Vilniuje buvo surengtos Lietuvos šaudymo sporto sąjungos (LŠSS) organizuojamos skrendančių taikinių šaudymo Lietuvos taurės pirmojo etapo varžybos.
Tranšėjinėje aikštelėje triumfavo Rytis Sventickas, o apvalioje - Germanas Bogdanovas.
R. Sventickas kvalifikacinėse varžybose surinko 68 taškus iš 75, pusfinalyje 14 iš 15 ir finale 10 iš 15.
Antrą vietą tranšėjinėje aikštelėje užėmė Algirdas Keršulis (68/14/9), trečią - Aleksejus Zareckis (73 /14 /10), ketvirtą - Steponas Vasilecas (63/10/10).
Apvaliosios aikštelės nugalėtojas G. Bogdanovas surinko 67 taškus iš 75 galimų, pusfinalyje 12 iš 15 ir finale 12 iš 15.
Antrą vietą užėmė Virgilijus Grybė (67/12 /11), trečią - Rolandas Lisauskas (63/12/13), ketvirtą - Renaldas Mačkonis (60/13/12).
„Nugalėjo tie, kurie ir turėjo nugalėti. Germanas Bogdanovas – labai daug patirties turintis šaulys, kuris varžyboms ruošėsi nuo kovo pradžios. Jis vyko į tarptautinį turnyrą Kuveite šeicho kvietimu. Nuo to ir pradėjo savo sezoną. Dabar Germanas ir Rytis Sventickas ruošiasi Europos čempionatui, kuris vyks Vokietijoje,“ – komentavo turnyrą LŠSS generalinė sekretorė Vaida Masalskytė.
Europos šaudymo čempionatas vyks liepos 28—rugpjūčio 8 dienomis Zulyje, Vokietijoje.
Jaunimas šaudymo varžybose Lietuvoje pastaraisiais laikais nėra dažnas reiškinys. Anot V. Masalskytės, kol kas įvairiose varžybose dalyvauja tik du jaunesnio amžiaus šauliai.
„Jauniausi mūsų sportininkai, dalyvaujantys varžybose, yra 22 metų Kristijonas Žemaitis ir 23 metų Donatas Paškevičius. Kitas jaunimas treniruojasi, bet dar kol kas varžybose nedalyvauja. Mums labai reikia jaunimo, bet nenorime skubinti“, - aiškino LŠSS generalinė sekretorė.

Beje, Tarptautinė šaudymo sporto federacija (ISSF) šiemet nutarė pakeisti rekordų skaičiavimo sistemą. Tačiau ir iki šiol ginčijamasi – kaip skaičiuoti.
„Nuo šių metų yra įvesta nauja skaičiavimo sistema finaluose. Anksčiau prie kvalifikacinių rezultatų būdavo pridedama finalinė serija. O dabar rezultatas kvalifikaciniame etape leidžia patekti tarp šešių geriausių. Pusfinalyje ir finale sportininkai pradeda nuo nulio. Šiais metais tarptautinėje federacijoje dar yra diskutuojama, kaip fiksuoti tuos naujus finalų rekordus.
Tad neoficialiai, kadangi tai pirmosios varžybos Lietuvoje, nugalėtojų rezultatai turėtų būti ir pirmieji rekordai. Bet oficialiai tas bus aišku tik metų pabaigoje,“ – aiškino V. Masalskytė apie naujoves pasauliniame, o tuo pačiu ir Lietuvos šaudymo sporte.
Šiemet Lietuvoje vyks du šalies šaudymo į judančius taikinius čempionatai ir dar du taurės etapai. Bet svarbiausias šio sporto renginys bus kitas. „Tai „Žalgirio“ sporto draugijos didžiojo prizo turnyras paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Į jį vėl atvažiuos stipriausia Rusijos rinktinė, prancūzai, baltarusiai, estai, latviai. Eina kalba, kad žada atvykti indai, ukrainiečiai. Tai yra stambiausios varžybos Baltijos šalyse,“ - teigė V.Masalskytė.
Pernai „Žalgirio didžiojo prizo“ varžybose dalyvavo ir dabartinė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. Šiemet nei šiose, nei kitose varžybose olimpinio komiteto vadovės žiūrovai nepamatys. Pradėjusi vadovauti visam Lietuvos olimpiniam sportui, D. Gudzinevičiūtė laiko tęsti sportinę karjerą neranda.
„Varžybose dalyvauti ji tikrai nežada. Prezidentė yra pakankamai daug užsiėmusi. Lietuvoje yra daug tarptautinių renginių, kuriuose ji turi atstovauti olimpinim komitetui“, - sakė V. Masalskytė.