Šios pasaulio sportinių šokių reitingo varžybos į Vilnių sugrįžo po poros metų pertraukos. Renginio globėjas – Vilniaus meras Artūras Zuokas. Kartu vyko ir pasaulio jaunimo reitingo varžybos bei įvairaus amžiaus grupių tarptautinis šokėjų konkursas.
Renginio organizatoriai - Tarptautinė ir Lietuvos sportinių šokių federacijos bei Vilniaus „Ratuto“ sportinių šokių klubas, o pagrindiniai rėmėjai – Vilniaus savivaldybė ir UAB „Boslita ir Ko“. Nemažas krūvis teko Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentui ir „Ratuto“ klubo vadovui Virginijui Visockui, kuris buvo šio renginio direktorius ir direktorius.
„Ratutas“ - vienas stipriausių Lietuvos sportinių šokių klubas, kuriame pratybas lanko apie 150 šokėjų, dirba keturi treneriai, tarp jų ir bendro fiziniuo parengimo, bei asistentų, kurie treniruoja vaikučius. Klubo puošmena – buvę pasaulionio lygio šokėjai – Eglė Visockaitė ir Andrius Kandelis. „Ratutui“ organizuoti šias varžybas padėjo ir jaunieji savanoriai.
ANTPLŪDIS. Varžybose dalyvavo daugiau kaip 600 porų iš Vokietijos, Slovakijos, Rumunijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ispanijos, Rusijos, Portugalijos, Baltarusijos, Moldavijos, Serbijos, Slovėnijos, Italijos ir kitų šalių. Iš viso – 16 šalių šokėjai.
Pačio didžiausio žiūrovų antplūdžio sulaukė gruodžio 2 d. vykęs pasaulio Lotynų Amerikos šokių reitingas, kur jėgas ant parketo bandė 24 poros. Sportininkų pasirodymą vertino aukščiausios kategorijos teisėjai iš 13 pasaulio šalių. Tarp jų – ir mūsų garsūs arbitrai Česlovas Norvaiša, Dalia Kamaitienė, Eglė Visockaitė-Damaševičienė, Daiva Dackevičienė, Imantas Brikmanis, kiti.
Tarp teisėjų buvo ir Baltarusijos arbitras Michailovas Pavlinovas, kuris, kaip ir Virginijus Visockas, gruodžio 8 d. teisėjaus Brėmene (Vokietija) per pasaulio ansamblių čempionatą, kuriame šoks ir Klaipėdos „Žuvėdra“.
„Labai malonu, kad sulaukėme labai daug svečių ir stiprių sportininkų. Didžiulis renginio susidomėjimas mus kiek nustebino, net dvylika porų buvo iš pirmojo pasaulio reitingo 50-uko, kur varžosi daugiau nei 4 tūkst. porų. Reitingo varžybų Vilniuje statusas labai aukštas, sportininkų pasirodymas buvo įvertintinas pačiais didžiausiais taškais.
Sąlygos buvo gana sudėtingos: reikėjo, kad varžybose dalyvautų ne mažiau kaip 49 poros iš dvylikos šalių. Mums pasisekė, įvykdėme visus reiklavimus: vien per Lotynų Amerikos šokius iš 80 registruotų porų šoko 58 duetai, tačiau net 12 žvaigždžių dėl prasto oro negalėjo atskristi iš Maskvos“, - sakė Virginijus Visockas.

GYVAI. Varžybos vyko ryte ir vakare. Vakare buvo šokama pagal gyvą muziką, kurią atliko aukšto profesionalaus lygio valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, vadovaujamas Ugniaus Vaiginio, o dainavo Viktoras Malinauskas. Gyva muzika – retas atvejis sportinių šokių pasaulyje.
Tiktai šešios žvaigždės buvo atleistos nuo pirmojo turo varžybų, o vakare 24 poros žiūrovams suteikė daug gerų emocijų. Į vakaro varžybas pateko ir keturios Lietuvos poros.
Finale dominavo rusai. Nugalėtojais tapo pasaulio reitinge devintąją vietą užimantys rusai Valentinas Voronovas ir Alina Imrekova, kuriems renginio globėjas, Vilniaus meras Artūras Zuokas įteikė didžiulę taurę. Ji varžybų laimėtojams darė didžiulį įspūdį ir per iškilmingą apdovanojimą sportininkai to neslėpė, ją ilgai apžiūrinėjo.
Antri irgi buvo rusai Andrejus Kiseliovas ir Anastasija Balajeva, o treti - Latvijos šokėjai Martas Smolka ir Viktorija Puchovika.
„Ratuto“ šokėjai, šių metų Lietuvos čempionai Jokūbas Venckus ir Jomantė Dapkevičiūtė užėmė aukštą septintą vietą ir dabar pasauliniame reitinge yra 72-i, o Lukas Petkevičius ir Miglė Klupšaitė – šešioliktą. Jokūbas su Jomante liko patenkinti savo pasirodymu, dabar jie – Lietuvos Lotynų Amerikos šokių lyderiai.
Iš didžiojo sporto pasitraukus Andriui Kandeliui ir Eglei Visockaitei, atėjo nauja šokėjų karta, ir Jokūbas Venckus bei Jomantė Dapkevičiūtė tą gerai žino - jiems dabar reikės daug dirbi, siekint pratęsti savo klubo narių šaunius iškovojimus.
BE GERIAUSIŲ. Sekmadienį ant parketo sukosi standarto poros, irgi kovojusios dėl pasaulio reitingo taškų. Pasak Virginijaus Visocko, tai buvo žemesnio rango reitingas. Varžybose jėgas bandė apie 50 porų.
Pačios stipriausios poros nedalyvavo, nes tą pačią dieną Australijoje vyko pasaulio standarto čempionatas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos čempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė bei Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva.
Nugalėjo Ilmaras Ozolas ir Santa Dmitrijeva iš Latvijos, jie aplenkė rusus Ivaną Novikovą ir Aną Barbačiovą bei moldavus Radų Sterbaną ir Kseniją Cletovą.
Finale šoko ir Dominykas Granskas bei Kotryna Petrošiūtė („Dileksa“), kurie buvo ketvirti.
“Lithuanian open 2012“ renginio idėja - tai jaunų porų mokykla. Tai – vienos iš didžiausių varžybų, organizuojamų Lietuvoje“, - teigė V. Visockas.