basketnews.lt 2013 m. liepos 9 d. 19:50

Į Slovėniją - praretėjusiomis gretomis

"Mūsų važiuoja 60. Tai mažiausias sirgalių skaičius nuo 2005 m., išskyrus Japoniją, kur skrido tik 23 žmonės", - sakė fanų lyderiu vadinamas Sėkla

Lietuvos vyrų rinktinės sirgalių grupuotės lyderis Tomas Balaišis-Sėkla šią vasarą kartu su nacionaline rinktine važiuos jau į dešimtąsias varžybas paeiliui.

Pirmą kartą Europos čempionatą Švedijoje stebėjęs krepšinio aistruolis nuo 2003-ųjų nepraleido nė vieno čempionato, kuruose kovojo mūsų šalies nacionalinė komanda.

Visgi jis pastebėjo, kad pirmenybėse Slovėnijoje mūsų šalies krepšininkus gali palaikyti mažiausias sirgalių skaičius nuo 2005-ųjų Europos čempionato tuometėje Serbijoje ir Juodkalnijoje. 

Sėkla tvirtino, kad pasikeitus pirmenybių sistemai, kai į kovą stoja 24 komandos, sirgaliams itin sunku trims savaitėms apleisti darbus ir palaikyti rinktinę visų pirmenybių metu.

Todėl nuo prekybos bilietais į grupės rungtynes pradžios praėjus dešimčiai dienų sirgaliai gali nesunkiai įsigyti bilietų į visas Lietuvos rinktinės rungtynes, o į kai kuriuos mačus yra ir pigiausių – kainuojančių vos 15 eurų.

Kartu su Sėklos į Slovėniją vyks 60-ies sirgalių grupė, kuri stebės pirmenybes nuo pirmos iki paskutinės dienos. Vis dėlto sirgalius mano, kad nemažai gerbėjų į Slovėniją vyks savo jėgomis ir stebės atskirus čempionato etapus.

Slovėnai pakeitė bilietų pardavinėjimo koncepciją ir prekiavo bilietais ne į dienos, o į atskiras rungtynes. Kaip vertinate tokius pokyčius?

Slovėnai padarė labai protingai. Pas juos suvažiuos daug sirgalių iš aplinkinių šalių, todėl tai labai palengvina situaciją tiek mums, tiek visiems dalyvaujantiems. Manau, kad prisirinks tikrai nemažai norinčių pasižiūrėti rungtynių, o toks skirstymas jas leis pamatyti daug didesniam žmonių kiekiui.

Jeigu vienas bilietas būtų į trejas rungtynes, – tai jas galėtų pamatyti ne daugiau kaip 5 tūkst. žiūrovų. Tuo tarpu bilietas į kiekvienas rungtynes teoriškai leidžia jas pamatyti net 15 tūkst. žmonių. Tokie dalykai jau buvo taikomi ir Lietuvoje, kuomet buvo atskirti pusfinaliai ar finalai. Slovėnai turbūt pamatė naudą ir padarė labai protingai.

Ar nebuvo problemų nusipirkti bilietų?
Ne, nebuvo. Mes viską susitvarkėme dar prieš Naujuosius metus, bet tik neseniai sumokėjome pinigus. Dėl bilietų kreipėmės tiesiai į oficialią Slovėnijos agentūrą, kuri mums viską ir sutvarkė. Jie kažkodėl nenorėjo Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) duoti antros kategorijos bilietų, siūlė tik ketvirtą. Visgi nusprendėme, jog norime būti arčiau aikštės, todėl kreipėmės tiesiogiai į slovėnus bei sutarėme dėl antros kategorijos bilietų.

Kaip vertinate bilietų kainas?
Mano akimis žiūrint, tai nematau nieko baisaus. Teko mokėti ir brangiau. Tie kas nori sutaupyti pinigų ir kam nesvarbu kur sėdėti, perka mažesnės kategorijos bilietus. Taip žmonės galėdavo nusipirkti bilietų paketą į visus etapus, regis, už 710 litų. Nemanau, kad tai yra labai brangu.

Pagal ką yra skirstomos kategorijos?
Mažosiose salėse yra 1-3 kategorijų bilietai, o Liublianos arenoje – 1-7 kategorijos. Pirmąją sudaro arenos „centras“, o toliau – artėjimo principu. Užsisakėme bilietus, tikėdamiesi sėdėti po krepšiais, o kaip ten bus kol kas neaišku. Kuomet rezervavome bilietus, vyko arenų renovacija, todėl nežinojome, kur bus mūsų tiesioginės vietos.

Kiek iš viso žmonių važiuos su jumis?
Mūsų važiuoja 60. Tai mažiausias sirgalių skaičius nuo 2005 m., išskyrus Japoniją, kur skrido tik 23 žmonės. Net Pekino olimpinėse žaidynėse buvo ganėtinai daugiau žmonių. Kadangi į čempionatą vykstame nuo pradžių iki pabaigos, atkrenta daug žmonių. Kai kurie nori važiuoti savarankiškai bei pažiūrėti tik pirmąjį ar antrąjį etapą. Manau, kad iš viso kiekvienose rungtynėse bus apie keli šimtai lietuvių, tad bado nepajusime.

Ar lietuviams nesumažėjo entuziazmo palaikyti savo rinktinę po tokios nesėkmingos praėjusios vasaros?
Aš kaip tik manau, jog pasikeitus treneriui visada sulaukiame džiugaus čempionato. Džiaugiuosi, jog šiais metais rinktinė nejaus tokio spaudimo ir neturės su juo bereikalingai tvarkytis. Vis tiek krepšininkai seka naujienas internete ir taip pradeda kabinti medalius ne ant kaklo, o ant ausų anksčiau laiko. Tai niekada neduoda nieko gero.

