Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. gegužės 28 d. 11:58

Jaunučių žaidynėse – talentų paieška

"Talentingų vaikų paieška, jaunimo užimtumas bei turiningas laisvalaikio praleidimas", - jaunučių žaidynių tikslus įvardijo LSFS generalinė sekretorė

Šių metų Lietuvos jaunučių sporto žaidynės prasidėjo vandensvydžio varžybomis, o rytoj Alytuje į kovą stoja plaukikai

Žaidynių programoje – 24 sporto šakų varžybos. Pirmieji nugalėtojus ir prizininkus išsiaiškina vandens sporto šakų atstovai, kadangi vasarą profilaktiškam patikrinimui arba remontui užsidaro plaukimo baseinai.
 
Apie Lietuvos jaunučių sporto žaidynes kalbamės su Lietuvos sporto federacijų sąjungos generaline sekretore Agne Vanagiene.
 
„Jaunučių sporto žaidynės vyksta kas antrus metus. Šiemet pirmą sykį vyks 24 sporto šakų varžybos, iki šiol rungtyniaudavo 18-20 sporto šakų atstovai. Per praėjusių metų Lietuvos jaunių sporto žaidynes išimties tvarka į jų programą buvo įtrauktos dvi naujos sporto šakos - badmintonas ir žolės riedulys. Kūno kultūros ir sporto departamento įsakymu 2013 m. vasario pabaigoje patvirtinus strateginių ir prioritetinių sporto šakų sąrašą, į jį nepateko badmintonas ir žolės riedulys. Kadangi tas sąrašas buvo patvirtintas pirmame ketvirtyje,  todėl šios sporto šakos buvo papildomai įtrauktos į Lietuvos jaunučių sporto žaidynių programą. 

Šiemet po ilgų svarstymų ir net 18 sporto federacijų prašymu, pasiskaičiavus savo finansinius resursus ir galimybes skaičiuoti kompleksinę įskaitą, Lietuvos jaunučių sporto žaidynių organizacinis komitetas nusprendė papildomai įtraukti dar ir vandensvydžio, orientavimosi sporto, kiokušin karatė ir sportinių šokių varžybas. 

Jaunučių žaidynėse atsirado trys naujos olimpinės ir trys neolimpinės sporto šakos, kurios plėtojamos Lietuvoje. Jos į žaidynių programą įtrauktos su savarankišku finansavimu, sportininkai gaus tik žaidynių apdovanojimus, o visus kaštus turės pasidengti patys. 

Tai – mūsų bandomasis projektas, savivaldybėms sieksime parodyti, kad minėtų sporto šakų atstovai puikiai moka tvarkytis, gerai organizuoja varžybas, turi didelį sportininkų potencialą, tačiau dėl pinigų stygiaus jų nesugebame tinkamai finansuoti. 

Jeigu pavyks susitarti su Kūno kultūros ir sporto departamentu, kitais metais dar labiau norime plėsti žaidynių programą“, - sako A. Vanagienė. 



Žaidynės prasidėjo gegužės pabaigoje, o kada jos baigsis?
Žaidynių finalas numatytas spalio 10-12 d. Vilniuje. Tomis dienomis skirtingose bazėse vyks 10 sporto šakų finalinės varžybos. Susitiksime su Vilniaus savivaldybės atstovais ir derinsime iškilmingo uždarymo vakaro klausimus. 

Vakarą galvojame surengti Rotušėje arba Katedros aikštėje, koncertuojant kokiems nors muzikos atlikėjams. Koncertas bus surengtas ne tik jaunučių žaidynių dalyviams, bet ir vilniečiams, platesniąją visuomenę norime sudominant su žaidynėmis. 

Ar gausų jaunųjų sportininkų būrį sutrauks žaidynės?
Pagal pirmines paraiškas dalyvauti finaliniuose etapuose užsiregistravo 7 600 jaunųjų sportininkų. Savivaldybėms surengus atrankos varžybas, iš viso žaidynėse dalyvaus apie 20 tūkst. sportininkų. 

Prieš tai vykusiosiose jaunučių žaidynėse finaliniame etape rungtyniavo  iki 7 tūkst. dalyvių, o šiemet, į varžybų programą įtraukus naujas sporto šakas, - vienu tūkstančiu daugiau. 

Išsikėlėme kelis pagrindinius žaidynių tikslus: talentingų vaikų paieška, jaunimo užimtumas bei turiningas laisvalaikio praleidimas, Lietuvos sporto federacijų sąjungos ir savivaldybių bendradarbiavimo sustiprinimas.  

Lietuvos jaunučių sporto žaidynės vyks skirtinguose miestuose ir rajonuose. Tarkime, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija bando įkurti naują centrą, su Telšių savivaldybe yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, todėl pirmą sykį žaidynių sporto istorijoje penkiakovininkų varžybos vyks ne Vilniuje, o Telšiuose.