Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. sausio 7 d. 12:24

Premjerą džiugina atletų emocinis užtaisas

Algirdas Butkevičius: "Norėčiau išskirti ne vien mūsų sportininkų pergales, bet ir masinio sportavimo, judraus ir sveiko gyvenimo būdo populiarėjimą"

Premjeras Algirdas Butkevičius ir toliau yra aktyvus šalies sportiniame gyvenime. Lankosi varžybose, yra ne vieno didelio sporto renginio globėjas, vyriausybėje pagerbia geriausius Lietuvos sportininkus ir trenerius, dalyvauja neįgaliųjų sportininkų pagerbtuvėse.  Susitinka su mūsų sporto vadovais ir sporto žmonėmis, aptaria nūdienos aktualijas.  

Suradęs laisvesnę akimirką, jis ir pats nueina į sporto klubus pasportuoti, stengiasi kuo daugiau vaikščioti ir būti gryname ore.  

Premjere, kaip vertinate 2014-uosius sportinius metus? 
Šiais sportiniais metais norėčiau išskirti ne vien mūsų sportininkų pergales, o masinio sportavimo, judraus ir sveiko gyvenimo būdo populiarėjimą. Labai džiaugiuosi tokiu sveikos gyvensenos atgimimu. Prisiminkime, kokias minias bėgikų, dviratininkų sutraukia didmiesčių maratonai ir pusmaratoniai.   
 
Pasaulio plaukikų elito atstovė  Rūta Meilutytė pakvietė šeimas dalyvauti plaukimo varžybose ir paskatino  mūsų vaikus mokytis plaukti. O tai reiškia, kad mūsų žmonės, ir ypač jaunimas  daugiau laiko  skirs sportui. 
 
Netrukus Lietuvos  mokyklose startuoja  šeimų sporto varžybos „Drąsūs stiprūs, vikrūs“. Būdamas šio sportinio vajaus globėjas, kartu su mūsų sporto grandais kviesime kurti šeimų komandas ir prasmingai leisti laiką sportuojant. Valia, ištvermė,  komandinės veiklos įgūdžiai ir  jausmai  grūdinami  varžybose. 

Be abejo, negaliu nepaminėti pernai įsteigtų specializuotų sporto vidurinių mokyklų Šiauliuose ir Panevėžyje. Tikiuosi, kad tokios sporto talentų mokyklos, ugdančios  jų gebėjimus, žinias ir vertybines nuostatas,  bus atidarytos ir didžiuosiuose  miestuose. 

Kuri pergalė labiausiai įsiminė, kurią labiausiai vertinate?
Visos pergalės yra svarbios ir įsimintinos, kai kovojama garbingai, iš visų jėgų, iki paskutinio  centimetro, šimtosios sekundės dalies.  Tokiomis  aplinkybėmis net ir kai kurie pralaimėjimai būna verti pergalės vardo.  
 
Jūsų iniciatyva 2014-aisiais atidarytos naujos sporto vidurinės mokyklos Panevėžyje ir  Šiauliuose, ar yra vilčių, kad jų šiemet Lietuvoje pagausės?
Iš viso planuota įsteigti penkias tokio tipo sporto gimnazijas. Minimos mokyklos savo veiklą  pradėjo tik  pernai rudenį, tad labai  svarbu įvertinti, kaip joms sekasi, ką reikėtų patobulinti ugdymo procese. Manyčiau, kad po poros metų jau galėsime  švęsti  sporto gimnazijų įkurtuves ir kituose  miestuose. 
 
Ar sportui šiemet Vyriausybė bus dosni?
Pastaraisiais metais sporto finansavimas buvo nuolatos  didinamas. Labai svarbu tas lėšas kuo efektyviau  panaudoti. Tikiuosi, kad  sportinio judėjimo plėtra padės pritraukti daugiau lėšų iš privačių fondų.  


 
Ar per porą metų pastebėjote sportinio darbo trūkumų, kas labiausiai jus neramino?
Idealus darbas tikriausiai leistų išugdyti  sporto žvaigždžių visose rungtyse. Bet  gyvenime taip nebūna.  Dažnai susitinku su sporto vadovais, labai atvirai ir reikliai kalbame  apie mūsų sportininkų rengimą. Viliuosi, kad naujas Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbanavičius įneš naujų vėjų  šios institucijos veikloje. 

O kas džiugino? 
Iš sutikimų ir pokalbių su sportininkais bei treneriais susidariau įspūdį apie jų ryžtą ir nusiteikimą  šiemet  laimėti atrankas ir dalyvauti 2016 metų vasaros olimpinėse žaidynėse Brazilijoje. Toks emocinis užtaisas yra geras startas siekiant olimpinių aukštumų. 
 
Kurį Lietuvos sportininką rinktumėte geriausiu 2014-aisiais?  
Vienus galima rinkti  už pergales, kitus  už atkaklumą, trečius už darbą su jaunimu. Aš, kaip buvęs  sportininkas, labai gerai žinau pergalių ir pralaimėjimų kainą, todėl  savo rinkiko balsą  perleidžiu mūsų sporto aistruoliams. Tikiu, kad  jie tikrai parinks geriausiąjį. 

Ko sporte tikitės Žaliosios ožkos metais?
2015-ieji yra olimpinės atrankos metai. Todėl sportininkams linkiu stiprios sveikatos ir sėkmės startuose, kad būtų įvykdyta kuo daugiau olimpinių normatyvų. Manau, kad metų ženklas - žalia ožka - nebus aikštinga.  Lietuvoje ji mums yra sveikatos, proto ir miklumo simbolis. Tikėkimės, kad toks lietuviškas talismanas sportininkams padės gerinti asmeninius rekordus, ir 2016 m. Rio de Ženeire mūsų olimpinė komanda bus kaip niekada gausi  ir pajėgi.