Verslo ir pramogų pasaulyje puikiai žinomo Arvydo Skernevičiaus neatsiejama gyvenimo dalis – nuolatinis judėjimas ir sportas
Fizikas Arvydas Skernevičius vieniems gali būti pažįstamas iš legendinės grupės „Poliarizuoti stiklai“ laikų, kai grojo gitara, kiti jį žino kaip sėkmės lydimą verslininką. Tačiau vilnietis puikiai pažįstamas ir sporto pasaulyje.
Muzikos salono ir klubo „Tamsta“ bei „Harley Davidson“ motociklų atstovybės Lietuvoje įkūrėjas sako, kad sportas į jo gyvenimą buvo įskiepytas nuo jaunų dienų. Jo tėvas, profesorius Juozas Skernevičius, yra vienas garsiausių Lietuvos trenerių ir sporto mokslininkų, parašęs daugybę knygų. Naujausia jų – „Gyvenki ilgai sveikas, darbingas ir laimingas“. Arvydo žmona Nijolė ir šviesaus atminimo mama Birutė – sporto meistrės, buvusios Lietuvos čempionės. Sesuo Rūta – sporto mokslininkė, daugkartinė įvairių kalnų slidinėjimo varžybų prizininkė. Tad ir pats Arvydas išbandė ne vieną sporto šaką, buvo patekęs į Lietuvos irklavimo rinktinę, tapęs Vilniaus miesto karatė čempionu, šalies prizininku.
„Jaunystėje sportavau ir stengiuosi neapleisti tos veiklos ir dabar, palaikyti formą. Sportuoti man patinka, mūsų šeimoje giliai įaugusios sporto tradicijos. Nuo pat mažens sportavau ir nebuvo prasmės sustoti. Vėliau, kai daugiau užsiėmiau verslu, sportas tapo laisvalaikiu“, – pasakoja A. Skernevičius, turintis fiziko diplomą.
Priklauso bėgimo klubui
Dabar Arvydas bent po du kartus per savaitę bėgioja ir žaidžia krepšinį, o kartais į rankas paima ir teniso raketę: „Bet kuri sporto šaka, jei tik ja ilgai užsiimi, atsibosta, o kai jas derini, būna gerokai įdomiau. Nenori bėgti, eini krepšinio žaisti. Jei atsibosta žmonės, įtampa krepšinio aikštelėje, eini vienas į mišką pabėgioti.“
Šeštadieniais, nesvarbu žiemą ar vasara, jis jau 9 val. ryto būna Belmonte ir su kitais bėgimo klubo „Tamsta“ nariais įveikia beveik 7 km trasą. Šis klubas įsikūrė 2000 m., o A. Skernevičius prie jo prisijungė prieš dešimtmetį. Narystė jame – savanoriška ir nemokama, o klubo nariai kasmet rudenį rengia Belmonto taurės varžybas, dalyvauja daugelyje Vilniuje ir jo apylinkėse organizuojamų bėgimo renginių.
„Šeštadieniais susirenka apie 10 ar 15 žmonių, bet kai organizuojame varžybas ar dalyvaujame kokiame nors renginyje, mūsiškių būna daugiau. Sąraše yra apie 40 narių“, – pasakojo verslininkas.
Vienas klubo trenerių – Arvydo tėvas Juozas. Jis, net sulaukęs garbaus amžiaus (profesoriui 83 m.), neapleidžia sporto, kasmet važiuoja į kalnus slidinėti, vasarą kasdien mina dviračio pedalus. J. Skernevičius dosniai dalija patarimus ir savo patirtį jaunajai kartai. O muzikantas A. Skernevičius vidury savaitės mėgsta bėgioti netoli savo namų esančiame parke. Net kai išvažiuoja į komandiruotę, ieško viešbučio, netoli kurio būtų vieta, tinkama bėgioti.
„Sportas tapo įpročiu, bėgimas yra viena malonesnių ir mažiausiai pavojingų sporto šakų, turiu galvoje traumas, be to, jai nereikia didelių finansinių sąnaudų. Užtenka gerų batelių ir aprangos, o parko takeliai – nekainuoja“, – mano verslininkas.

