Vilniaus miesto savivaldybėje vyko seminaras "Neįgaliųjų sporto veiklos plėtojimas". Jame dalyvavo virš 40 žmonių, tarp kurių - Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialienės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Genovaitė Paliušienė, Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys, premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sporto klausimais Vytautas Janušaitis, neįgaliųjų sporto federacijų prezidentai, pirmininkai, neįgaliųjų sporto klubų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio bei Visagino.
Sveikinimo žodžius tarė Lietuvos parolompinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas ir Seimo jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Juras Požėla.
Seminare buvo skaitomi pranešimai neįgaliųjų sporto dabarties ir perspektyvos, parolimpinio sporto pasaulyje temomis, aptariama neįgaliųjų sporto klubų padėtis Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Dalyviai noriai dalinosi patirtimi, virė karštos diskusijos visiems aktualiais klausimais, buvo ieškoma sprendimų kaip ir kuria kryptimi turėtų judėti neįgaliųjų sportas Lietuvoje.

"Buvo išsakyta idėja, kad būtų reikalingas premjero potvarkis sudaryti darbo grupę neįgaliųjų sporto centro sukūrimui", - sakė premjero konsultantas neįgaliųjų sporto klausimais, Vilniaus savivaldybės įmonėje "Sveikas miestas" dirbantis Aleksandras Pacevičius.
Tokį centrą A.Pacevičius matytų, kaip jungiamąją grandį tarp dabar esančių neįgaliųjų klubų ir jų sporto federacijų bei Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK).
"Yra federacijos, yra parolimpinis komitetas, o iš kitos pusės yra neįgaliųjų klubai, kurie užsiima ne sportu, o daugiau rekreacija. Tokie klubai, aišku, gali ir turi būti. Bet nėra kažko tarpinio. Federacijos yra finansuojamos KKSD, bet jos gauna finansavimą už pasiekimus Europos, pasaulio čempionatuose ar parolimpinėse žaidynėse. O iš kur gauti lėšų pasirengimui tiems čempionatams? Kai klubai negali finansuoti stovyklų, kelionių. Norėtume įkurti neįgaliųjų sporto centrą, kuris būtų orientuotas nei į sveikatinimą, o į sportą. Kad žmogus, kuris nori sportuoti, turėtų tam galimybę", - kalbėjo vienas geriausių Lietuvos neįgaliųjų tenisininkų A. Pacevičius
Jis norėtų, kad žmonės, kuruojantys neįgaliųjų sporto klausimus, dirbtų kiekvienoje savivaldybėje.
"Pernai Vilniaus savivaldybė neįgaliųjų sporto programoms skyrė 3 tūkst. litų, ir tai liko skolinga . Šiemet neskyrė visai. Sako, kad 2014-ais metais tokių programų iš viso nebus", - pasakojo A. Pacevičius neįgaliųjų sporto finansavimo problemas.
Anot jo, idėja dėl sporto centro kūrimo susilaukė seminaro dalyvių pritarimo.