Per seminarą Trakuose draugijos "Žalgiris" specialistams paskaitas skaitė įvairių sričių žinovai
Tarptautiniai fondai įvairiomis programomis skatina gebėjimus aktyviau ir produktyviau plėtoti savo veiklą: ne vien tik siekti gerų rezultatų, rengti didelio meistriškumo sportininkus, bet ir skiria didelį dėmesį specialistams ruošti, sporto bazės ekonominės būklės finansiniam atsparumui gerinti.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos programa „Draugijos finansinio savarankiškumo stiprinimas“ skatina nevyriausybines organizacijas kelti aktyvo kvalifikaciją. Šiame projekte dalyvauja ir Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“. Ji rengia įvairius tobulinimo kursus.
Spalio 24–25 d. į Trakus pasiklausyti paskaitų susirinko apie 40 draugijos specialistų: Platelių „Žalgirio“ jachtklubo, Šiaulių jachtklubo, Lietuvos žiemos sporto centro, Kauno „Žalgirio“ sporto komplekso vadovai, taip pat sporto klubų vadovai iš įvairių šalies miestų.
Sporto rinkodaros ir paslaugų teikimo temas gvildeno Lietuvos sporto universiteto (LSU) lektorė Diana Komskienė ir Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ direktorė Vilma Venslovaitienė, reklamos būklės ir perspektyvos klausimus – D. Komskienė, sporto ekonominių programų planavimo – LSU lektorė Donata Rimkevičienė ir docentas Edmundas Jasinskas, o sporto bazių veiklos ekonominius pagrindus – Kūno kultūros ir sporto departamento Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo patarėjas Arūnas Aidukas.
Trakus žalgiriečiai pasirinko neatsitiktinai, nes buvo puiki galimybė susipažinti su jų sporto baze ir jos veiklos patirtimi.

Pasak draugijos „Žalgiris“ prezidento Vyto Nėniaus, panašių projektų būdavo ir anksčiau, tačiau draugijos nariai tokiomis galimybėmis nepasinaudodavo. Dabar į jas buvo sureaguota, jie pateikė programą ir gavo lėšų seminarui rengti.
Artėjant seminarui, „Žalgirio“ atstovai apvažiavo miestus ir rajonus, teritoriniuose padaliniuose pristatė šį projektą, supažindino su seminaro temomis.
„Iš fondo gauname lėšų draugijos savarankiškumui stiprinti. Programų buvo pateikta apie 200 ir didesnė jų dalis gavo finansavimą. Labai teigiamas pavyzdys, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skiria gana didelį dėmesį ir lėšų tokioms programoms įgyvendinti, nes patirtis reikalinga visiems.
Draugija turi 20 sporto bazių tinklą, veikia daugiau kaip 90 sporto klubų, rengiame įvairias priemones, todėl mūsų aktyvui – sporto bazių vadovams, vadybininkams – Trakuose suteikta informacija, paskleista geroji patirtis ne tik, kaip pas mus viskas vyksta, bet ir Europos valstybėse, puoselėjančiose gražias tradicijas, turi įvairų sporto bazių kūrimo ir jų eksploatavimo, finansavimo modelį, buvo labai naudinga. Žiūrėsime, kaip praktiškai ši įgyta patirtis bus įgyvendinama, ar mūsų sporto bazėse atsiras naujų paslaugų ir papildomų pajamų, naujų sporto renginių. Atsižvelgdami į tai ir ateityje ketiname dalyvauti panašiuose projektuose“, – sako „Žalgirio“ prezidentas V. Nėnius.