Mažvydas Laurinaitis | 2015 m. balandžio 8 d. 19:30 |
Lietuvos fitneso atletė Gerda Makūnaitė – apie emigraciją į Norvegiją, siekį tapti profesionale, darbą su neįgaliaisiais, artėjančias vestuves ir picą
Vilnietė prieš ketverius metus išvyko į Norvegiją, kur dirba socialinį darbą ir sukūrė šeimą. Neįgaliais žmonėmis besirūpinanti sportininkė varžyboms pirmą kartą pradėjo ruoštis prieš trejus metus ir atstovauja Oslo sporto klubui „Fitness 24“. Per šį laikotarpį ji spėjo tapti kelių reklamų modeliu ir tapti žinoma Norvegijoje.
Jau šį savaitgalį Gerda lips ant scenos dar vienose varžybose, o planuose – ne vienas skambus turnyras.„Dievinu atletišką fiziologiją, taip pat labai smagu matyti progresą ir savo psichologines bei jėgos galimybes“, – pasirinkimą užsiimti fitnesu motyvuoja atletė.
Pirmoms varžyboms pradėjai ruoštis prieš trejus metus. Kiek metų apskritai užsiimi šiuo sportu ir kodėl nusprendei lipti ant scenos?, – sportas.info paklausė G. Makūnaitės.
Sporto salę pradėjau lankyti nuo 18 metų. Visada žavėjausi treniruotais kūnais, man tai be proto grazžu. Dėl scenos idėja šovė, kai 2012 metais atsirado bikini fitneso kategorija. Dar po metų nusprendžiau pradėti ruoštis 2014 metų sezonui.
Kodėl būtent fitnesas, o ne kokia kita sporto šaka?
Visų pirma, dėl treniruoto kūno grožio. Dievinu atletišką fiziologiją, taip pat labai smagu matyti progresą ir savo psichologines bei jėgos galimybes.
Jau ketverius metus gyveni Norvegijoje. Kodėl nusprendei išvykti ir pasirinkai būtent šią šalį?
Baigiau edukologijos bakalauro studijas Lietuvoje, bet prasidėjus krizei darbą rasti čia buvo labai sudėtinga, todėl nusprendžiau laikinai emigruoti, o vėliau jau įsikūriau visam laikui. Norvegija pasirodė patraukli dėl gamtos, socialinių lygybių, stabilios ekonominės padėties bei 110 minučių atstumo lėktuvu iki Lietuvos.
Ar Norvegijoje įsivaizduoji ir savo ateitį?
Taip, savo ateitį įsivaizduoju būtent čia. Turiu namus, darbą, šeimą. Bet tuo pačiu planuoju apie nedidelį būstą Lietuvoje.
Sportuoji savarankiškai ar turi trenerį?
Turiu trenerį, kuris nuolatos konsultuoja, bet labiausiai mėgstu sportuoti viena.
Sandefjorde laimėtos varžybos pirmos pagal svarbą ar esi ir anksčiau laimėjusi panašaus pajėgumo turnyrų?
Praėjusiais metais Sandefjorde užėmiau antrą vietą, „Loaded cup“ turnyre Danijoje taip pat buvau antra savo kategorijoje, o Oslo turnyre buvau penkta.
Norvegijoje tavo pergalė buvo pastebėta labiau negu Lietuvoje. Neapmaudu dėl to?
Ne, nes Lietuvoje daug kas iš apmaudo ir konkurencijos nenori, kad talentingi žmonės būtų pastebėti. Bet kaip sakoma, yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.
Kokius dar startus esi numačiusi šiais metais?
Dalyvausiu varžybose Oslo turnyre balandžio 11-ą dieną. Jei gerai seksis, tai gegužę planuoju dalyvauti Europos čempionate Santa Susanoje. Vasarą stipriai ruošiuosi rugsėjui ir spaliui, kai vyks „Arnold Classic“ varžybos, Nicole Willkins turnyras, Norvegijos čempionatas.
Fitneso ir kultūrizmo pasaulyje didelią svarbą, vertinant atletus, vaidina ir politika. Esi pastebėjusi panašias tendencijas?
Taip, esu pastebėjusi tai Lietuvoje. Norvegija labiau palanki talentingiems ir perspektyviems atletams, nepaisant pilietybės.
Prisipažink, ką pirmiausiai suvalgai nulipus nuo scenos ir iškankinta alinančių dietų?
Picą!
Apskritai stengiesi prisižiūrėti visus metus ar ne sezono metu leidi sau kiek atsipalaiduoti?
Leidžiu šiek tiek atsipalaiduoti, bet šiais metais nusimato varžybos po varžybų, tai atsipalaidavimų nebus.
Dar nesulaukei pasiūlymų tapti modeliu ar reklaminiu veidu?
Buvau keletoje reklamų – tapau „Fittafinity“ sporto programų ir „Weigtless“ aprangos modeliu.
Lietuvoje šis sportas po truputį jau skinasi kelią pripažinimo link. Kaip yra Norvegijoje, koks žmonių požiūris į fitnesu, kultūrizmu užsiimančius žmones?
Norvegijoje jis gerokai populiaresnis. Paskutiniais metais Norvegija tam skiria ypatingą dėmesį ir paruošė nemažai profesionalių sportininkų, tokių kaip Christina Strøm Fjære, Sandra Jokič, Alexanderis Myrvoldas. Čia daug internetinių forumų ir puslapių su sveikais receptais, o parduotuvėse gerokai platesnis pasirinkimas iš maisto produktų sportuojantiems.
Sportas nėra pagrindinis tavo pragyvenimo šaltinis. Ką veiki gyvenime?
Dirbu socialinį darbą, padedu neįgaliam žmogui buityje, darbe, šeimoje.
Šis sportas tai nėra vien pareiga ar darbas, o ir laisvalaikis bei gyvenimo būdas. Bet vistiek paklausiu – ką mėgsti veikti laisvalaikiu?
Mėgstu turus į gamtą, jūrinę žvejybą, slalomą, keliones, kiną.
Nors sakoma, kad svajoti reikia tyliai, bet gal pasidalinsi keliais artimiausiais siekiais ir tikslais, nesvarbu - scenoje ar asmeniniame gyvenime?
Tolimesni tikslai – stipriai tobulėti ir tapti profesionale bikini fitneso sportininke. Asmeniniame gyvenime noriu baigti restauruoti namą, kurį neseniai įsigijome su antra puse ir žinoma artėjančios vestuvės bei , su laiku, šeimos pagausėjimas.