Nandzinge startuosiantiems Lietuvos atletams Kinijos ambasadorius žadėjo skanų maistą, sėkmės jaunimui linkėjo V.Adamkus, vėliavą įteikė L.Graužinienė
Rugpjūčio 16-28 d. Nandzinge (Kinija) vyks II jaunimo vasaros olimpinės žaidynės, kurių programoje - 28 sporto šakų varžybos. Dėl medalių rungtyniaus 3808 sportininkai, atstovaujantys 204 šalims. Lietuvos delegacijoje - 21 sportininkas, jie jėgas bandys devynių sporto šakų varžybose. Daugiausia komandoje – plaukikų ir krepšininkų (po keturis) bei lengvaatlečių (trys).
Lietuvos jauniųjų sportininkų palydose dalyvavo daug garbingų svečių: kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Kinijos ambasadorius Lietuvoje Zengwenas Liu, naujasis Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai.
LAUREATAS. Prieš prasidedant palydoms 2013 m. Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prizas buvo įteiktas laureatui – kadenciją baigusiam Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui. Apdovanojimą įteikė Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Arvydas Juozaitis ir LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
“Turbūt nėra apdovanojimų, kurie būtų verti šio žmogaus”, - tarė D. Gudzinevičiūtė.
“Mums kartais tenka daug padirbėti, jog galėtume išskirti, kas per metus kilnaus įvyko Lietuvos sporte ir tai padaryti nebūdavo lengva. Kai žvilgsnis nukrypo į jus ir apibendrinant viską, ką jūs padarėte Lietuvos sportui, pradedant užantlante, kai vadovavote Lietuvos judėjimui išeivijos sporto arenose, ir čia, Lietuvoje, buvote pats olimpietiškiausias ir sportiškiausias prezidentas. Iki šiandien kito tokio nėra”, - kalbėjo A. Juozaitis.
L.Graužinienė Kilnaus sportinio elgesio laureatą apdovanojo gėlėmis ir tarė, kad jai reikia dar daug pasistengti, siekiant gauti nors ir mažesnį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto apdovanojimą. "Manau, kad šito jau nepasieksiu. Jums tikrai linkiu sveikatos ir noriu padėkoti už viską, ką padarėte Lietuvai ir jos sportui”, - kalbėjo Seimo pirmininkė.
2013 m. Kilnaus sportinio elgesio laureatas pripažino, kad jam teko patirti ne vieną džiugų savo sportiniame gyvenime laimėjimą, tačiau šiandien jis išgyveno ne tik džiaugsmo, bet ir itin jaudinantį momentą.
“Esu labai dėkingas už tą išskirtinį apdovanojimą. Šis apdovanojimas yra ne tik simbolinis sportiniam judėjimui. Džiaugiuosi galvodamas, kad nuo pat antikinių olimpinių žaidynių atkūrimo viena iš pagrindinių sąlygų buvo ir Kilnus elgesys. Šito laikomasi ir šiandien. Galiu pasidžiaugti: lietuviai neturėjo problemų su nešvariu sportu, į varžybas ėjome garbingu keliu. To paties linkiu ir mūsų sportininkams. Norėčiau, kad kilnaus sportinio elgesio dvasia sportiniame sąjūdyje persiduotų ir į Lietuvos visuomeninį gyvenimą, kad būtų pagarba žmogui, vertintume tikrąsias vertybes”, - kalbėjo V. Adamkus, kuris jauniesiems sportininkams linkėjo ir didžiausios sėkmės Nandzinge.
LINKĖJIMAI. LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė jaunimui linkėjo, kad šitos žaidynės jiems būtų tiltas į ateitį ir sporte, ir apskritai gyvenime. Seimo pirmininkė L. Graužinienė kalbėjo apie tai, kad šiandien be galo svarbi diena mūsų valstybėje, nes pagerbiame 1991 m. liepos 31 d. Medininkų pasienio poste žuvusius pareigūnus.
“Jie pasienyje žuvo tam, jog jūs, jaunimas, šiandien galėtume pakelta galva išvykti į olimpines jaunimo žaidynes. Tikiu, kad esate patys geriausi, ir tai – jau jūsų pergalė. Noriu palinkėti didelės ištvermės, garbingai kovokite ir atstovaukite tėvynei Lietuvai”, - sakė Seimo pirmininkė ir delegacijos vėliavnešiui lengvaatlečiui Benediktui Mickui įteikė Lietuvos vėliavą.
