Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. sausio 4 d. 14:43

Vieni – į Italiją, kiti – į Trakus

Geriausi Lietuvos irkluotojai pradeda rengtis naujam sezonui ir sieks iškovoti kuo daugiau kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes

Pirmadienį į specialaus fizinio pasirengimo treniruočių stovyklą Italijoje trims savaitėms išvyksta Lietuvos irklavimo rinktinės branduolys – Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas bei treneriai Mykolas Masilionis ir Kęstutis Keblys. 
 
Kaunietis K. Keblys tapo Europos čempionių D.Vištartaitės ir M.Valčiukaitės porinės dvivietės trenerių komandos nariu.  

Kartu su rinktine skris ir geriausias mūsų šalies vienvietininkas Mindaugas Griškonis. Tačiau tik iki Vienos (Austrija), o po to jis pasuks į Sofiją (Bulgarija), kur ir treniruosis. 
 
„Italijoje mes slidinėsime aukštikalnėse, dirbsime ant irklavimo treniruoklių, specialų darbą atliksime salėje. Praėjusiais metais treniravomės Bulgarijoje, o šiemet renkamės Italiją“, - sako pasaulio ir Europos čempionas Saulius Ritteris. 

Kiti mūsų šalies sportininkai, pretenduojantys irkluoti porinę keturvietę, nuo pirmadienio dviem savaitėms rinksis į Trakus. Šią įgulą patikėta treniruoti vilniečiui Virgaudui Leknickui. 

„Kol kas viskas yra organizacinėje stadijoje. Kas labiausiai tiks į keturvietę, tuos ir susodinsime. Kiekvieną mėnesį po dvi savaites susirenkame į Trakus ir dalyvaujame bendrose pratybose. Pagal Lietuvos rinktinės konsultanto italo Giovanni Postiglione planą, sausio 10 d. vyks mūsų bendro fizinio pasirengimo kontrolinės varžybos, kurių metu sportininkai irkluos ant konceptų ir bėgs krosą“, - sako keturvietės treneris V. Leknickas. 


Tarp kandidatų į porinę keturvietę - Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Vytautas Lapatiukas, Martynas Džiaugys, Žygimantas Gališanskis. Į Trakus pakviesti ir 2014 m. pasaulio jaunių vicečempionai Armandas Kelmelis bei Dovydas Nemeravičius, pastarasis dar gydosi rankos traumą ir porą stovyklų praleido.  

„Pasaulyje vyrų porinių keturviečių yra daug ir stiprių. Šioje valčių klasėje patekti į olimpines žaidynes - lygiai tas pats, kaip laimėti "Formulės-1" varžybas. O jeigu į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes nepatektų mūsų merginų ar vaikinų porinės dvivietės, tai būtų kažkas baisaus. Tačiau mes irgi neprarandame vilčių“, - neslepia V. Leknickas. 

Pasak trenerio, dabar merginoms patekti į olimpines žaidynes yra lengviau nei vyrams. Per kelis olimpinius ciklus norima suvienodinti moterų ir vyrų irkluotojų, dalyvausiančių olimpinėse žaidynėse, skaičių. Ankstesniais metais lenktyniaudavo 60 proc. vyrų ir 40 proc. moterų. 

„Tarkime, per praėjusias olimpines žaidynes vyrų porinių keturviečių į žaidynes patekdavo 12 komandų, o dabar – tik aštuonios. Jeigu per pasaulio čempionatą nepateksime į aštuntuką, mums liks vienintelė galimybė - Liucernos regata. Patekimas į olimpines žaidynes labai pasunkėjo. 

Moterų įgulos išliko tos pačios šešios, tačiau ateityje žadama kažką keisti – gal į jų varžybų programą sugrįš keturvietė su vairininke, gal rungtyniaus lengvasvorės vienvietininkės ar dar kas nors“, - sako V. Leknickas. 

Vasario 10 d. Lietuvos geriausieji irkluotojai jau rinksis į treniruočių stovyklą Graikijoje.