"Atnaujintose moderniose ir gražiai prižiūrimose sporto bazėse pilna vaikų", - įspūdžiais iš Alytaus dalijosi olimpinė čempionė Lina Kačiušytė.
Alytus pirmą kartą matė tiek daug olimpiečių – Dzūkijos sostinėje viešėjo Maskvos olimpiniai čempionai plaukikai Lina Kačiušytė ir Robertas Žulpa, dukart olimpinė čempionė krepšininkė Angelė Rupšienė, Romos olimpinis vicečempionas irkluotojas Antanas Bagdonavičius, Mechiko olimpinis vicečempionas boksininkas Jonas Čepulis, Monrealio ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos irkluotojos Genovaitė Ramoškienė ir Birutė Šakickienė, olimpiečiai lengvaatlečiai Adolfas Aleksiejūnas ir Romualdas Bitė, irkluotojas Eugenijus Levickas, plaukikė Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė, boksininkas Vidas Bičiulaitis, kiti.
Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentė L.Kačiušytė stebėjosi, kad į Alytų panoro atvykti net 17 olimpiečių.
„Niekada to nebūdavo. Kitais kartais jų neprisiprašysi vykti, o kada kalba pakrypo apie Alytų - kone visi kėlė rankas. Dzūkijos sostinė jiems pasirodė patraukli. Krepšininkė Angelė Rupšienė Alytuje viešėjo prieš porą mėnesių, tačiau dabar vėl panoro važiuoti su mumis ir dar kartą pasižiūrėti sporto bazių. Ji Alytuje jautėsi lyg namuose“, - sakė L. Kačiušytė.
Olimpiečiai susitiko su Alytaus savivaldybės vadovais – meru Jurgiu Krasnicku, mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė, administracijos direktoriumi Kęstučiu Ąžuolu, Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėju Adomu Andrušaičiu. Susitikime taip pat dalyvavo tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjas Zenonas Gramackas.
Prie apskritojo stalo kalbėta apie Alytaus sportą, bazių atnaujinimo programas, sveikatingumo renginius, sporto muziejaus įrengimo galimybes. Gražių žodžių apie Alytų negailėjo LOA viceprezidentė ir Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, doc. Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė: „Alytaus labai gražus ir sportiškas. Mūsų Sporto universitete niekada nestinga studentų iš Alytaus. Labai dažnai tenka važinėti po įvairias šalies švietimo įstaigas ir pristatyti Lietuvos sporto universitetą. Alytuje didžiausią įspūdį paliko gimnazijos.“
Alytaus savivaldybės meras J. Krasnickas pasidžiaugė olimpiečių vizitu, jiems įteikė naujus Alytaus nuotraukų albumus ir žemėlapius bei palinkėjo malonios viešnagės jų mieste.
Stalo teniso puoselėtojas Z. Gramackas svečiams papasakojo apie olimpiečių šaknis Dzūkijoje: sąsajų su Pietų Lietuvos kraštu turi Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Monrealio olimpinis čempionas rankininkas Vladimiras Kravcovas, krepšininkai Šarūnas Marčiulionis, Valdemaras Chomičius ir Tomas Pačėsas, dukart olimpinė čempionė rankininkė Aldona Česaitytė-Nenėnienė, lengvaatlečiai Rytis Sakalauskas ir Brigita Virbalytė-Dimšienė.
Olimpiečiai pabuvojo prie naujai statomo dviračių ir pėsčiųjų tilto per Nemuną, apžiūrėjo Alytaus stadioną ir baigiamą jo renovacijos trečiąjį etapą, kurio metu planuojama pastatyti universalią salę, dviračių bazę prijungti prie stadiono pagrindinio pastato, o pietinėje pastato dalyje įrengti tribūnas.
Svečiai aplankė ir 2013 m. atidarytą Tinklinio sporto centrą. Olimpiečius sužavėjo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos universalus dirbtinės dangos sporto aikštynas, kuris visą dieną atviras visiems. Didelį įspūdį įžymiems sportininkams darė gimnazijoje eksponuojama sporto trofėjų kolekcija.

Gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas trumpai apžvelgė gimnazijos istoriją ir muziejaus atsiradimą joje, pasidžiaugė Z. Gramacko įkurto sporto muziejaus ekspozicija, kuri sulaukia daug garbių Lietuvos žmonių dėmesio. Čia pabuvojo svečiai iš Amerikos, Australijos, Anglijos, kitų šalių.
Svečiai nekantraudami norėjo pamatyti Alytaus plaukimo baseiną. Buvo laikmetis, kada čia vykdavo kone visos pagrindinės Lietuvos plaukimo varžybos. Olimpiečiai apžiūrėjo Alytaus sporto ir rekreacijos centrą – daugiafunkcį pramogų ir sporto kompleksą, kol kas vienintelį šalyje, kur po vienu stogu telpa ir sporto salių kompleksas, tarptautinių standartų 8 takelių 50 m baseinas su pirčių kompleksu, atnaujintu mažuoju baseinu, sporto arena su 5 tūkst. sėdimų vietų, uždaras nestandartinių matmenų lengvosios atletikos maniežas, pneumatinių ginklų 18 vietų šaudykla, rytų kovos menų salė, sunkiosios atletikos treniruočių salė, sportinių šokių studija, lengvojo kultūrizmo ir treniruoklių klubas „Margiris“, kavinė, posėdžių salė.
„Tai, ką pamatėme - įspūdinga. Atnaujintose moderniose ir gražiai prižiūrimose sporto bazėse pilna vaikų. Visur gražu, švaru. Viską bežiūrėdami, pavargome fiziškai, tačiau mūsų nuotaika buvo puiki. Miesto vadovų dėmesiu sportui galima „baltai“ pavydėti. Alytiškiai turi, kur eiti, turiningai praleisti laisvalaikį. Mes, vilniečiai, tokių sąlygų tikrai neturime. Į Alytų išvažiavome devintą ryte, o grįžome septintą vakare“, - sakė L. Kačiušytė.
Dukart olimpinė čempionė A. Rupšienė, prieš tai Alytuje viešėjusi su legendiniais krepšinio žmonėmis Modestu Paulausku ir Vladu Garastu bei buvusiu Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu, dabar vėl neslėpė susižavėjimo Alytumi.
„Patiko viskas: mūsų priėmimas savivaldybėje, puikios sporto bazės, nuostabūs žmonės. Alytus – puikus pavyzdys, kaip reikia rūpintis sporto baze ir ją plėtoti. Jeigu vėl gausiu pakvietimą atvykti į Alytų, su malonumu atvažiuosiu. Labai norėčiau su olimpiečiais aplankyti ir Druskininkus“, - sakė A. Rupšienė.
Atsisveikindami olimpiečiai pažadėjo atvykti į Alytuje naujai statomo pėsčiųjų dviračių tilto atidarymą, o kuriamam Alytaus sporto muziejui padovanoti savo sportinių apdovanojimų, suvenyrų ir olimpinių žaidynių trofėjų.