dalyvauti II pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse.
Lietuvos irklavimo federacija gavo pasiūlymą ir ateityje dalyvauti konkurse dėl pasaulio suaugusiųjų irklavimo čempionato surengimo.