FESTIVALIS. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir LTOK olimpinio sporto direkcijos vyr. referentė, misijos vadovė Vida Vencienė pateikė informaciją apie Lietuvos jaunimo rinktinės dalyvavimą XII Europos žiemos olimpiniame festivalyje Austrijoje ir Lichtenšteine.
“Mūsų sportininkai festivalyje pasirodė taip, kaip ir tikėjomės. Nieko neradome, nieko nepraradome. Viešbutyje buvome susitikę su mūsų sportininkais., treneriais ir vadovais. Kalbėjomės apie mūsuose steigiamas sporto mokyklas, treneriai visai kitaip įsivaizduoja jų ateitį. Jų žodžiuose įžvelgėme daug tiesos, į kurias reikėtų atsižvelgti”, - kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.
V. Vencienė teigė, kad Europos žiemos olimpinis festivalis – nepaprastai svarbus renginys sportininkams, jų treneriams ir sporto federacijoms. “Pasirengimas festivaliui buvo sklandus, buvo surengtos dvi treniruočių stovyklos gruodžio ir sausio mėnesiais. Džiaugiamės 14-ąją vietą užėmusios 16-metės čiuožėjos Aleksandros Golovkinos pasirodymu. Ji galėjo pakilti dar aukščiau”, - sakė V. Vencienė.
RIO. Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius, programos “Rio 2016” ekspertų komisijos vadovas Linas Tubelis pateikė informaciją apie Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų, besirengiančių Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, mokomojo sportinio darbo finansavimo priemonių planą.
“Pasirengimas vyksta kooperuotomis lėšomis. Kalbant apie pagrindinius sportininkus, daugiausiai naudojamos biudžeto lėšos, kurios skiriamos Lietuvos olimpiniam sporto centrui, ir Lietuvos tautinio olimpnio komiteto lėšos. Jos yra kooperuojamos, gal būt, šiek tiek prisideda kai kurios federacijos. Kai kurie treneriai, vadybininkai suranda ir rėmėjų, tačiau individualiose sporto šakose jų yra ne tiek daug”, - kalbėjo L. Tubelis.
2015 m. mokomajam sportiniam darbui, įgyvendinant Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių programą, buvo skirta 791 500 eurų. Dar 366 tūkst. eurų skirta valstybės stipendijoms.
“Mokomojo sportinio darbo lėšų paskirstymo principai gyvuoja nuo 2011 metų ir kokių didesnių pastabų ar nepasitenkinimo nebuvo sulaukta”, - sakė L. Tubelis.
LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos misijos vadovas XXXI olimpinėse žaidynėse Einius Petkus Petkus kalbėjo apie LTOK lėšų paskirstymą ir jų principus.
LĖŠOS. Dėl “Olifėja” 2014 m. veiklos ataskaitos kalbėjo bendrovės generalinis direktorius Antanas Muraška. Jis teigė, kad 2014 m. pardavimai, lyginant su 2013-aisiais, padidėjo 13 proc. Tai gana daug. Tačiau šių metų sausio mėnesį pardavimai atsilieka 1 proc.
“Metinis planinis augimas yra numatytas 6 proc., planavome gana atsargiai, bet šiek tiek atsiliekame nuo planinio rezultato. Kas tam turėjo įtakos? Iki sausio 15 d. 25 proc. mažų parduotuvių nedirbo, dalis klientų piktinosi dėl naujų kainų. Žmonės labai atsargiai žiūri į eurą, nežino, kaip su juo elgtis”, - kalbėjo A. Muraška.
PROJEKTAI. Informaciją apie dalyvavimą Europos komisijos projekte “Erasmus+” informacinės dienos renginyje Briuselyje pateikė LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė, kuri akcentavo, kad su mumis bendruose projektuose norėtų dalyvauti ir slovėnai bei kroatai.
DRUSKININKAI. Apie įvykusį "LTeam" žiemos olimpinį festivalį kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas. Finaliniame etape Druskininkuose dalyvavo apie 800 žiemos entuziastų, šventę stebėjo apie 6 tūkst. žiūrovų. Ledo pramogose dalyvavo 4 federacijos, taip pat vyko olimpinės mylios ir 10 km nuotolio bėgimas, kalnų slidinėjimo snieglenčių ir orientavimosi sporto varžybos. Buvo atšauktos tik lygumų slidinėjimo varžybos. LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė sakė, jog Druskininkų meras Ričardas Malinauskas norėtų, kad "LTeam" olimpinis žiemos festivalis visą laiką vyktų Druskininkuose.
ŽVILGSNIS. Įdomią informaciją apie Norvegijos sportą pateikė vasario 12-15 d. ten viešėjęs LTOK viceprezidentas Algis Vasiliauskas.
“Norvegijoje veikia šešios sporto gimanzijos, kurių dvi – privačios. Jaunieji sportininkai (6-12 m.) rengiami visuomeniniais pagrindais, o po to jie patenka į sporto gimnazijas. Norvegijoje tikras Dievas yra atskirų sporto šakų federacijos, kurios sprendžia viską”, - kalbėjo A. Vasiliauskas.
MONETA. Lietuvos bankas 2016 m. planuoja išleisti proginę monetą, skirtą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Per Vykdomojo komiteto posėdį buvo diskutuojama, kokią sportą šaką pavaizduoti monetoje. Sprendimas nebuvo priimtas, galutinai bus nuspręsta kitame posėdyje.
Posėdyje dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičiui ir Ministro Pirmininko patarėjas sportui Vytautas Janušaitis.
APDOVANOJIMAI. Pagal tradiciją buvo pagerbti ir apdovanoti jubiliatai, taip pat sportui nusipelnę žmonės. LTOK prizas “Citus. Altius. Fortius” teko daugkartiniam Lietuvos lengvosios atletikos čempionui, Miuncheno olimpinių žadynių dalyviui Anataolijui Baranovui (75 m.).
LTOK medalis “Už nuopelnus olimpizmui” skirtas ilgametei Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinei sekretorei, Lietuvos sporto federacijų sąjungos viceprezidentei Vidai Kanišauskienei (65 m.), Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentei Joanai Bartaškienei (65 m.), ilgamečiam Vilniaus “Tauro” sporto mokyklos direktoriui Juozui Pilkauskui (65 m.).
Olimpinė žvaigždė skirta Lietuvos imtynių federacijos prezidentui Valentinui Mizgaičiui (60 m.), buvusiam ilgamečiui Lietuvos badmintono federacijos prezidentui Juozui Špelveriui (6 m.), LTOK prizas “Citius. Altius. Fortius” – buvusiam ilgamečiui Kauno “Žalgirio” vyrų krepšinio komandos žaidėjui Mindaugui Arlauskui (60 m.), LTOK medalis “Už nuopelnus olimpizmui” – Kauno “Gaja” sporto mokyklos fechtavimo trenerei Rasai Rimgailienei (60 m.), Lietuvos plaukimo federacijos pirmajai viceprezidentei Ilonai Juditai Zuozienei (55 m.) ir tarptautinės kategorijos rankinio teisėjui Valdui Gecevičiui (50 m.).