Marius Grinbergas | 2013 m. gegužės 15 d. 12:18 |
Nors vienintelis lietuvis golfo profesionalas Arnas Kaunas gyvena Prancūzijoje, neabejoja, kad prie jo pavardės visada bus žodis Lietuva
Arnas Kaunas trečiadienį Vilniuje dalyvavo Lietuvos atvirojo Lietuvos golfo čempionato pristatyme. Tiesa, 22 metų sportininkas negalės dalyvauti šiose varžybose, nes jose jėgas mėgins tik mėgėjai.
Svarbiausios varžybos A. Kauno šiemet laukia liepos pabaigoje Maskvoje, kur vyks Europos turo etapas. Jo prizų fondas - milijonas eurų. Iš viso šį sezoną sportininkas dalyvaus 12-oje turnyrų, iš kurių penki patenka tarp aukščiausios kategorijos varžybų.
"Vaikystėje, žiūrėdamas per televizorių Europos turą, svajojau ten patekti. Dabar gavau šią galimybę", - džiaugėsi vos antrus metus profesionalo statusą turintis žaidėjas.
Kaunas su tėvais į Prancūziją persikėlė kai jam buvo 10 metų. Prie golfo laukų begiojantį sportišką vaiką pastebėjo aikštyno šeimininkai ir pakvietė pabandyti šį aristokratišką žaidimą. Nuo to laiko lietuvis nesiskiria su golfo lazda ir kamuoliuku.
Sportininkas įsikūręs Prancūzijos mieste Tulūzoje, ten dažniausiai ir treniruojasi. Tarptautinio versloi studijas baigęs lietuvis prancūziškai, kaip ir lietuviškai, kalba be jokio akcento.
Arnai, jau daug metų gyveni Prancūzijoje, kas tave sieja su Lietuva?
Daug kas. Čia yra ir giminių, ir šiaip labai patinka būti Lietuvoje, bendrauti su žmonėmis, treniruotis aukšto lygio golfo aikštynuose. Čia visada esu geros nuotaikos.
Tai prie Arno Kauno pavardės visada matysime užrašą Lietuva?
Visada. Būsiu patriotas. Tikiuosi, kad ir Lietuva manęs nepamirš.
Kuo tave patraukė golfas?
Daugeliu dalykų. Čia reikia ne ttik technikos, bet ir mąstymo. Šiam sportui turi atiduoti labai daug. Jei nepažaidi dvi ar tris dienas, tai iškart jaučiasi. Turi kasdien treniruotis bent po keturias valandas, kad atsirastų smūgio automatiškumas.
Kuo skiriasi mėgėjų ir profesionalų golfas?
Profesionalai labai rizikuoja, nes čia svarbiausia - pergalė. Jie žaidžia daug agresyviau, daug daugiau treniruojasi. Dėl to ir tampa profesionaliais žaidėjais, nes atranka tikrai nelengva. Yra daugybė norinčių būti profesionlais, bet tampa nedidelė dalis.
Kokia yra įprasta golfo profesionalo diena?
Treniruojuosi beveik visą dieną - nuo ryto iki vakaro. Aikštyne praleidžiu bent penkias valandas. Be to, vakarais vykstra fizinio pasirengimo treniruotės. Reikia gyventi sveikai, tinkamai maitintis, anksti eiti miegoti, anksti keltis.
Kas padengia visas išlaidas - ar rėmėjai, ar galima gyventi vien iš turnyruose uždirbtų pinigų?
Profesionalai gyvena iš rėmėjų. Biudžetai labai dideli. Privaloma turėti rėmėjų - kelionėms, pragyvenimui, matinimuisi, registracijai į turnyrus, aprangai, inventoriui. O jei laimi, naudą jaučia ir rėmėjai.
Kaip vertini savo galimybes Europos turo varžybose?
Tai - aukščiausio lygio turnyras. Vaikystėje, žiūrėdamas Europos turo varžybas per televizorių, svajojau ten patekti. O šiais metais turiu galimybę ten sudalyvauti. Maskvoje bus apie 130 dalyvių, dauguma jų - aukščiausio lygio profesionalai. Nežinau, ar atvažiuos Tigeris Woodsas (pasaulio reitingo lyderis - Aut. Past.), bet žaidėjų iš geriausiųjų dešimtuko turėtų būti.
Bandysiu parodyti geriausia, ką galiu, stengsiuosi laimėti, jei viskas pasiseks. Jei treniruojiesi rimtai, reikia siekti aukščiausio. Tikrai nevažiuoju pralaimėti.
Kokią matai Lietuvos golfo ateitį?
Šiemet Lietuvos golfui tik 13 metų. Tai mažoka. Bet pamažu viskas juda. Vyksta Lietuvos čempionatai, atsiranda aikštelės prie mokyklų. Kuo daugiau tai bus matoma, kuo daugiau žmonių supras, kad gali žaisti ne tik turtuoliai, bet ir visi norintys, tuo šis žaidimas bus populiaresnis.
Kuo grečiau žaidėjai pateks į tokius turnyrus, kaip Europos turas ar net olimpinės žaidynės, tuo bus garsesnė ir Lietuva. Stengiuosi savo rezultatais tą pasiekti.
Norint patekti į olimpines žaidynes, pasaulio reitinge reikia patekti maždaug tarp 200 geriausiųjų. Kelintas dabar esi?
Kol šiemet nesudalyvavau pirmame profesionaliame ture, negaliu pasakyti. Dabar laukiu pirmų turnyrų, kuriuose uždirbsiu taškų.
Kokios tavo olimpinės viltys - ar galvoji apie Rio de Žaneiro olimpiadą?
Noriu ten patekti. Sieksiu to, nors tai labai sunku. Kiekvienam žaidėjui yra galimybę. Todėl ją reikia paimti abiem rankom ir traukti į save.
Taip anksti profesionalu ir tapau dėl to, kad galėčiau pririnkti kuo daugiau reitingo taškų.
Jei nepasiseks patekti į šias olimpines žaidynes, ruošiuos kitoms. Po trejų metų, kai vyks Rio de Žaneiro olimpiada, man bus 25-eri. O būtent 25-26 metų žaidėjai pasiekia brandą. Tikiu, kad man pasiseks.