Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavime aptarti 2014–ųjų darbai ir numatytos gairės 2015 metams
Lietuvos edukologijos universitete vykęs Ataskaitos suvažiavimas prasidėjo olimpiniu himnu ir sveikinimais. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė LOA, kuri vienija 123 narius, linkėjo įgyvendinti sprendimus, LEU Senato pirmininkas, Sveikatos fakulteto dekanas prof. Audronis Vilkas – kad ne tik po Universiteto skliautais tvyrotų olimpinė dvasia, bet ir už jo sienų.
Lietuvos sporto universiteto docentas dr. Česlovas Garbaliauskas teigė, kad per 25 metus Lietuvos olimpinė akademija tapo svarbia organizacija, skleidžianti olimpines idėjas.
LSU perbai šventė 80 metų jubiliejų ir ta proga Č. Garbaliauskas už nuopelnus sportui ir universitetui Aukso garbės ženklus dabar įteikė Artūrui Poviliūnui, LOA viceprezidentui Algirdui Raslanui ir ilgamečiam LOA dekanui Algimantui Gudiškiui.
Lietuvos sveikuolių sąjunga šiemet švenčia 25 metų jubiliejų, todėl LOA prizu buvo apdovanotas jos prezidentas Dainius Kepenis.
LOA išsirinko dar vieną viceprezidentą, juo tapo Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas, prof. Aleksas Stanislovaitis, kuris suvažiavime nedalyvavo, nes tuo metu Klaipėdoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas, kur dalyvavo jo auklėtiniai.
PRANEŠIMAS. Pagrindinį pranešimą skaitė LOA prezidentas doc. dr. A.Poviliūnas. Pranešėjas akcentavo, kad švietėjiškoje veikloje ypač aktyviai dalyvavo LOA tarybos nariai, buvo surengtos Lietuvos universitetų rektorių konferencijos, Lietuvos sporto universiteto ir LOA organizuota nacionalinė mokslinė konferencija „Sveikos gyvensenos teoriniai ir praktiniai klausimai universitetinėse aukštosiose mokyklose“.
“Konferencijoje priimta rezoliucija rado atgarsį ir beveik visi joje iškelti siūlymai surašyti bendroje Seimo priimtoje rezoliucijoje „Dėl sporto politikos“. Skaitydamas suinteresuotų valstybės institucijų atsakymus į Seimo rezoliuciją turiu pastebėti, jog Kūno kultūros ir sporto departamentas ir Sveikatos apsaugos ministerija pozityviai žiūri į siūlomus pokyčius”, - kalbėjo A. Poviliūnas.
Kaip teigė pranešėjas, labai svarbi buvo ir Lietuvos sporto universitete vykusi nacionalinė mokslinė konferencija “Lietuvos olimpinio sąjūdžio 90-metis”, kurią surengė LOA, LTOK ir Lietuvos sporto universitetas. Abiejų konferencijų programos ir tezės buvo išleistos atskirais leidiniais.
LOA prezidentas paminėjo dar vieną mokslo konferenciją, „Tarpukario Lietuvos sporto raida ir Vytautas Augustauskas“ kurią LOA organizavo kartu su Lietuvos sporto muziejumi.

LOA garbės prezidentas prof. Povilas Karoblis ir nariai prof. Audronius Vilkas bei doc. Asta Šarkauskienė dalyvavo Baku vykusioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Fizika, chemija ir filosofija olimpiniame sporte“. Šios konferencijos metu A. Poviliūnui buvo suteiktas Azerbaidžano valstybinės kūno kultūros ir sporto akademijos Garbės daktaro vardas.
2014 m. spalio mėnesį Lietuvos olimpinės akademijos būstinė įsikūrė Lietuvos edukologijos universiteto patalpose. Finansinę paramą suteikė LTOK, o organizacinę – LEU.
Praėjusiais metais LOA minėjo 25-metį, buvo išleista knygelė bei lankstinukas „Olimpiniu keliu – ketvirtis amžiaus“. Per ataskaitinį laikotarpį LOA atstovai dalyvavo Latvijos olimpinės akademijos 25-mečio minėjime bei Rygoje vykusiame Europos Fair Play kongrese „Kilnaus elgesio sporto vertybės – tiltas tarp sporto ir kultūros“.
"LTeam" olimpinėje dienoje buvo apdovanoti piešinių konkurso „Sportas ir aš“ nugalėtojai. LOA direktorė Jūratė Vainilaitienė dalyvavo Tarptautinės olimpinės akademijos sesijoje.
Sesijoje Graikijoje dalyvavo ir du jauni olimpinio sąjūdžio propaguotojai vilnietė Ugnė Chmeliauskaitė ir Šiaulių universiteto dėstytojas dr. Andrius Norkus.
„Surengtas video konkursas, skirtas 2014 m. Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms. Lietuvos olimpinės akademijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto iniciatyva visi 5-12 klasių moksleiviai galėjo dalyvauti video konkurse.
Iki 3 minučių trukmės filmukus kūrę moksleiviai akcentavo žiemos olimpines ir parolimpines žaidynes, kitas žiemos sporto šakas, lietuvių pasirodymus žiemos olimpinėse žaidynėse, olimpines vertybes ir pan. Apdovanojimai vyko kovo mėnesį, nugalėtojų buvo net 8 mokymo įstaigų mokinių komandos“, - kalbėjo A. Poviliūnas.
Pirmą kartą LOA istorijoje surasta rėmėjų - „Pieno žvaigždės“, „Pfizer“, „Baltic Clipper“, kurie prisidėjo prie asociacijos veiklos.
NEĮGYVENDINTA. Nors ir buvo išleisti visi planuoti „Sporto mokslo“ žurnalo numeriai, tačiau nesurengtas redakcinės kolegijos planuotas posėdis dėl žurnalo mokslinio prestižo didinimo.
Parengti, bet neišleisti leidiniai „Lietuvos olimpiečiai 1924-2014 metais“, „Olimpizmas mokykloje“, „Lietuvos futbolo istorija“, „Olimpinis vadovėlis“, „Sveikos gyvensenos pagrindai“.
ATASKAITOS. LOA revizijos komisijos ataskaitą skaitė šios komisijos pirmininkas Donatas Kazlauskas, su 2014 m. biudžeto įvykdymo apyskaita ir 2015 m. biudžetu supažindino iždininkė Vida Vencienė.
Su 2015 m. veiklos planu ir programiniu principu supažindino LOA viceprezidentas prof. Algirdas Raslanas. Veiklos planas suskirstytas į penkias veiklas: organizacinę, olimpinio ugdymo, sporto mokslo, tarptautinės programos ir tarptautinio bendradarbiavimo bei ūkinę finansinę.
Pranešėjas akcentavo, kad labai svarbi bus tarptautinė 8-oji Baltijos šalių sporto mokslo asociacijos konferencija, įvyksianti balandžio 22-24 d. Suvažiavimas patvirtino minėtas ataskaitas.
Diskusijose kalbėjo Asta Šarkauskienė (Klaipėdos universitetas), Ramunė Žilinskienė (Vilniaus universitetas), Andrius Norkus (Šiaulių universitetas) ir Renatas Mizeras (Lietuvos sporto informacijos centras).