Įvyko Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdis, kuriame buvo aptarta ir Lietuvos pilietybės suteikimo amerikietei Isabellai Tobias problematika
Sausio 16 dieną įvyko Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdis, kuriame buvo aptarta ir pilietybės suteikimo čiuožėjo Deivido Stagniūno partnerei Isabellai Tobias problematika. Komisijos pirmininkas Juras Požėla pasidžiaugė šalies Prezidentės sprendimu kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo dėl pilietybės teikimo plėtros galimybių bei išsakė nuomonę, kad šiuo metu pilietybės institutas yra per griežtai reglamentuotas.
Posėdyje svečio teisėmis dalyvavusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė komisijos nariams plačiau pristatė Isabellos Tobias atvejo problematiką bei sporto šakos specifiką. Išsakiusi aiškią poziciją, jog nėra siekiama atverti duris masiniam sportininkų natūralizavimui, LTOK vadovė atkreipė dėmesį į šio atvejo akivaizdų išskirtinumą - tai porinė sporto šaka ir vienas iš partnerių yra Lietuvos pilietis. Be to, mišrios poros dailiajame čiuožime - plačiai paplitusi praktika (tiek Olimpinėse žaidynėse, tiek ir pasaulio bei Europos čempionatuose): net ir ekonomiškai stipresnės ar ilgaamžiškesnes žiemos sporto tradicijas turinčios šalys neatsisako mišrių porų.
D.Gudzinevičiūtė taip pat atkreipė Seimo narių dėmesį, jog, remiantis Pasaulio čiuožimo sąjungos sudarytais reitingais, Isabellos ir Deivido pora nusileidžia tik dviems JAV šokių ant ledo poroms - tad, jei jie pasirinktų atstovauti JAV, jau dabar turėtų labai realius šansus varžytis olimpinėse žaidynėse (būtent trys poros turi teisę atstovauti JAV žaidynėse). Olimpinė čempionė taip pat pasakojo, kaip sunku porinėje sporto šakoje rasti tinkamą, lygiavertį partnerį, su kuriuo galėtum pasiekti labai aukštų rezultatų.
Seimo komisijoje buvo diskutuojama, ar reikia palaukti Konstitucinio Teismo išaiškinimo, ar jau dabar galima imtis kokių nors veiksmų, siekiant spręsti esamą problemą. Kadangi iki Sočio žiemos olimpinių žaidynių laiko lieka ne tiek ir daug, buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę, kuri įvertintų pilietybės teikimo išimties tvarka teisinį reglamentavimą ir pasiūlytų Konstitucijai neprieštaraujančias atitinkamas Pilietybės įstatymo pataisas. Į darbo grupės sudėtį įtraukta ir LTOK prezidentė.