Prisiminkime Atėnų olimpines žaidynes, kai visi lietuviams skyrė pirmąją vietą, bet paslydome ant italų. Tuo tarpu, prieš vykstant į Europos čempionatą Švedijoje, labai mažai žmonių tikėjosi, kad viskas taip pasibaigs. Jeigu sergi už savo komandą, turi tikėtis geriausio. Taip pat reikia žinoti, jog dviejų tokių pačių pasirodymų nebūna. Jeigu prastas pasirodymas yra priežastis nevažiuoti kitais metais palaikyti rinktinės, koks tu fanas? Jeigu tiki savo komanda – imi ir važiuoji. Nematau prasmės visą gyvenimą prisiminti blogus dalykus.

Ar jau esate numatę ką laisvalaikiu veiksite Slovėnijoje?

Taip. Važinėsime po nacionalinius parkus, prie jūros, vaikščiosime po kalnus. Slovėnijoje tikrai yra daug gražių vietų. Ne kartą ten esu buvęs. Ką ten veikti tikrai yra, todėl laikas neprailgs. Visgi dauguma ketina vežtis darbinius kompiuterius, kad pernelyg neatitrūktų nuo darbų. Laikotarpis yra gana ilgas – mūsų kelionė truks 22 dienas. Gyvensime tarp Liublianos ir Jesenicės, tad vieta yra tikrai gera. Sostinę galima pasiekti per 20 minučių.



Ar šis čempionatas jums kuo nors bus išskirtinis?

Man išskirtinis tuo, kad važiuoju į dešimtą čempionatą (juokiasi – Red.). Tie sirgaliai, kurie taip pat pradėjo važinėti su rinktine nuo Švedijos (2003 m., – Red.), tai taip pat pasieks šį skaičių. Šios Senojo žemyno pirmenybės bus išskirtinės tuo, jog grįžo Jonas Kazlauskas, prasidėjo kartų kaita. Manau, jog Kazlauskas parodys savo tvirtą ranką bei sustyguos rinktinę. Tikiuosi gerų rezultatų.

Ar jūsų grupėje yra tokių žmonių, kurie į visus čempionatus važiuoja jau daugiau kaip dešimtmetį?
Tarp mūsų yra žmonės, kurie buvo 2001 m. Europos čempionate Turkijoje ir nuo to laiko nepraleidžia nė vieno. Tačiau jie, atrodo, buvo užsisakę bilietus į finalinį etapą ir atvažiavę Lietuvos rinktinės jau nerado. Didžioji mūsų sirgalių rato dalis keliauti su rinktine pradėjo nuo pirmenybių Švedijoje. Nesakau, kad jie važiuoja į kiekvieną turnyrą, bet tai daro dažnai.

Ar Lietuvos rinktinę palaikysite ir draugiškose rungtynėse?
Bandysime. Visgi vasara – atostogų metas, tačiau pagal galimybes tikrai susirinks kažkiek sirgalių. Tačiau draugiškos rungtynės yra draugiškos. Visada smagu palaikyti rinktinę, bet tai labiau treniruotė. Smagu, kai Lietuvos rinktinė rungtynes žaidžia mažesniuose miesteliuose, kur žmonės labiau ištroškę krepšinio bei surenka pilnas sales. Vilniaus ir Kaunas retai surenka pilnas sales, jeigu komanda žaidžia ne su ispanais.

Ar paruošėte kažką naujo šiam čempionatui?
Jeigu galima taip pasakyti, esame tradicinio palaikymo fanų grupė. Kaip sergame, taip sergame – paprastai, aiškiai ir visiems suprantamai. Yra skirtingai galvojančių žmonių, kurie mano, jog reikia prisigalvoti kuo sudėtingesnių skanduočių. Esu už tai, bet kuo jos sudėtingesnės ir ilgesnės, tai mažiau žmonių jas traukia.

Kokį pasirodymą prognozuojate Lietuvos rinktinei?
Vienareikšmiškai – auksas. Negali net būti jokių diskusijų apie šį dalyką. Netikint rinktine net nereikėtų ir važiuoti į pirmenybes. Matome kokio pajėgumo varžovai atvažiuos. Manau, tai yra mūsų galimybė išsikovoti aukso medalį. Bus daug gražių rungtynių, bet esu įsitikinęs, kad po finalo džiaugsimės visi.

Ar neturite minčių panašias palaikymo akcijas rengti ir jaunimo rinktinėms?
Aš – tikrai ne. Tai užima laiko, kurį reikia skirti tiek šeimai, tiek darbui. Jeigu gali sau leisti visą vasarą važinėti su rinktinėmis – valio. Palaikau visas jaunimo rinktines, seku jų rungtynes, bet man užtenka tik vyrų rinktinės.

Netgi esu šalininkas siūlymo Europos čempionatus rengti kas ketverius metus. Visų pirma žmonės per šiuos metus labiau pasiilgs krepšinio. Gal netgi dar svarbesnis dalykas, kad sportininkams leisime pailsėti. Dabar krepšininkai žaidžia 8-9 metus be poilsio ir tada nei jiems gerai, nei mums. Futbole niekas taip žmonių nenuvaiko. Pavyzdžių daug – Ramūnas Šiškauskas turbūt dar būtų žaidęs, jeigu ne tos septynios vasaros per aštuonerius metus.