Nuo mokytojo iki verslininko
Arvydas studijavo fizikos mokslus, o baigęs universitetą dirbo ir mokytoju, tačiau mažas atlyginimas vertė ieškoti alternatyvų. Pirmoji jų – su bendraminčiais įkurta gerai žinoma muzikos grupė „Poliarizuoti stiklai“. Koncertuodami vaikinai dažnai per vieną vakarą uždirbdavo daugiau nei per mėnesį įprastame darbe.
Pirmąją verslo gyslą Arvydas pastebėjo, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę. Muzikinės įrangos ir instrumentų trūkumas pastūmėjo jį į prekybą.
„Kadangi buvau fizikas, pats gaminau stiprintuvus, juos pardavinėjau Rusijoje ir ten pirkdavau muzikos instrumentus, kuriuos veždavau į Lietuvą. Pagaliau 1992 m. įkūriau „Tamstą“, o po dešimtmečio – ir muzikos klubą“, – prisimena A. Skernevičius.
Motociklų pomėgis ir iš to gimęs verslas, įkuriant „Harley Davidson“ atstovybę, atsirado tada, kai iš dėdės vestuvių proga gavo motorolerį. Būtent su juo jaunavedžiai leidosi į povestuvinę kelionę aplink Baltijos šalis. Per dvi savaites, išvažiavę iš Vilniaus, jie aplankė Estiją ir Latviją, praleido daug romantiškų akimirkų.
„Nuo to laiko liko aistra motociklams ir kelionėms. Kai verslas su „Tamsta“ buvo pasiekęs neblogą lygį, slapčia pradėjau galvoti apie kitą verslą“, – kalba Arvydas.
Būtent šį siekį kartu su sūnumi Petru jis įgyvendino prieš metus, kai „Harley Davidson“ šventė 110-ies metų jubiliejų.
Sportas padeda darbe
Dabar ir pats Arvydas vairuoja „Harley“ ir su bendraminčiais iš H.O.G („Harley Owners Group“ – „Harley Davidson“ motociklų savininkus siejančio klubo) kelis kartus per metus leidžiasi į kelionę po įvairias Europos ir pasaulio valstybes. Šiais metais jie jau aplankė Italiją ir Prancūziją, o liepos pabaigoje ruošiasi keliauti į Suomiją bei Norvegiją. Tokios kelionės dažniausiai trunka apie dvi savaites.
Klubo nariai kartu su Arvydu yra keliavę ir aplink Lietuvą. Dar dabar jis puikiai pamena, kad tada nuvažiavo 1 770 kilometrų.
Apie visas tris didžiąsias savo aistras – sportą, muziką ir motociklus – verslininkas kalba su ugnelėmis akyse ir neįsivaizduoja gyvenimo be jų, o ir išskirti, kuri jų didesnė, – negalėtų.
„Kuris „vaikas“ mylimiausias? Negaliu pasakyti, nes tai yra gyvenimo dalis. Visos dalys yra reikalingos ir brangios“, – teigia vilnietis.
Daug kas paklaustų, kaip Arvydas viską spėja. Šią dalį lengvina jo šeima – vaikai, baigę universitetus, įsiliejo į šeimos verslą. Ona vadovauja muzikos klubui „Tamsta“, Jonas – muzikos aparatūros parduotuvei „Tamsta“, o visų „Tamsta“ įmonių finansinę dalį prižiūri žmona Nijolė, diplomuota matematikė. Ji neabejinga sportui, kaip ir visa šeima, mėgsta bėgioti ir slidinėti. Dabar „Tamsta“ yra būtent jų rankose, o Arvydas su vyriausiu sūnumi Petru rūpinasi naujuoju verslu.
Jis turi ir formulę, padedančią sėkmingai plėtoti verslą: „Jei randi laiko skirti sportui, tada gali išlaikyti gerą formą ir darbe. Kai įgauni fizinių jėgų, ir protinis darbas einasi geriau. Mano devizas, įskiepytas tėvų: Mens sana in corpore sano (Sveikas protas sveikame kūne).“