Turnė po Baltijos šalis Europos dviračių sporto sąjungos prezidentas Wojciechas Walkiewiczius baigė Lietuvoje, apžiūrėdamas Panevėžio dviračių treką ir siūlydamas jame surengti 2012 m. Europos dviračių treko čempionatą.
Apie tokią galimybę Europos dviračių sporto federacijos prezidentas, kuris taip pat yra ir Lenkijos olimpinio komiteto viceprezidentas, su LTOK prezidentu Artūru Poviliūnu kalbėjo po to, kai apsilankė Panevėžyje ir savo akimis išvydo čia įrengtą dviračių treką. „W.Walkiewiczius liko sužavėtas Panevėžio dviračių treku. Anot jo, Panevėžio trekas įeina, jeigu ne į geriausių pasaulio dviračių trejetuką, tai į penketuką – tikrai. Jis pats prisidėjo prie Lenkijos treko statybų ir tuos dalykus išmano. Lenkijos trekas, svečio teigimu, prastesnis nei mūsų“, - svečio įspūdžius pasakojo Lietuvos olimpinio judėjimo vadovas.
Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) prezidento teigimu, Lietuvoje Europos dviračių treko čempionatas galėtų būti surengtas 2012 m., po Londono olimpinių žaidynių. „Čempionatas vyktų po olimpinių žaidynių, vėlų rudenį. Tai iš tikrųjų būtų svarbus renginys Lietuvai, nes tai būtų aukščiausio rango varžybos, į kurias susirenka visas pasaulio elitas. Žinoma, po olimpinių žaidynių galbūt kai kurie sportininkai norės pailsėti, kiti norės reabilituotis – to negali žinoti. Bet dviračių sporte čempionatai po žaidynių rengiami ir dabar, tai normalus dalykas“, - sakė LTOK prezidentas.

Kaip žinoma, 2012 m. vyks Londono olimpinės žaidynės, kurioms pasirengti ir kuriose dalyvauti bus nemenka finansinė našta, 2012 m. Šiauliuose vyks ir TAFISA sporto visiems žaidynės, kurias surengti kainuos taip pat ne vieną milijoną litų. Ar netaptų Europos dviračių treko čempionatas per didele finansine našta Lietuvai? „Aš to paties klausiau Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento Romualdo Bakučio. Jis man pasakė, kad su miesto vadovais yra tartasi, kalbėta su verslininkais ir daug pagalbos iš valstybės čempionatui surengti nereikės. Jeigu R.Bakutis įrodys, kad mes nepralaimėsime, o dar ir uždirbsime vykdydami čempionatą, manau, tai bus geras dalykas ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai ir apskritai Lietuvos sportui. Sutarus su KKSD vadovybe, patvirtinus Sporto tarybai – kodėl ne?“, - optimistiškai nusiteikęs A.Poviliūnas, kurio teigimu praleidus šansą surengti šias itin aukšto rango varžybas, kitos progos gali tekti laukti ilgai.
Lietuvos olimpinio judėjimo vadovo nuomone, Panevėžy susidomėjimas čempionatu turėtų būti nemažas, o UEC prezidentą džiugina ir tai, kad Panevėžys, rengdamasis 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatui bus susitvarkęs, tad čia jau nebebus problemų dėl viešbučių ir pan. Todėl rengti aukščiausio lygio varžybas šiame mieste būtų patogu.
Kur vyks 2012 m. Europos dviračių treko čempionatas, greičiausiai bus sprendžiama UEC Vykdomojo komiteto posėdyje šių metų pabaigoje. „Bet čempionatą rengti Panevėžyje siūlo pats prezidentas ir, jo teigimu, jeigu šis čempionatas praeitų gerai, net galėtume galvoti apie 2014 m. ar 2015 m. pasaulio čempionatą Panevėžyje“, - optimistiškai Lietuvos kandidatūrą vertina A.Poviliūnas. Dabar pasak jo, viskas Lietuvos dviračių sporto federacijos rankose: „Turi padirbėti prezidentas R.Bakutis, suderinti visus klausimus ir tada teikti oficialią paraišką. Mes pamatėme, kad UEC norai rengti čempionatą Lietuvoje – dideli ir garantijos praktiškai yra šimtaprocentinės“.
UEC vadovas pasiūlė dar vieną idėją – rengti daugiadienes Baltijos šalių plento dviračių lenktynes. Imtis iniciatyvos W.Walkiewiczius pasiūlė Lietuvos dviračių sporto federacijai, kaip aktyviausiai federacijai. Tokios lenktynės būtų skirtos ne pagrindiniam „ešalonui“, o jaunimui, pvz., jose galėtų dalyvauti jaunimas iki 23 m. Daugiadienes lenktynes siūloma rengti jau ateinančiais metais. „Tai daug nekainuotų, o jeigu jos jos būtų surengtos gerai, 2012 m. Europos ar pasaulio dviračių sporto sąjunga įtrauktų jas į savo varžybų kalendorių ir tada joms būtų skiriamas papildomas finansavimas. Gali būti, kad ši idėja ir nepasiteisins – tai priklauso ne tik nuo Lietuvos, bet ir nuo mūsų kaimynių Latvijos ir Estijos. Tokios lenktynės būtų tikrai labai įdomios, jose būtų patikrinti jauni dviratininkai, bet kol kas tik idėja. Kaip pasielgs federacija – nežinau, tai federacijų reikalas“, - kalbėjo A.Poviliūnas.
Lankydamasis Panevėžyje, W.Walkiewiczius pasveikino ir dviratininkę Simoną Krupeckaitę, grįžusią iš Maskvoje vykusių Europos taurės varžybų, kur ji pagerino 17 metų gyvavusį 200 m sprinto pasaulio rekordą. „Jis teigė, kad jeigu taip dirbsime ir toliau, Londone medalių tikrai bus, daug galimybių laimėti medalių turėsime ir Rio de Žaneire, ypač moterų sporte“, - sakė A.Poviliūnas, kurį su kolega iš Lenkijos sieja draugiški ir atviri santykiai. A.Poviliūnas gerų atsiliepimų išgirdo ir apie Lietuvos dviračių sporto federaciją. W.Walkiewicziaus teigimu, jeigu Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis ir toliau liks toks pats aktyvus, jis galės pretenduoti į tarptautinės dviračių federacijos vieną iš komisijų, o tai Lietuvai būtų didelis laimėjimas.
Savo vizitą po Baltijos šalis baigęs Lietuvoje, svečias iš Lenkijos jį pradėjo Estijoje, kur domėjosi Tartu ketinamu statyti dviračių treku, Latvijoje jis apžiūrėjo BMX trasas.