Teniso varžybomis finišavo „Žalgirio“ draugijos sporto žaidynės, kurios buvo skirtos draugijos 70 m. jubiliejui paminėti. Aikštelėse netrūko azarto, atkaklių kovų. Dėl apdovanojimų moterys rungtyniavo trijose amžiaus grupėse, o vyrai – aštuoniose.
Draugijos prezidentas Vytas Nėnius, kuris anksčiau irgi dalyvaudavo žalgiriečių turnyruose, tačiau pastaruosius porą metų dėl kojos traumos žaidynes yra priverstas praleisti ir būna tarp žiūrovių, pasidžiaugė gražiomis kovomis ir išaugusiu tenisininkų meistriškumu.
SUTAPATINTOS. Žalgiriečiai gerai pažįsta vieni kitus, atidžiai stebi, kaip jie per metus patobulėjo. Ne vienas išreiškė pretenzijas Lietuvos teniso sąjungai, kadangi tuo pačiu metu rengiamos dvejos populiarios varžybos – „Žalgirio“ draugijos ir turnyras Palangoje.
Utenos teniso klubas, vienijantis apie 100 teniso mylėtojų, šią problemą išsprendė taip: šeši jų žaidėjai išvyko į Palangą, o kiti šeši – į Kauną.
„Mes visada tikimės, kad mūsų tenisininkai varžybose pasirodys gerai ir puikiai praleis laiką, nes per žalgiriečių žaidynes visada būna surengta sportininkų vakaronė. Tenisas Utenoje labai populiarus, džiaugiamės, kad, kai atvažiuojame į varžybas, mus visi vertina ir laiko rimtais varžovais“ - sakė Utenos klubo prezidentas Kazys Damidavičius, kuris tenisą namie irgi mėgėjiškai žaidžia.
Uteniškių lyderiai – apsaugos darbuotojas Vidmantas Vazgilevičius ir verslininkas Alius Pūkas. Turnyre dalyvavo ir pastarojo brolis odontologas Alvydas, gyvenantis Ignalinoje. Tačiau šįkart jiems nepavyko tapti prizininkais. Vis dėlto uteniškiai turi du antrų vietų laimėtojus: +65 m. grupėje – Stasį Janušauską ir +30 m. grupėje – Dianą Navodničėnaitę.
TENISO OAZĖ. Visas tris varžybų dienas tenisininkai dėl lietaus kovas buvo priversti baigti puikiame „Žalgirio“ sporto komplekse, gyvuojančiame vienuoliktus metus. Čia - keturios uždaros teniso aikštelės ir trys atviros lauke. Žaidynių dalyviai čia randa viską, kas yra reikalinga.
Šis universalus kauniečių kompleksas 2002 m. buvo pripažintas geriausiu Lietuvos metų sporto statiniu. Kompleksas teniso mylėtojams yra ypač patrauklus, žaidėjai prieš kovas gali apšilti treniruoklių salėje, pabėgioti lauke. Jų paslaugoms – ir erdvūs persirengimo kambariai, dušai, pirtelė, kavinė.
O kaip šiandieną gyvuoja šis kauniečių ypač mėgstamas sporto įrenginys, kuriame dirba 14 darbuotojų ir kuris tapo „Žalgirio“ draugijos žaidynių tenisininkų susibūrimo pagrindine vieta?
„Išsilaikome patys, negauname jokių dotacijų. Mokame visus mokesčius, miesto savivaldybė mums absoliučiai nieko nepadeda. Per savaitę komplekse apsilanko apie 200 klientų. Panaikinome anksčiau turėtas krepšinio sales, nes jos mums nepasitvirtino, gerokai didesnės sąnaudos, o pinigai mažesni.
Dabar komplekse - teniso oazė. Pratybas lanko ir maži, nuo penkerių metukų vaikučiais ir garbaus amžiaus senjorai. Teniso Paslapčių moko trys treneriai, kurie yra išsipirkę verslo liudijimus, vienas trenerių - buvęs daugkartinis Lietuvos čempionas Gracijus Remeikis. Teniso salės dirba 12-14 valandų per dieną.
Nuo 14 val. iki 17 val. visose aikštelėse žaidžia vaikai, o vėliau – verslininkai. Tenisas – brangus sportas, kompleksas daugiau lankytojų sutraukia žiemą, o vasarą jų sumažėja perpus. Planuojame statytis universalią sporto salę, kurioje galėtų treniruotis kovos menų, sportinių šokių, kitų sporto šakų entuziastai,“, - sako nuo pat pirmųjų metų kompleksui vadovaujanti Nijolė Matukonienė.
Ji žaidynių organizatoriams siūlė kitais metais vyresnio amžiaus žaidėjams rengti ne vienetų, o dvejetų varžybas ir iš karto sulaukė turnyro senjorų pritarimo.
VYR. TEISĖJAS. Žalgiriečiai turi nuolatinį teniso varžybų vyr. teisėją – praeityje buvusį gero lygio žaidėją Romą Kačanauską. Jis kartu ir nuolatinis žalgiriadų dalyvis, šiemet turėjo rungtyniauti sportininkų grupėje, kuriems yra daugiau kaip 70 m. Deja, jis užsiregistravo vienintelis, ir į teniso aikšteles neišėjo.
