LTOK gyvena olimpinėmis žaidynėmis, tačiau nepamiršta pasveikinti Lietuvos ir pasaulio sportui nusipelniusių žmonių
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) metų apdovanojimą Vilniaus universiteto profesoriui, LTOK „Sportas ir aplinka“ komisijos, kuriai vadovaujama jau 14 metų, pirmininkui Jonui Jankauskui.
Prizas vadinasi „Sportas ir darni plėtra“.
„Šitą garbingą apdovanojimą laikyčiau kolektyviniu, tai visos „Sportas ir aplinka“ komisijos nuopelnas. Šita komisija buvo įsteigta 1998 metais, ji buvo pripažinta tarptautiniu mastu – vienintelis Lietuvos tautinis olimpinis komitetas rengia mokinių konkursą Lietuvos Respublikos Prezidento taurei laimėti ir nugalėtojai būna apdovanojami oper Olimpinę dieną“, - sakė J. Jankauskas.
LTOK būstinėje ketvirtadienį buvo apdovanoti ir jubiliatai. Olimpinės žvaigždė buvo įteiktos Vokietijoje dirbančiam rankinio treneriui Antanaui Taraskevičiui (70 m.), buvusiam ilgamečiam Lietuvos rankinio federacijos prezidentui Rimgaudui Vaičiuliui (70 m.) ir įžymiajai šaulei Auksei Treinytei (60 m.), o LTOK lėkštė - sporto žurnalistei Dovilei Kamarauskienei (55 m.).
„Jeigu batsiuvys blogai atliks savo darbą, valstybė dėl to nenukentės, tačiau jeigu treneriai arba mokytojai blogai dirba, - valstybėje gali atsirasti daug suluošintų arba net palūžusių žmonių. Todėl mūsų, trenerių, ir sporto organizatorių pareiga - kiek galima prisidėti prie teisingo metodologinio darbo per treniruotes, o sporto vadovų – prie teisingo darbo organizavimo“, - kalbėjo A. Taraskevičius, Bad Hersfelde treniruojantis rankininkes.
Šis jubiliatas atidžiai seka visą Lietuvos sportinį gyvenimą ir mūsų šalies portininkams per Londono olimpines žaidynes linki pelnyti daugiau medalių nei per ankstesniąsias žaidynes. Dirbdamas trenerio darbą Vokietijoje, A. Taraskevičius puikiai žino visas mūsų šalies rankinio problemas.
„Kadangi domiuosi metodologija, stengiuosi kiek galima daugiau padėti mūsų šalies treneriams. Esu išspausdinęs 24 straipsnius žurnale „Treneris“, juose pateikiau daug pasiūlymų rankinio visuomenei. Vokietijoje parengiau ir išleidau rankinio knygą. Dabar pasaulis įvairiose plotmėse labai spartina ir gerina treniruočių kokybę, ankstinami priėmimai į grupes – vaikai į sporto grupes priimami jau nuo trejų metų. Manau, kad mūsų šalis nuo to neatsilieka ir neatsiliks“, - sakė A. Taraskevičius.
Dukart pasaulio šaudymo čempionė, Europos čempionato dviejų sidabro medalių laimėtoja, Europos ir SSRS eksrekordininkė Auksė Treinytė džiaugėsi, kokia ji yra laiminga, jog jau nugyveno 60 metų. „Atsiminimų turiu daugiau nei ateitis planų. Gražus buvo tas mano sportinis gyvenimas, kuriame persipynė viskas – ir džiaugsmo akimirkos, ir išgyvenimų momentai“, - kalbėjo įžymioji šaulė.