Lietuvos stalo teniso asociacija (LSTA) šeštadienį šventė 85 metų jubiliejų.
1927-ųjų kovo 12-13 dienomis Kauno „Makabi“ klube buvo surengtas pirmasis Lietuvos stalo teniso vyrų ir moterų čempionatas. Kauno žydų klubo sportininkai Ona Gurvičaitė ir Jokobas Šymensas tapo pirmaisiais šalies stalo teniso čempionais.
1927-ieji yra laikomi LSTA susikūrimo metais
Pirmasis stalo teniso turnyras Lietuvoje įvyko 1925 m. Jame dalyvavo keturių sporto klubų nariai: Kauno teniso klubas, KSK, „Kovas“ ir „Makabi“.
1926 m. Lietuvos sporto lygoje buvo įkurtas Ping-pong komitetas (pirmininkas - A. Puskepalaitis (KSK). Jo nariai – Preisas („Kovas“) ir Podzelveris („Makabi“)).
„Tiesą sakant, data visai neatitinka. Pirmasis čempionatas vyko pavasarį. Bet mes turime tradiciją minėti jubiliejus, rengti šventes lapkritį. Nes pavasarį daug įvairiausių varžybų. O vasarą žmonės atostogauja,“ – aiškino LSTA prezidentas Rimgaudas Balaiša.
Jis tvirtino, kad LSTA įsikūrimo paminėjimus rengia kas penkeri metai.
R. Balaiša LSTA vadovauja jau 18 metų.
85-mečio iškilmės buvo surengtos „Karolinos“ viešbutyje. Į jas šeštadienio popietę susirinko daug svečių.

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, buvo apskaitytas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas.
Kūno kultūros ir sporto departamentui atstovavo generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys.
LTOK vadovė padėkojo LSTA už jos vykdomą darbą, džiaugėsi sporto šakos masiškumu.
Lietuvoje yra 220 stalo teniso klubų, vykdomos 8 lygių pirmenybės.
D. Gudzinevičiūtė apdovanojo stalo teniso žaidėjus ir trenerius.
Stalo teniso teisėjai broliai Vincas ir Romualdas Franckaičiai surengė savo kolekcijos parodą. Joje visi kamuoliukai iš pasaulio ir Europos čempionatų, kuriuose yra tekę teisėjauti V. Franckaičiui, garsių tarpukario žaidėjų raketės, nuotraukos iš pirmųjų pasaulio čempionatų, įvairūs reti leidiniai, dokumentacija ir kiti reliktai.
Ši paroda nuolatos veikia Kaune ir Joniškyje. Vilniuje broliams Franckaičiams pavyko parodyti tik dalelę ekspozicijos.
Po tris valandas vykusios oficialiosios dalies, iškilmių dalyviai buvo pakviesti pasistiprinti. Bendravimas užsitęsė iki devynių vakaro.
„Šventė pavyko puikiai, žmonės buvo patenkinti,“ – reziumavo R. Balaiša.