Lietuvoje įsikūrė sporto organizacija, siekiant nuolatos bendrauti su viso pasaulio lietuviais sportininkais
Pasaulio lietuvių sporto asociacijai vadovaujantis Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Artūras Poviliūnas sako, kad naujosios organizacijos laukia daug darbų.
„Mintis įsteigti šią asociaciją kilo mano bičiuliui, praeityje puikiam automobilių lenktynininkui kauniečiui Valentinui Aleksai. Kadangi jis norėjo, jog vadovaučiau asociacijai, tai sutikau vien todėl, jog prisiminiau šviesaus atminimo mūsų kraštiečio Vytauto Grybausko žodžius, kad dabar iš Lietuvos į JAV, Australiją, Kanadą, kitur atvyksta nauja karta, ir tarp Lietuvos bei išeivijos toliau reikėtų palaikyti ryšius ne tik per kas ketverius pas mus vykstančias Pasaulio lietuvių sporto žaidynes.
Atėjus naujai kartai, pasigirsta balsų, kad PLSŽ reikėtų rengti ir Kanadoje, Šiaurės Amerikoje, Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, kitur. Todėl su mūsų kraštiečiais reikia nuolat bendrauti ir kalbėtis. Mes, tarkime, mažai žinome apie mūsų kraštiečių sportinį gyvenimą Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Mūsų vienas iš artimiausių tikslų ir būtų nuvažiuoti į šias lietuvių bendruomenes ir pasidomėti, kaip jos gyvena, kaip dirba sporto organizatoriai, su jais artimiau susipažinti, pabendrauti. Kartu norime ir save parodyti, jog Lietuvoje įsikūrė tokia sporto organizacija, siekiant nuolatos bendrauti su viso pasaulio lietuviais sportininkais“, - sako PLSA prezidentas Artūras Poviliūnas.
Ar jau visu pajėgumu veikia Pasaulio lietuvių sporto asociacija?
Taip, jau užregistruoti asociacijos įstatai, atidarėme sąskaitą banką, veikia mūsų tinklalapis. Pats artimiausias mūsų darbo akcentas – suteikti Pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardą Prezidentui Valdui Adamkui.

Parašėme laiškus pasaulio lietuvių bendruomenėms ir joms prisistatėme, supažindinome su savo tikslais, kad norime įamžinti lietuvių sporto organizatorius, sportininkus, teisėjus ne tik Amerikoje ar Australijoje, bet ir visame pasaulyje. Dabar laukiame jų atsakymų.
Padedant rėmėjams, mūsų planuose – enciklopedinio pobūdžio knygelės apie pasaulio lietuvių sportininkus, sporto organizatorius. Sieksime plėtoti savo veiklą ne tik nuo žaidynių iki žaidynių, bet ir tarp jų.
Kur įsikūrė jūsų būstinė?
Kol kas Lietuvos edukologijos universiteto patalpose esančioje Lietuvos olimpinėje akademijoje.
Jūsų asociacija – visuomeninė, tad kaip tikitės gyvuoti?
Taip, mūsų asociacijos veikla - visuomeninė, iš valstybės nieko neprašome. Tikimės susirasti rėmėjų. Mūsų nariais gali tapti kiekvienas pasaulio lietuvis, kuris myli sportą. Ir ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys.
Apie savo veiklą informavome pagrindines Lietuvos sporto organizacijas – Kūno kultūros ir sporto departamentą, Lietuvos tautinį olimpinį komitetą, Lietuvos sporto federacijų sąjungą.
Mes nenorime iš nieko atimti duonos, norime bendrauti su viso pasaulio lietuviais ir jiems padėti. Per PLSŽ pagrindinį darbą atlieka KKSD skiriamas žaidynių organizacinis komitetas, o mes stengsimės prisidėti prie žaidynių organizavimo.
Stengsimės pasirašyti sutartis su mūsų aukštosiomis mokyklomis. Bendraudami su kraštiečiais, juos kviesime studijuoti mūsų aukštosiose mokyklose. Savo veiklą jau pradėjome. Jau dabar darbų laukia tikrai daug, reikia suktis.