LTOK posėdyje - apie Rio de Žaneiro žaidynes, Olimpinio komiteto biudžetą ir Lietuvos olimpinio fondo naujo vadovo viziją
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis prasidėjo šventiškai – gimtadienio proga buvo pasveikinti Vykdomojo komiteto nariai, Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas (55 m.) ir Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis (40 m.) .
OPTIMISTINIS VARIANTAS. Kalbėdama apie Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo XXXI olimpinėse žaidynėse programos „Rio 2016“ projektą, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūte akcentavo, kad jis vyksta ne visai taip, kaip numatyta, kad jis derinamas su Kūno kultūros ir sporto departamentu.
KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys teigė, kad yra kai kurių pasiūlymų ir būtų tikslinga sudaryti redakcinę grupę, kuri suderintų visus klausimus ir juos pateiktų LTOK . Darbo grupė dėl dokumento turinio iš esmės sutaria, tačiau vyksta diskusijos dėl dokumento formos.
„Optimistinis variantas būtų, jeigu galutinį variantą gautume kitą mėnesį, o pesimistinis – jeigu dar po mėnesio“, - sakė D. Gudzinevičiūtė.
BIUDŽETAS. Informaciją apie LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo 2013 m. biudžeto pirmo ketvirčio vykdymą pateikė LTOK iždininkas Rimgaudas Balaiša ir LTOK finansų, ūkio direktorė, LOF finansininkė Stefanija Briedienė. „Viskas vyksta optimistiškai. Metams planuojama gauti 14 mln. 5 tūkst. pajamų, o per pirmuosius keturis mėnesius jų jau gauta 5 mln. 510,3 tūkst.“, - kalbėjo R. Balaiša. Tad yra tikimybė, kad po pirmo pusmečio biudžetą bus galima peržiūrėti ir skirti papildomą tikslinį finansavimą.
VIZIJA. Per Vykdomojo komiteto posėdį prisistatė naujasis LTOK olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas, kuris dirba dar tiktai dvi savaites. Jis kalbėjo dėl Olimpinio fondo veiklos ir įstatų naujos redakcijos, apie tai, kokius jis puoselėja planus. Jis dvylika metų užima vadovaujančias pozicijas sporto, kultūros objektuose, Edinburgo universitete apsigynė disertaciją, dirbo šio Škotijos miesto futbolo klube "Hearts", buvo Kauno "Žalgirio" krepšinio klubo direktorius.
„Visos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pajamos įgyvendinti olimpinius tikslus ateina iš komercinių šaltinių. Pagrindinės pajamos gaunamos iš loterijos bendrovės „Olifėja“, o mano tikslas – kad Olimpinis fondas būtų antra stipri, nepriklausoma pajamų gavėja. Reikėtų optimizuoti olimpinio judėjimo rinkodaros veiklą, pritraukta daugiau olimpinio judėjimo rėmėjų.
Mano vienas iš tikslų – kaip galima daugiau didinti pajamas. Reikalinga šiokia tokia restruktūrizacija tarp LTOK ir Olimpinio fondo – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas užsiimtų savo tikslais, o Olimpinis fondas – komercine veikla. Siūlyčiau apsvarstyti, kad Olimpinis fondas perimtų kai kurias funkcijas iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto – tai visos rėmėjų sutartys, kad būtų fondo atsakomybė“, - kalbėjo Vitalijus Vasiliauskas.
JUBILIATAI. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas po posėdžio tradiciška pagerbė jubiliatus.
LTOK lėkštėmis apdovanoti buvęs ilgametis Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas vilnietis Algimantas Kepežėnas (75 m.), LTOK narys, ilgametis Lietuvos beisbolo asociacijos generalinis sekretorius vilnietis Edmuntas Matusevičius (55 m.), o Olimpine žvaigžde - Širvintų „Atžalyno” progimnazijos kūno kultūros mokytojas, projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas” Leonas Vaicekauskas (70 m.), Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas Aleksas Stanislovaitis (50 m.), Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rolandas Alksnys (50 m.) ir buvęs ilgametis Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna (50 m.).
Jubiliatus pasveikino LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Apdovanojimu labai džiaugėsi Leonas Vaicekauskas, kuris pirmasis iš širvintiškių gavo Olimpinę žvaigždę. Jį su garbingu apdovanojimu sveikino ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas Borisas Sockis bei žmona Helena Vaicekauskienė, ilgametė Širvintų pagrindinės mokyklos direktorė, jaunystėje aktyviai žaidusi rankinį.
„Ką vaikai labiausiai atsimena, tai – olimpines žaidynes. Kai progimnazijoje, kurioje mokosi 350 vaikų, rengiau olimpinį festivalį, atskirų rungčių varžybose užsiregistravo net 1500 sportininkų. Olimpinis festivalis prieinamas kiekvienam mokiniui, bendruomenės nariui. Tad tegul olimpinės žaidynės gyvuoja per amžius ir joms tepadeda Dievas“, - gavęs apdovanojimą kalbėjo L. Vaicekauskas.
Helena ir Leonas Vaicekauskai prakalbo apie tai, kad šiemet jie jau atsisveikins su pedagogine veikla, kuriai jie atidavė visą savo gyvenimą, išeis iš mokyklų ir rūpinsis savo sveikata. Tačiau abu teigė, kad jokiu būdu nenutols nuo sporto, su juo ir toliau gyvens, seks Širvintų mokyklų sportinį gyvenimą.
Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas, buvęs ilgametis Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris Aleksas Stanislovaitis kalbėjo apie tai, kad jis nemėgsta jubiliejų ir nori nuo jų pabėgti. Tačiau rytoj, balandžio 19 d. 15.30 val. Lietuvos sporto universitete vis dėl to jis rengia specialią paskaitą „Trumpųjų nuotolių bėgimas: 50 m....“ . „Nuo jubiliejaus nepabėgau“, - šypsodamasis sakė Aleksas Stanislovaitis.