“Labai noriu, kad šia vėliava apsigaubtume, kai laimėsite medalius,“- pridūrė L. Graužinienė.
Sportininkus sveikino ir Vidaus reikalų ministras D.A.Barakauskas, kuris akcentavo, kad, kai už mūsų jaunimo kils Lietuvos vėliava, tada trys milijonai širdžių mūsų šalyje suplaks stipriai, taip pat Švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis, Kinijos ambasadorius Lietuvoje Zengwenas Liu. Pastarasis pažadėjo, kad sportininkai Kinijoje ras skanaus maisto, nes vienas prieš tai kalbėjusiųjų užsiminė jauniesiems atletams būti atsargiais ragaujant lietuviams neįprastus patiekalus.

GALIMYBĖS. LTOK vadovė D. Gudzinevičiūtė kiekvienam sportininkui įteikė akreditacines žaidynių korteles. Palydose nedalyvaujant olimpinei čempionei plaukikei Rūtai Meilutytei, pirmoji ją gavo šių metų Europos jaunių penkiakovės vicečempionė Aurelija Tamašauskaitė.
Kokios mūsų sportininkų viltys Nandzinge? Rinktinės vadovas Einius Petkus sako, kad didžiausios viltys, be abejo, siejamos su R.Meilutyte, kuri dalyvaus net keturių distancijų varžybose ir su komandos draugais Ugne Mažutaityte, Povilu Strazdu ir Pauliumi Grigaliūnu rungtyniaus mišrioje estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi. PTikimės, kad visuose nuotoliuose, kur tik Rūta plauks, bus medalis. Rūta į žaidynes atskris tiesiai iš Londono, o po varžybų iš karto vyks į Europos čempionatą Vokietijoje.
“Su federacijų vadovais esame aptarę, ko galime tikėtis Kinijoje. Ir be Rūtos Meilutytės, turime sportininkų, kurie gali siekti pačių aukščiausių apdovanjimų. Kanojininkas Vadimas Korobovas per pasaulio jaunių čempionatą laimėjo bronzos medalį, penkiakovininkai Aurelija Tamašauskaitė ir Dovydas Vaivada – šių metų Europos jaunių vicečempionai.
Praėjusiais metais per Europos jaunių čempionatą bronzos medalį pelnė irkluotojas Andrius Lapatiukas. Ketvirti pernai pasaulio čempionate tarp amžiumi vyresnių varžovų buvo krepšininkai (3x3), ne žemesnę vietą jų treneris Dalius Lubys planuoja ir Kinijoje.
Atranka į olimpines jaunimo žaidynes iš tikrųjų buvo gana sudėtinga. Bet mūsų sportininkai šaunuoliai, sėkmingai išlaikė tą egzaminą”, - sakė E. Petkus.
SIEKIS. Penkiakovininkai A. Tamašauskaitė ir Dovydas Vaivada neslėpė, kad jie, kaip ir visi sportininkai, Nandzinge labai norėtų iškovoti medalius. “Susirinks viso pasaulio stipriausieji jaunieji penkiakovininkai. Bus tikrai nelengva. Praėjusiais metais mums jau teko rungtyniauti Kinijoje, apsipratome su klimatu, dideliu karščiu, todėl žinojome, kaip reikėjo rengtis svarbiauisam šių metų startui”, - sakė abu sportininkai.
D.Vaivada kažkiek nuogąstavo dėl savo silpniausios rungties bėgimo, o A. Tamašauskaitė – dėl plaukimo. “Tačiau, viliuosi, kad mane išgelbės kombinuota rungtis”, - teigė Aurelija.
Lietuvos vėliavnešys per olimpines jaunimo žaidyne B. Mickus Kinijoje 800 m distancijoje tikisi patekti į į finalą. O ten – kaip Dievas duos.
“Į olimpines jaunimo žaidynes patekau po sėkmingo pasirodymo Baku, kur net 2,5 sek. pagerinau savo asmeninį rekordą. Per Lietuvos čempionatą Kaune buvau dar greitesnis (1:52,15) ir užėmiaus penktą vietą. Manau, kad Nandzinge turėčiau pasiekti 1 min. 50 sek. rezultatą, tiek man planuoja treneris Mindaugas Krakys”, - sakė “Vėtrungės” gimnazijos gimnazistas.