Marytė Marcinkevičiūtė 2012 m. spalio 13 d. 11:11

„Tikrai tikėjau, kad laimėsime“

Naujoji LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė neabejoja - jos pergalę rinkimuose lėmė komandinis darbas

Atsisakius dar vienai kadencijai Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui vadovauti Artūrui Poviliūnui, naująja LTOK prezidente išrinkta Sidnėjaus olimpinė čempionė šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Tai paaiškėjo spalio 12 d. po įvykusios LTOK generalinės asamblėjos ataskaitos ir rinkimų konferencijos.
 

Slaptame balsavime dalyvavo 100 LTOK narių. Už D. Gudzinevičiūtę balsavo 57 delegatai,  o už jos konkurentą Virgilijų Alekną – 43.

Daina, ar ramiai miegojote prieš rinkimus?

Ne. Ilgai varčiausi lovoje. Labai sunkios buvo paskutinės kelios dienos, pasipylė labai nemalonių straipsnių spaudoje. Nesu tokių metodų šalininkė, aš – už skaidrumą, viešumą, bet ne drabstymąsi purvais. Per pačius rinkimus buvau rami, nes žinojau, kad nuo to niekas nepasikeis, pasaulis negrius.Tikrai tikėjau, kad mes laimėsime.  
 

Kaip jaučiatės, tapusi naująja LTOK prezidente?

Jaučiuosi gerai. Daug dirbome, malonu, kad mūsų triūsas pasiteisino. Esu labai dėkinga visiems palaikiusiems. Pasižiūrėjau į telefoną – jame beveik nebetelpa žinutės, kurias gavau. Labai malonu, kad kažkas pasitiki ir girdi, ką mes skelbiame ir ką noriu padaryti su savo komanda, vertina mūsų darbus.     
 

Kaip galvojate, kas jums nulėmė pergalę?

Manau, kad bendras komandinis darbas – labai daug dirbome, pristatėme geresnę programą. Tai, manau, ir buvo pagrindinis rodiklis.


 

Ar tikėjotės, kad laimėsite 14 balsų pranašumu?

Reikėjo to pranašumo, apie jį galvojome. Malonu, kad mumis pasitikėjo daugiau federacijų, kitų rinkėjų.
 

Ar jūsų konkurentas Virgilijus Alekna pasveikino jus su pergale?

Taip, Virgilijus priėjo prie manęs ir paspaudė ranką. Mes neturime ko pyktis - nebuvome jokie priešai, tiktai buvome čia konkurentai. Priešais ir ateityje tikrai netapsime, galime galvoti apie tolesnį mūsų dialogą.
 

Trykštate džiaugsmu, o ar darbų nebijote?

Tikrai darbo nebijau, aktyviai sportuojant irgi teko nemažai dirbti. Tęsiu LTOK darbus. Žinau, bus nelengva, nes veikla bus šiek tiek kitokia, nei buvo iki šiol.
 

Kokių darbų pirmiausiai imsitės?

Pirmiausiai planuosime kitų metų darbus. Kalbėsime, diskutuosime su federacijomis, sportininkais, treneriais, aiškinsimės, ko labiausiai reikia. Planų yra labai daug, jie yra išsakyti mano programoje. 
 

Ar keisis LTOK aparatas?

Atsinaujinimas tikrai būtinas, bet kažkokių drastiškų priemonių nesiimsime. Stengsimės pritraukti ir jaunimo, naujų jėgų, idėjų ir entuziazmo. Tačiau ta patirtis, kuri dabar yra sukaupta Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete darbe, tikrai negali prapulti, jokiu būdu negalime jos prarasti.
 

Ar rinkiminė kampanija atėmė daug jėgų?

Labai daug, ypač tie nelabai gražūs dalykai.
 

Jūsų komanda solidi, kas ją padėjo suburti?

Komanda pasirinkta labai tikslingai, stengėmės apimti kuo daugiau sričių. Komandoje – įvairių sričių žmonės, kurie gali kontaktuoti, kurti ir man padėti šitame darbe. Tikiuosi, kad nebus tiktai formalūs ir viceprezidentų postai.
 

Ar šiemet LTOK su Kūno kultūros ir sporto departamentu irgi rengs Naujametinį vakarą?

Be abejo, apie tai jau galvoju. Manau, kad turi būti pagerbti ne tiktai geriausi metų sportininkai, bet ir išrinktas metų treneris. Jis ne būtinai turi būti geriausio metų sportininko treneris. Kreipsimės į trenerių tarybą ir remsimės jų rekomendacijomis. Trenerį taip pat reikia vertinti. Gal būt rinksime ir geriausius medicinos darbuotojus, tiktai jų darbą bus nelengva pasverti. Medikai neturėtų būtų užmiršti, jų indėlis labai svarbus. 
 

Kaip dabar bus su jūsų didžiuoju sportu, kadangi po Londono olimpinių žaidynių jam netarėte sudieu?

Didysis sportas jau praeitis. Mūsų sportas ilgaamžis, pasiėmus atostogas, savo malonumui, gal būt,  būtų galima nuvažiuoti į kažkokias varžybas. Tačiau apie rezultatus jau nėra kalbos – norint pasiekti rezultatų, reikia daug dirbti. Šaudymo pratybos pas mus užima šviesiąją dienos dalį, o aš negaliu treniruotis vakarais. Be to visą save žadu atiduoti darbui Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete. 
 

Tad apie savo šeštąsias olimpines žaidynes Rio de Žaneire jau negalvosite?

Galvosiu, bet Rio de Žaneiras jau kitame amplua.