DELFI.lt 2012 m. spalio 1 d. 19:33

"Derinčiau jaunatvinį entuziazmą su patirtimi"

Į LTOK prezidento postą nusitaikiusi šaulė Daina Gudzinevičiūtė tvirtina turinti visas savybes, kurios būtinos šalies olimpinio judėjimo lyderiui

D.Gudzinevičiūtė tikina esanti pranašesnė už kitą kandidatą – Virgilijų Alekną. 46-erių Sidnėjaus olimpinė čempionė taip pat neigia esanti kadenciją baigiančio LTOK vadovo Artūro Poviliūno statytinė ir žada nebijoti permainų.
 

Mato galimybių geresniems rezultatams

Spalio 12 d. vyksianti LTOK generalinės asamblėjos rinkimų sesija vainikuos dviejų olimpinių čempionų dvikovą dėl prezidento kėdės.

 

Pastarosiomis savaitėmis į susitikimų su sporto federacijų atstovais, treneriais ir politikais maratoną pasinėrusi D. Gudzinevičiūtė DELFI konferencijoje atsakė į portalo skaitytojų klausimus apie jos kandidatūrą.


„Mano tikslas: Lietuva – sporto valstybė. Jau dabar, skaičiuojant olimpinius medalius vienam šalies gyventojui, Lietuva užima gana aukštas vietas, bet tai tikrai ne riba. Gerinant valstybės požiūrį, LTOK darbą, visų institucijų veiklą, galima pasiekti dar geresnių rezultatų“, – teigė 2000 metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionė, iš viso per savo karjerą dalyvavusi penkiose olimpiadose.
 

Paklausta, kokias pagrindines problemas regi šalies sporto gyvenime, kandidatė minėjo netolygų finansavimą, sporto infrastruktūros stygių, atletų socialinės apsaugos sistemos spragas.
 

„Tai ir nepakankamas dėmesys kai kurioms sporto šakoms, ir, žinoma, labai aktuali sporto bazių problema. Taip pat svarbi sportininkų socialinio aprūpinimo sistema – mums tenka patiems pirkti sveikatos draudimus, jau nekalbu apie neišspręstą pensijų sistemą. Tie, kurie neįgyja teisės į rentą (o jas gali gauti tik patys geriausi), baigę karjerą, galima sakyti, pradeda gyvenimą iš naujo“, – pažymėjo D. Gudzinevičiūtė.
 

Didžiuojasi išsilavinimu ir užsienio kalbų žiniomis

Nors D. Gudzinevičiūtė pripažino negalinti dalinti pažadų už valstybės politiką formuojančias ir ją įgyvendinančias institucijas, ji pabrėžė, kad LTOK turi atlikti koordinatoriaus funkciją ir ieškoti šalies sporto organizacijoms naudingiausio kompromiso.
 

„Tokioje organizacijoje kaip LTOK, kuri vienija daug skirtingų narių, pagrindinė savybė būtų sugebėjimas išgirsti, taip pat atstovavimo, bendravimo sugebėjimai. Manau, kad mano charakteris atitinka šiuos reikalavimus – esu labai komunikabili ir linkusi į kompromisus. Be to, esu moteris – galbūt labiau nei vyrai linkusi į dialogą. Kai kas mano, kad moterys nesugeba vadovauti. O aš manau, kad tai priklauso nuo asmeninių savybių, o ne nuo lyties“, – dėstė šaulė.


 

Paklausta, kuo lenkia jai pirštinę sviedusį disko metiką V. Alekną, D. Gudzinevičiūtė išskyrė darbo sporto organizacijose patirtį.
 

„10 metų esu LTOK sportininkų komisijos pirmininkė, dvi kadencijas (8 metus) buvau LTOK vykdomojo komiteto narė. Taip pat jau 5 metai esu Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybos narė. Per tą laiką sukaupta nemaža patirtis. Be to, turiu visapusiškesnį išsilavinimą“, – sakė pretendentė į LTOK prezidento pareigas.
 

D. Gudzinevičiūtė yra baigusi teisės studijas Vilniaus universitete, Rygoje studijavo taikomąją psichologiją, Vilniaus pedagoginiame universitete (dabartinis Lietuvos edukologijos universitetas) baigė sporto trenerių kursus. Sportininkė taip pat neslepia pasididžiavimo savo užsienio kalbų žiniomis.
 

„Didžiuojuosi, kad labai gerai kalbu rusiškai ir rašau be klaidų. Be abejo, moku anglų kalbą, kalbu itališkai, mokykloje ir universitete mokiausi prancūzų, bet, kad ją atgaivinčiau, reikėtų padirbėti“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.
 

Statytine savęs nelaiko

Oficialiai kadenciją baigianti LTOK vadovybė nėra išreiškusi paramos nė vienam kandidatui, tačiau kuluaruose kalbama, kad A. Poviliūną palaikiusios sporto organizacijos dabar linksta į D. Gudzinevičiūtės pusę. Tačiau ši tikino nesanti „senosios gvardijos“, iki šiol valdžiusios šalies olimpinį judėjimą, atstovė.
 

„Patikslinkite, o kas yra toji senoji gvardija“, – į DELFI skaitytojo klausimą replikavo D. Gudzinevičiūtė. – Jeigu kalbama apie mano ilgalaikį darbą LTOK, tai taip, 10 metų – nemaža laikas, labai vertinu patirtį, kurią ten gavau. Tačiau į šį postą pretenduoju savo noru, turiu beveik visą komandą, kuri su manimi dirbtų – ji sudaryta iš patyrusių sporto specialistų, turiu labai daug šviežių idėjų ir tikiuosi, kad Olimpinis komitetas labai atjaunės. Derinčiau jaunatvinį entuziazmą su patirtimi. Permainos? Be abejo, jų numatyta nemažai. Tai ir nauji žmonės, ir naujos idėjos. Nors pati LTOK sistema yra reglamentuota Olimpinės chartijos bei LTOK įstatų”.
 

Jei būtų išrinkta, į LTOK viceprezidentus D. Gudzinevičiūtė siūlytų Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) generalinį sekretorių Valentiną Paketūrą, Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentą Romualdą Bakutį ir Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentą Arvydą Juozaitį.
 

Tuo tarpu paprašyta įvertinti A. Poviliūno darbą LTOK, D. Gudzinevičiūtė gyrė jį kaip dabartinės sporto sistemos architektą.
 

„Sunku būti pervertinti A. Poviliūno nuveiktus darbu: šis žmogus buvo vienas LTOK atkūrėjų, viskas, kas dabar yra – didžiausias jo indėlis. Kažkokių klaidų neišvengta, tačiau nuvertinti jo darbo neturiu teisės“, – sakė šaulė.
 

Primename, kad A. Poviliūnas LTOK vadovavo nuo pat savarankiško olimpinio komiteto atkūrimo 1988 metais. Naują prezidentą generalinės asamblėjos rinkimų sesijoje rinks 103 LTOK nariai.