Kultūristas Deividas Dubinas jau moka užsisakyti patiekalus kinų kalba ir jau baigia priprasti prie dalykų, kurie anksčiau kėlė šoką
Europos kultūrizmo čempionas Deividas Dubinas Kinijoje lankėsi ne pirmą kartą. Šįkart kelionės metu jis ne tik ilsėjosi, bet ir tvarkė verslo reikalus, aplankė savo asmeninius klientus
Kultūristas nepamiršo ir pats pasportuoti svečioje šalyje, tad vietos klubuose praleido nemažą dalį kelionės laiko. Kartu su žmona keliavęs atletas iš Kinijos grįžo kupinas įspūdžių.
Pasak jo, pirmosios kelionės metu šokiravę vaizdai šį kartą jau nekėlė nuostabos ir atrodė įprasti. Sportininkas juokiasi, kad dabar netgi moka užsisakyti norimą patiekalą vietos kalba, nors anksčiau kartais net nežinodavo ką valgo.
Sportas.info pokalbis su D. Dubinu – apie kelionę, Kinijos žmonių gyvenimą ir Lietuvos žinomumą tolimojoje Azijoje šalyje.
Ką veikei Kinijoje?
Poilsiavau kartu su žmona. Taip pat turėjau verslo reikalų, tad spėjau darbus suderinti su poilsiu.
Ar kelionė per daug neišvargino?
Kelionė smagi, sutikome daug įdomių žmonių, žinoma atstumai, nuolatinis šurmulys bei laiko skirtumas prideda nuovargio, bet visgi Azija turi savo šarmo.
Kokias vietas aplankei?
Aplankėme Sudžou, dar vadinamą „Rytų Venecija“, Šanhajų, Hangdžou – šilko pramonės centrą, daugybę įvairių įžymių vietų bei šventyklų.
Radai laiko sportui išvykos metu?
Labai daug kelionės laiko praleidau su klientais sporto klubuose bei derindamas kitus reikalus. Kelionės metu nufilmavau kelis video reportažus, kuriuos parodysiu neužilgo.
Kokius patiekalus išbandei, kaip apskritai patiko kinų virtuvė?
Kinų virtuvė man labai patinka, ypač pekino antis, jautiena su makaronais. Žinoma, pirmaisiais kartais, kai viešėdavau Azijoje teko paragauti gana įdomių patiekalų. Kartais net nežinai ką ten valgai, bet per keletą metų netgi išmokau jų kalba užsisakyti patiekalus.

Turbūt grįžti priaugęs keletą kilogramų?
Ištikrųjų prisižiūrėjau ką ir kiek valgyti kelionės metu. Nenoriu per daug atsipalaiduoti, kad vėliau netektų laikytis griežtos dietos.
Kokį įspūdį paliko pati šalis, jos žmonės?
Kadangi jau ne vienerius metus važiuoju ten, tai viskas atrodo gana priimtina, bet pirmieji kartai buvo tiesiog šokiruojantys, visgi gyventojų skaičius šalyje nesulyginamai didesnis nei Lietuvoje, tad ten pamatai tikrąją gyvenimo spalvą.
Galbūt kažkas labai nustebino tiek iš gerosios, tiek iš blogosios pusės lankantis Kinijoje?
Vienos kelionės metu teko pakeliauti su paprastu keleiviniu traukiniu. Ten pamatėme visko. Viename vagone – pustrečio šimto žmonių. Chaosas, visi daro ką nori.
Kokį įspūdį paliko šalies sporto klubai? Daug žmonių sutikai juose?
Turiu keletą klientų šioje šalyje, taip pat draugų, kurie yra sporto klubų savininkai. Teko apsilankyti begalėse klubų, tad buvo gana įdomu dar kartą palyginti su mūsų sporto klubais. Kadangi lankančių žmonių kiekis didelis, mane nustebino švara ir tvarka juose. Susipažinau su daugeliu įdomių žmonių bei gana neblogų sportininkų, ateityje jau dalyvausiančių IFBB varžybose.
Ar tikrai Kinijoje žmonių gyvenimas toks sukaustytas kaip atrodo iš šalies?
Iš tikro taip, jų gyvenimas gana sukaustytas, nes neturi tokių socialinių tinklų kaip „Facebook“, „Youtube“ ir kitų. Jiems pateikiama tik tai, kas „reikia“'. Bet yra ir išsimokslinusių žmonių ir gana gerai žinančių net Lietuvą. Vieną kartą sutikę vaikiną pradėjome kalbėti iš kur mes. Jis žino, kur Lietuva, kas yra Arvydas Sabonis.
Galbūt iš kelionės grįžai su naujomis idėjomis?
Ši kelionė jau buvo mano idėjų bei darbų tęsinys. Taigi daugiau laiko leidome sau pailsėti bei pasigrožėti šia stulbinančia šalimi.