LTOK, sportas.info 2013 m. sausio 17 d. 18:20

Pradėjo posėdžiu, baigė - apdovanojimais

Ketvirtadienio LTOK Vykdomojo komiteto posėdis buvo produktyvus: jame patvirtinta daug esmines komiteto veiklos gaires nustatančių dokumentų

Ketvirtadienį Vilniuje įvyko LTOK vykdomojo komiteto posėdis. Jame buvo patvirtinta sausio 25 dieną vyksiančios Generalinės asamblėjos sudėtis ir daug esminių LTOK veiklos gaires nustatančių dokumentų.

Posėdžio pradžioje aptartas ir pristatytas 2012 m. LTOK bei LOF biudžetų įvykdymas - pasidžiaugta sėkmingais įmonės "Olifėja" rezultatais ir tokiu būdu išaugusiomis LTOK pajamomis. Atitinkamai buvo padidintas ir olimpinio sporto bei olimpinio švietimo finansavimas. Pristatytos revizijos komisijos atliktų Lietuvos olimpinio fondo ir LTOK patikrinimo bei inventorizacijos išvados: atkreiptas dėmesys, kad kai kurios sporto organizacijos dar neatsiskaitė už LTOK praėjusiais metais skirtas lėšas, rekomenduota joms nepervesti finansavimo 2013 metais kol nebus atsiskaityta už ankstesnių metų finansavimą.

Vykdomojo komiteto nariai taip pat patvirtino 2013 m. LTOK ir LOF biudžeto projektą, kuris bus teikiamas tvirtinti Generalinei asamblėjai. Jame numatyta daugiau lėšų skirti olimpinio sporto finansavimui, taip pat daugiau kaip du kartus padidinti finansavimą sporto federacijų veiklos programoms bei skirti papildomą finansavimą federacijoms, kurių atstovai iškovojo medalius Londono olimpinėse žaidynėse. Taip pat numatoma atskira tikslinė sporto žaidimų programa,  planuojama skirti kelis kartus didesnį finansavimą parolimpiniam komitetui bei mažinti išlaidas direktorato veiklos finansavimui.

Posėdyje buvo patvirtintas 2013-2016 metų veiklos programos projektas bei 2013 metų veiklos plano projektas - šie dokumentai taip pat bus teikiami tvirtinti Generalinei asamblėjai. Vykdomojo komiteto nariai aptarė bei patvirtinto ir LTOK komisijų pirmininkų kandidatūras, LTOK atstovą "Olifėja" visuotiniuose akcininkų susirinkimuose.

Buvo pristatyti ir patvirtinti LTOK olimpinių programų darbo grupės, konsultuojantis su sporto federacijomis, savivaldybių sporto skyriais, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovais bei sportininkų komisija, parengti atrankos į Lietuvos olimpinę rinktinę kriterijai, taip pat šių kriterijų pagrindu parengti olimpinės rinktinės kandidatų sąrašai - juose daugiau kaip šimtas sportininkų, atstovaujančių 19-ai sporto šakų ir 10-iai miestų bei rajonų.

VK nariai džiaugėsi, kad pirmą kartą kandidatų sąrašuose - net trys komandoss: krepšinio vyrų (pirmame), krepšinio moterų (antrame) ir paplūdimio tinklinio (trečiame).



"Kodėl Ramūnas Vyšniauskas pakeltas į antrą sąrašą?" - teiravosi LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

"Darbo grupė atsižvelgė į tai, kad balandžio mėnesį bus sunkiosios atletikos Europos čempionatas. Iki balandžio jį laikome antrajame sąraše ir laukiame rezultatų - padarėme tokią išimtį. Be išimčių nepavyksta susikalbėti su sporto šakų federacijomis, todėl išimčių yra lengvajai atletikai, plaukimui," - aiškino LTOK olimpinių programų direktorius Kazys Steponavičius.  

Vykdomajame komitete priimti sprendimai mokėti priedus prie atlyginimo dvylikai Lietuvos olimpinės rinktinės medikų ir maistpinigius daugiau kaip keturioms dešimtis masažuotojų, gydytojų, kineziterapeutų, mokslininkų, psichologų ir kitų  olimpinės rinktinės aptarnaujančio personalo narių.

LTOK vykdomasis komitetas nesutiko skirti lėšų viešąjai įstaigai "Studija 2", kuriančiai filmą apie lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną.

Vykdomasis komitetas nepritarė skirti papildomus 80-100 tūkstančių litų Lietuvos irklavimo federacijai. Irkluotojai neturi nė vieno jauno trenerio. Sportininkus atvažiuoja konsultuoti treneris iš Italijos. Italas ne tik treniruotų Lietuvos irkluotojus, bet ir perduotų savo patirtį ir metodiką pradedančiam treneriui lietuviui. Viso trenerio išlaikymas kainuotų 200 tūkst.litų.

LTOK VK nariai, suskaičiavę, kad Lietuvos irklavimo federacija iš Olimpinio komiteto ir taip gaus nemažą finansavimą, pakankamą išspręsti trenerio problemą, irkluotojų prašymą atmetė.

Pasibaigus VK posėdžiui, LTOK prezidentė kreipėsi į komiteto narę Lietuvos čiuožimo asociacijos prezidentę Liliją Vanagienę ir papasakojo jai apie savo pastangas ir situaciją dėl galimybių Isabellai Tobias gauti Lietuvos Respublikos pilietybę.

Po pietų LTOK apdovanojo sportui ir olimpiniam judėjimui nusipelniusius žmones, neseniai minėjusius jubiliejines sukaktis.

80-mečio proga LTOK lėkšte apdovanotas buvęs ilgametis Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro metodininkas Albertas Medelis.

LTOK lėkštes LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė Kūno kultūros ir sporto departamento Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjui Mykolui Kačkanui (65 m.), Lietuvos edukologijos universiteto sporto centro ir sporto klubo „Šviesa“ vedėjai Irmai Braškienei, nusipelniusiam rankinio treneriui iš Panevėžio Sigitui Dambrauskui (50 m.) ir jauniausiam tarp sukaktuvininkų, 40 metų sulaukusiam, Atėnų olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojui Edvinui Krungolcui.

Lietuvos olimpinio sporto centro olimpinės pamainos rengimo padalinio vadovas Valdemaras Liachovičius 50-mečio proga apdovanotas Olimpine žvaigžde. Jis, sukaktuvininkų vardu, pasveikino visus neseniai šventusius jubiliejus, padėkojo LTOK vadovams už apdovanojimus. Na, o bendrai nuotraukai buvo pakviesta ir olimpinė čempionė Lina Kačiušytė, sausio pradžioje taip pat minėjusi gražią sukaktį. Ji Olimpine žvaigžde buvo apdovanota anksčiau.

Daina Gudzinevičiūtė Tarptautinio olimpinio komiteto aukso ženkliuką įteikė Londono olimpinei čempionei Laurai Asadauskaitei. Po to Lietuvos tautiniame komitete įvyko konstruktyvus pokalbis su čempionės treneriu Jevgenijumi Kliosovu, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vadovais prezidentu Vaidu Barakausku, viceprezidentu Andrejumi Zadneprovskiu ir generaliniu sekretoriumi, LTOK vykdomojo komiteto nariu Viačeslavu Kalininu apie poreikius gerinti sporto bazes šalyje bei apie numatomas naujoves šiuolaikinėje penkiakovėje.

Kitai Londono čempionei R. Meilutytei bei medalius iškovojusiems J.Šuklinui, E.Petrauskui, A.Kazakevičiui auksinis, sidabrinis ir bronziniai TOK ženkliukai buvo įteikti anksčiau.