sportas.info | 2013 m. balandžio 11 d. 17:19 |
"Kad ir kokios būtų trasos, slides reikia tepti", - per jaunųjų sportininkų pagerbimą LTOK sporto valdžios dėmesio paprašė Ignalinos atstovė
"Svajoju apie olimpines žaidynes, nes tai - kiekvieno sportininko svajonė", - Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) sakė Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionė Gabrielė Leščinskaitė.
Būtent ši biatlonininkė sulaukė daugiausia sveikinimų ir žiniasklaidos dėmesio per ketvirtadienį LTOK būstinėje vykusias Europos jaunimo olimpinio festivalio dalyvių ir jų trenerių pagerbtuves.
Rumunijoje vykusiame festivalyje dalyvavusiems sportininkams ir jų treneriams buvo įteikti Europos olimpinių komitetų diplomai, LTOK atminimo suvenyrai, o G. Leščinskaitei - ir 2000 litų premija.
Renginyje dalyvavo LTOK, Lietuvos biatlono, čiuožimo federacijų bei Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos vadovai, jaunuosius sportininkus į Brašovą delegavusių Anykščių, Ignalinos, Utenos, Visagino, Vilniaus miestų bei rajonų kūno kultūros ir sporto centrų, sporto mokyklų vadovai. Jiems už paramą plėtojant žiemos sporto šakas Olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė LTOK padėkas.
Dėkodami už paramą žiemos sporto šakoms federacijų vadovai prašė nepamiršti jaunųjų sportininkų ir ateityje. „Nepagailėkite kapeikų. Juk kad ir kokia būtų trasa, slides reikia tepti“, – susirinkusiuosius nusišypsoti privertė sąmojingai apie finansavimo stoką užsiminusi Ignalinos kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė.
Brašove vykusiame jaunimo olimpiniame festivalyje G.Leščinskaitė medalį Lietuvai iškovojo po 12 metų pertraukos - 2001-aisiais sidabrą laimėjo mūsų šalies slidininkė Irina Terentjeva.
Penkerius metus biatlono pratybas lankanti 17-metė G. Leščinskaitė, paklausta, ką jai reiškia Brašove pelnytas apdovanojimas, sakė: "Daug reiškia. Juk tai olimpinio festivalio medalis. Mano karjeros pradžios svarbus akcentas."
Gabriele, kiek prakaito teko išlieti, kad iškovotum šį medalį?
Teko dirbti nuo vaikystės. Per vieną sezoną nepasiruoši varžyboms. Reikėjo ne vienerius metus sportuoti, atkakliai ruoštis.
Ką tau, jaunai sportininkei, davė festivalis?
Patirties, nes yra daug daugiau konkurentų, nei kitose varžybose, didesnė įtampa. Davė spyrį, ryžtingumo.
Ir kur tikiesi būti nuspirta šiuo spyriu? Kaip manau, kiek laiko tau prireiks įsitvirtinti suaugusiųjų sporte?
Kol užaugsiu, subręsiu, būsiu pasirengusi. Nuo manęs ir trenerių priklauso, kaip ir kada sugebėsiu atsidurti tame lygyje.
O apie "tą lygį" galvoji?
Stengiuosi negalvoti, nes tai mane truputį gąsdina, viskas atrodo sunkiau ir sudėtingau, nei yra. Tik paslapčiomis pagalvoju.
Lietuvoje yra tik viena biatlono šaudykla, tad ar dažnai taip taikliai, kaip Brašove (visi taiklūs šūviai 10 km lenktynėse), šaudai?
Mano šaudymas - stabilus. Aišku, būna visko, bet dažniausiai šaudau gerai.
Kaip pavyko ištobulinti įgūdžius šaudykloje? O gal taiklumas - įgimtas?
Sako, kad kažkas gal ir duota. Bet, manau, darbu viską galima pasiekti. Kai pradėjau rimtai sportuoti, jau gerai šaudžiau, bet visada galima geriau.
Išvažiuodama į Brašovą kalbėjai ne apie medalį, o apie mėginimą patekti į dešimtuką...
Net dešimtukas man yra ohoho.. Juk svarbiausia - aplenkti bent pusę dalyvių.
Už ką sergi, kai žiūri biatloną per televizorių?
Kai manęs klausia, kas yra mano mėgiamiausia biatlonininkė, niekada neatsakau, nes yra daug sportininkių, kuriomis žaviuosi. Man patinka Magdalena Neuner, Katie Wilhelm, kitos geriausios biatlonininkės.
O Diana Rasimovičiūtė?
Dėl to net klausimas nekyla. Ją palaikau visą laiką.
Ką tau duoda tai, kad Lietuvos biatlono federacijos pezidentas Arūnas Daugirdas yra tavo patėvis?
Visada jaučiu palaikymą, stimulą. Stengiuosi ne tik dėl savęs, bet ir dėl jo. Jis vią laiką mane skatina, ragina, palaiko, kai sunku.
Ar svajoji apie tikrąsias olimpines žaidynes?
Žinoma. Juk tai kiekvieno sportininko svajonė.
* * *
Lietuvių rezultatai Brašove:
Biatlonas
Merginos. 6 km sprintas (67 dalyvės): 29. Gabrielė Leščinskaitė (4 baudos ratai), 55. Kotryna Vitkūnaitė (5).
10 km individualios lenktynės (67 dalyvės): 2. G.Leščinskaitė (0), 37. K.Vitkūnaitė (4).
Vaikinai. 7,5 km sprintas (78 dalyviai): 51. Evaldas Baltakys (4 baudos ratai), 58. Šarūnas Jukna (4), 74. Adamas Mikelevičius (5), 77. Artiomas Serdiukovas (7). 12,5 km individualios lenktynės (77 dalyviai): 49. Š.Jukna (7), 52. A.Mikelevičius (6), 76. A.Serdiukovas (12), 77. E.Baltakys (17).
Mišri estafetė (19 komandų): 17. Lietuva (G.Leščinskaitė, K.Vitkūnaitė, Š.Jukna, E.Baltakys).
Slidinėjimas
Merginos. 7,5 km laisvuoju stiliumi (67 dalyvės): 45. Kristina Kazlauskaitė, 55. Vaida Kairytė.
5 km klasikiniu stiliumi (65 dalyvės): 44. K.Kazlauskaitė, 56. V.Kairytė.
Sprintas (64 dalyvės): 47. V.Kairytė, 50. K.Kazlauskaitė.
Vaikinai. 10 km laisvuoju stiliumi (86 dalyviai): 27. Stepanas Terentjevas, 52. Julius Kardelis, 67. Tautvydas Strolia, 78. Rokas Pukenis.
7,5 km klasikiniu stiliumi (83 dalyviai): 42. T.Strolia, 49. S.Terentjevas, 54. J.Kardelis, 70. R.Pukenis.
Sprintas (87 dalyviai): 48. J.Kardelis, 52. T.Strolia, 80. R.Pukenis.
Mišri estafetė (19 komandų): 16. Lietuva (K.Kazlauskaitė, V.Kairytė, T.Strolia, J.Kardelis).
Dailusis čiuožimas
Merginos (28 dalyvės): 26. Beatričė Meilūnaitė.
Kalnų slidinėjimas
Vaikinai (95 dalyviai). Slalomas milžinas: 52. Aivaras Tumas. Slalomas: 35. A.Tumas.