„Tenisą pradėjau žaisti būdamas 7-erių ir jį žaidžiu jau 65 metus. Kamuoliuką mušinėju Bernardinų parko aikštelėse, „Žalgirio“ sporto salėje, SEB arenoje. Dvejetą pažaidžiu su Emiliu Subata, Vytu Nėniumi.
Varžybose buvo ir du jo anūkai: Vilniaus universitete psichologijos studijas baigęs Jonas Eimontas (jis –šių metų Lietuvos karatė kiokušin čempionas, Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojas) teisėjavo varžybose, o jo brolis Martynas žaidė turnyre.
PROFESORIAI. Žalgiriečių žaidynėse dalyvavo ir du profesoriai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius Remigijus Žaliūnas ir dvi kadencijas Vytauto Didžiojo universitetui vadovavęs, o nuo 2006 m. šio universiteto Sistemų analizės katedros vedėjas Vytautas Kaminskas. Tačiau jie aikštelėje nesusitiko, nes dalyvavo skirtingose amžiaus grupėse (atitinkamai +50 ir +65).
Jie abu nuolat susitinka tik per Lietuvos profesorių taurės turnyrus, kuris Kaune šiemet bus surengtas jau 20 –ą kartą. V. Kaminskas – savotiškas šių varžybų rekordininkas, žaidė 18 finalų. Kai dar rungtyniaudavo VVU profesorius Jonas Mackevičius, - nugalėdavo arba jis, arba kaunietis.
J. Mackevičiui pavyko net 9 kartus laimėti profesorių turnyrus, o kai jis prieš šešerius metus, būdamas 68-erių baigė žaisti tenisą, finale nuolat susitikdavo V. Kaminskas ir R. Žaliūnas. Vytautui nugalėtoju pavyko tapti šešis kartus, o Remigijui – tris.
Per žalgiriečių žaidynes draugijos prezidentas Vytas Nėnius abu profesorius apdovanojo žaliais „Žalgirio“ draugijos sportiniais marškinėliais.
Abiem profesoriams nesėkmingai susiklostė pačios pirmosios žaidynių kovos, kurias jie pralaimėjo: R. Žaliūnas – Vilniaus statybų darbų vadovui Sauliui Šuliauskui , o V. Kaminskas – po poros valandų trukusios kovos uteniškiui Stasiui Janušauskui 3:6, 3:6.
V. Kaminskas žaidė subintuotomis kojomis ir šyptelėjęs tarė, jog taip – jau trylika metų, prie to yra pripratęs. Su savo varžovu kaunietis buvo pažįstamas jau kokius 25 metus. Uteniškis prisiminė ir po varžybų profesoriui pasakė, kad tai buvo pirmoji pergalė prieš jį.
„Pralaimėjau, bet nenusimenu, varžovas stiprus, jam atkakliai priešinausi. Tenisą pradėjau žaisti vėlai, dar praėjusiame amžiuje - 1984-aisiais, kai tapau profesoriumi Nuo to laiko raketės nepaleidžiu iš rankų, vasarą per savaitę kamuoliuką mušinėju keturis kartus per savaitę.
Daugiausiai žaidžiu dvejetą, o ne vienetą. Mano parneriai – Rytis Macijauskas, Vidas Karaliūnas, Rimantas Bulavas. Anksčiau aikštelėse buvau greitesnis, vikresnis, o praėjusią šią žiemą truputį prisiauginau svorio, jeigu penkis kilogramus pavyktų numesti būtų gerokai lengviau“, - sakė V. Kaminskas.
Jau kelerius metus tęsiasi ir R. Žaliūno bei S. Šuliausko dvikova. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prisiminė, kad prieš trejus metus jam beviltiškai pralaimėjo per 25 minutes. Kitais metais jau atkaliau pasipriešino, o dabar pralaimėjo tik po įtemptos kovos 2:6, 4:6. Antrąją partiją rezultatas buvo lygus 4:4, tačiau susitikimo pabaigą tiksliau sužaidė vilnietis, kuris tenisą nuo trylikos metų pradėjo žaisti Prienuose.
„Jaučiasi didelis rektoriaus progresas, jį nugalėti kasmet darosi vis sunkiau. Jeigu rektorius dar pagerins savo kairiąją žaidimo pusę, tai bus iš viso gerai“, - po judviejų susitikimo sakė S. Šuliauskas.
NUGALĖTOJŲ PAKYLAVyrai
30+ Mantas Namavičius, Panevėžys
35+ Robertas Blagušauskas, Marijampolė
40+ Žydrūnas Velička, Alytus
45+ Svajūnas Navagruckas, Alytus
50+ Gediminas Valiukėnas, Druskininkai
55+ Marijonas Neverbickas, Vilnius
60+ Edmundas Alijauskas, Kaunas
65+ Romanas Paulauskas, Vilnius
Moterys
30+ Milda Mozūraitė, Vilnius
40+ Vita Lukštaraupienė, Kaunas
45+ Violeta Matulaitienė, Kaunas