Nuo praėjusių metų gruodžio 28 d. iki šių metų sausio 6 d. Hastingso mieste (D. Britanija) vyko istorinis jau 88-asis Tarptautinis Hastingso šachmatų kongresas ( angl. “88th Hastings International Chess Congress”).
Pirmasis Hastingso šachmatų kongresas įvyko dar 1895m., o jo nugalėtoju tuomet tapo amerikietis didmeistris Harry Nelsonas Pillsbury. Nuo to laiko Hastingso kongreso tradicija būdavo tęsiama kasmet, išskyrus Pasaulinių karų laikotarpį.
Hastingso šachmatų kongresai yra svarbūs ir žinomi šachmatų literatūroje, nes juose apsilankė ir dalyvavo net 10 Pasaulio šachmatų čempionų, pradedant I-uoju Pasaulio čempionu Vilhelmu Šteinicu ir baigiant X-uoju Borisu Spaskiu.
Šiuometinio kongreso pagrindiniame “Meistrų” (angl. “Masters”) turnyre dalyvavo 84 šachmatininkai iš 21 valstybės. Jų tarpe buvo 12 didmeistrių, 13 tarpt. meistrų, 1 moterų didmeistrė ir 4 moterų tarpt. meistrės. Lietuvai šiame Hastingso šachmatų kongrese buvo pakviestas atstovauti daugkartinis Lietuvos čempionas Šarūnas Šulskis (FIDE reitingas 2550).
Lėtai pradėjęs varžybas lygiosiomis su anglu R. Eamesu (rtg.2263), Kauno didmeistris vėliau “įsisiūbavo” 3 pergalių seriją ir prasiveržė į pirmąją turnyro lentą, kur jam buvo lemta sužaisti dar ne vieną partiją su pajėgiausiais Hastingso kongreso didmeistriais. Labai sunki gynyba Š.Šulskiui teko abiejose juodosiomis figūromis žaistose partijose prieš ispaną D. Alsina Lealį (rtg. 2511) ir kongreso favoritą anglų didmeistrį Gawainą Jonesą (2644). Visgi patyrusiam Lietuvos didmeistriui pavyko išgelbėti po pustaškį abiejose šiose partijose.
Sužaidus kongreso reglamentu numatytus 10 ratų, paaiškėjo varžybų nugalėtojai ir prizininkai.IX rate laimėjęs ilgą partiją prieš D. Alsina Lealį, G.Jonesas sugebėjo pustaškiu atsiplėšti nuo persekiotojų grupės, o paskutinysis X ratas žymių pakitimų tunyrinėje rikiuotėje nesukėlė. Tad surinkęs 7,5tšk. iš 10gal. G. Jonesas gavo 88-ojo Hastingso Tarptautinio šachmatų kongreso nugalėtojo taurę, I prizą ir meniškus britų didmeistrio Hario Golombeko (1911-1995) vardo šachmatus.
Pustaškiu nuo nugalėtojo atsiliko didelė 8 žaidėjų grupė, kurie pasidalijo 2-9 vietas ir piniginius prizus. Tai – Š. Šulskis (4 pergalės ir 6 lygiosios), estas K. Kulaotsas, ukrainiečiai A. Sumecas ir A.Vovkas, kinietis R.Gao, anglas J.Hawkinsas, italas D.Vocaturo ir islandas H.S. Gretarssonas. 20-metis kinietis R.Gao Hastingse įvykdė jau 3-iąjį tarpt. didmeistrio normos balą, tad sekančiame FIDE kongese jam bus suteiktas tarpt. didmeistrio titulas.
Tarp kartu su vyrais žaidusių moterų šachmatininkių geriausiai Hastingse sekėsi kinei didmeistrei Xiaobing Gu (rtg. 2209) ir tarpt. meistrei iš Indonezijos Č. M. Sihite (2277). Surinkusios po 6 tšk., abi šachmatininkės pasidalijo pirmąjį moterų prizą (angl. “Ladies prize”). Xiaobing Gu taip pat atiteko ir 100 svarų vertės "Gražiausiosios partijos" prizas už pergalę, pasiektą I rate prieš moldavų meistrą V. Hamitevici (2440).