Vilniaus „Ratuto“ sportinių šokių klubas – vienas stipriausių Lietuvoje, kasmet išugdo daug puikių šokėjų. Šiemet jis švenčia savo 30-metį. Klubas, vadovaujamas Aušrelės ir Virginijaus Visockų, šią sukaktį paminėjo tradicinėmis, jau tryliktą kartą rengiamomis tarptautinėmis varžybomis „Lithuanian Open 2013“.
Kaip teigė „Ratuto“ vadovas Virginijus Visockas, tradicinį renginį parėmė klubo dabartiniai šokėjų tėvai ir buvę šokėjai, turintys savo verslą. „Surinkome pusę konkursui reikalingos pinigų sumos, kuri buvo tikrai nemaža. Visada mums padeda ir niekada bėdoje nepalieka Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas Gintaras Skorupskas, kuris nuoširdžiai globoja šokėjus“, - sakė V. Visockas.
Nemalonaus akibrokšto „Ratuto“ klubas sulaukė iš Vilniaus savivaldybės bei šio renginio globėjo, miesto mero Artūro Zuoko – klubui abi dienas teko pačiai susimokėti už suteiktą galimybę šokti arenoje, nors iki šiol savivaldybė visada paremdavo šį konkursą, praėjusiais metais netgi abi dienas apmokėjo "Siemens" arenos nuomą.
Viskas susiplakė į vieną vietą – atsirado daugiau rūpesčių, o jubiliejinį renginį norėjosi padaryti kuo gražesnį.
„Negana to, visus organizavimo įkainius nuo šios vasaros labai pakėlė Tarptautinė sportinių šokių federacija – už du atvirus pasaulio standarto ir Lotynų Amerikos šokių reitingo konkursus jai reikėjo sumokėti beveik 20 tūkst. litų vien už tai, kad federacija leido rengti tas varžybas. Ir teisėjų brigada turi būti nemaža – nemažiau kaip iš 12 šalių. Jeigu būtume neįvykdę numatytų reikalavimų (tarkime nebūtų 48 porų, dalyvautų mažiau nei 11 šalių šokėjai), mus galėjo diskvalifikuoti vos ne dvejiems metams ir kitąmet neleistų rengti „Gintarinės poros“ bei „Lithuanian Open“ varžybų. Be to, Tarptautinė sportinių šokių federacija, be jokio grafiko derinimo Europoje rengia varžybas. Mūsų renginys sutapo su konkursais Ispanijoje, Slovėnijoje, Maskvoje. Tad kaip sukviesti pajėgiausias poras?“, - sako Lietuvos sportinių šokių viceprezidentas V. Visockas.
„Siemens“ arenoje ant parketo per abi dienas šoko apie 800 šokėjų iš 12 šalių. Rungėsi įvairaus amžiaus grupių sportininkai, kartu vyko ir pasaulio reitingo varžybos. Varžybų organizatoriai tiek daug nelaukė ir netgi pradėjo galvoti, jog varžybas reikėjo organizuoti dviejose salėse. Tokia praktika pasaulyje jau yra, tada konkursas vyksta gerokai greičiau.
Pirmoji varžybų diena prasidėjo sveikinimais „Ratuto“ klubui. Sveikino Lietuvos sportinių šokių federacijos vadovai Vida Kanišauskienė ir Česlovas Norvaiša, Vilniaus vicemeras Jaroslovas Kaminskis, kuris, beje, irgi šoko „Ratuto“ klube, padėdavo surengti konkursus.
Daugiau sveikintojų nebuvo. Klaipėdos „Žuvėdros“ ansamblio vadovas ir šių varžybų teisėjas Romas Idzelevičius netgi pyktelėjo: „Labai nepatogiai su Skaistute jautėmės per tą sveikinimų ceremoniją, sėdėjau kaip ant adatų. Mums niekas nepasakė, kad būtent tą dieną bus sveikinamas mūsų mokinių Aušrelės ir Virginijaus Visockų vadovaujamas klubas. Būtume nors puokštę gėlių nupirkę, o dabar nieko. Nei gėlių, nei dovanos. Tad mums beliks „Ratuto“ pasveikinti savo ansamblio atliekama parodomąja programa“.

Klubo vadovus bene labiausiai sujaudino gerausiųjų „Ratuto“ šokėjų Andriaus Kandelio ir Eglės Visockaitės-Damaševičienės pasveikinimas. Prie jų prisijungė ir jaunieji „Ratuto“ šokėjai, jų tėvai. Kiek vėliau V. Visockas prasitarė, kad tuo metu su Aušrele vos galėjo sutramdyti ašaras.
„Ratuto“ klubas išugdė daug puikių šokėjų: be jau minėtų Eglės Visockaitės ir Andriaus Kandelio, Marijų Germanavičių, Mantą Vaškelį, Eglę Sakalauskaitę, Justiną Dailydaitę, Ievą Kanapliovaitę, Alą Karpenko, Liudą Tamulaitį, Anastaziją Kraitor, Luką Petkevičių ir kitus.
Bemaž 15 metų iš eilės per Lietuvos sportinių šokių Lotynų Amerikos programos čempionatus „Ratuto“ jaunimas nuolat pelno aukso medalius.
„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su Vilniaus gimnastikos mokykla, kurios vienas iš jos trenerių mūsų šokėjus stiprina fiziškai. Klubas dirba stabiliai – rudenį pratybas lanko apie 150 vaikų, o pavasarį jų kokia 30 –čia sumažėja. Šokio meno mokosi patys mažiausieji ir suaugę šokėjai.
Stengiamės mokyti ir jaunus mūsų trenerius, aktyviai į jų gretas įsijungė mūsų dukra Eglė Damaševičienė, duodame darbo studentams. Trys mūsų šokėjai, Lietuvos rinktinės nariai – Jokūbas Venckus, Jomantė Dapkevičiūtė ir Miglė Klupšaitė - šiuo metu mokosi Klaipėdos universitete ir studijuoja sportinių šokių specialybę. Jie rengiasi tapti gerais treneriais“, - sako V. Visockas.
Dabar per pasaulio reitingo varžybas, atliekant Lotynų Amerikos šokius, antri buvo „Ratuto“ šokėjai, šalies čempionai Jokūbas Venckus ir Jomantė Dapkevičiūtė, kurie pralaimėjo tiktai latviams Martui Smolko ir Viktorijai Puhovikai. Finale šoko dar viena mūsų pora Dmitrijus Buninas ir Polina Mamykina, kuri buvo šešti.