Marytė Marcinkevičiūtė 2013 m. rugpjučio 21 d. 21:57

Gero darbo įvertinimas - solidus pasiūlymas

Tarptautinė irklavimo federacija (FISA) pasiūlė Lietuvai 2016 metais rengti Europos suaugusiųjų čempionatą

Per Lietuvos irklavimo federacijos spaudos konferenciją Vilniuje daugiausiai kalbėta apie Trakuose sėkmingai surengtą pasaulio jaunių (iki 18 m.) čempionatą, taip pat paskelbta, kad šiomis dienomis Tarptautinė irklavimo federacija (FISA) pasiūlė Lietuvai 2016 m. rengti Europos suaugusiųjų čempionatą.

„Tai mus maloniai nudžiugino, kadangi FISA puikiai įvertino mūsų darbą per pasaulio jaunių irklavimo čempionatą. Sulaukėme ne tiktai gražių žodžių, bet ir buvome apdovanoti ne gėlėmis, o garbės medaliu už gerą darbą. Medalį atiduosime Lietuvos irklavimo muziejui Trakuose, tegul juo pasigėri muziejų lankantys viso pasaulio irklavimo entuziastai.  Tas garbės medalis – tai geriausias pažymys už čempionato surengimą. Jis mums buvo labai sėkmingas ir finansiniu atžvilgiu, nes į Lietuvos biudžetą per savaitę įplaukė apie 4-5 mln. litų“, - kalbėjo Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis. 

LIF vadovai teigiamai įvertino Lietuvos jaunųjų  sportininkų pasirodymą, kadangi pagrindinis tikslas buvo iškovoti kelialapį į II olimpines jaunimo žaidynes, kurios kitąmet vyks Kinijoje. Tai padarė ketvirtą vietą Trakuose porinių dviviečių valčių varžybose iškovoję broliai Andrius ir Vytautas Lapatiukai, kurie irgi dalyvavo spaudos konferencijoje.

Tačiau broliams nebus lemta kartu irkluoti Kinijoje. Mat Vytautas metais viršys amžiaus limitą, tad jo brolis Andrius jau pratinasi irkluoti vienvietę – į šią jis sės ir per savaitgalį Trakuose įvyksiantį Lietuvos čempionatą bei rugsėjo mėnesį Sankt Peterburge Baltijos šalių jaunių čempionate.

Pasaulio čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Edmundas Daukantas kalbėjo apie tai, už ką jie nusipelnė FISA garbės medalio.

„Pirmiausiai – už daugelį metų saugomą unikalią Trakų natūralią irklavimo trasą, kurioje nėra lengva rengti čempionatus. FISA stabi kiekvieną smulkmeną, viską turėjome daryti gerai ir operatyviai. Kur profesionalus darbas, ten turi dirbti profesionalai. Buvo dvigubas mūsų organizacinis komitetas, labai aktyvi buvo darbo grupė.  Be sutrikimų dirbo transportas, kai kas pusvalandį buvo vežiojami irkluotojai iš Vilniaus į Trakus, pasiaukojančiai dirbo gelbėtojai. Nė vienas irkluotojas nebuvo išvežtas į ligoninę. Viena prancūzė, kuri praėjusiais metas teisėjavo Trakuose per pasaulio jaunimo čempionatą, taip susižavėjo Trakais, jog šiemet pasiprašė dirbti čempionato savanore.

Savanorių iš viso buvo apie 300, tarp jų – ir JAV katerių vairuotojai. Čempionatą nušvietė 16 šalių žurnalistai, tarp jų – JAV, Anglijos spaudos atstovai“, - kalbėjo E. Daukantas. 



Čempionato metu buvo labai permainingas oras, visi ypač bijojo audrų, galėjusių apgadinti valtis, kurių visų kaina – keli milijonai litų. Priešpaskutinę varžybų dieną audra vis dėl neaplenkė Trakų. Ankstų rytą Išsigandę irkluotojai skubėjo prie savo valčių.

„O jos – sveikutėlės, tiktai viena įdaužta. Pasirodo, savanoriai per naktį gelbėjo valtis, jas kiek įmanydami visokiais būdais saugojo“, - sakė E. Daukantas.

Valstybinio turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas teigė, kad jie yra pasirengę tokio masto renginiams. Čempionato apgyvendinimo koordinatorė, „Baltic Tours“ darbuotoja Rasa Levickaitė pažėrė faktų: „Čempionate buvo akredituoti 1245 užsienio dalyviai, 500 užsienio svečių (draugai ir artimieji). Delegacijos buvo apgyvendintos penkiuose Vilniaus ir devyniuose Trakų viešbučiuose. Suvalgyta 1,5 tonos makaronų, 29 tūkst. maisto porcijų, išgerta 3,5 tonos vandens. Atspausdinta 6300 dokumentų, išsiųsta apie 5 tūkst. elektroninių laiškų, nuvažiuota apie 60 tūkst. km, vežant sportininkus į varžybas, atlikti 2148 reisai“.

Broliai Lapatiukai į klausimą, kokią vietą jie dabar užimtų, jeigu dar kartą tektų stoti į startą, broliai atsakė: „Tikrai būtume treti. Vėlgi nekaip startavome, tačiau nuo varžovų nebuvome pernelyg daug atsilikę. Juos paprastai pradedame vytis po 1000 m, kada varžovai pavargsta. Galvojome, kad medaliai jau bus mūsų kišenėje, nes matėme, kaip varžovams trūksta jėgų. Likus iki finišo 300 m, mes jau susilyginome su trečiaisiais irklavusiais sportininkus. Tačiau užkabinome irklą, stabtelėjome,  ir varžovai nutolo“.            

Irklavimo federacijos vadovai dėkojo pagrindiniams savo rėmėjams čempionate – AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir kelionių agentūrai „Baltic Tours“. Be 1 mln. Lt, kuriuos čempionatui surengti skyrė Kūno kultūros ir sporto departamentas, LIF dar pavyko susirasti apie 400 tūks. Lt. rėmėjų lėšų.