Šiemet per sporto draugijos “Žalgiris” tradicines žaidynes rajonų sportininkai rimtai pasipriešino miestų komandoms
Palangoje per Žalgirio” draugijos finalines žaidynes dalyvavo apie 400 sportininkų. Šių metų naujovė – skirtingai nei ankstesniais metais, kartu rungtyniavo ir miestų, ir rajonų atstovai - buvo viena įskaita.
Kaip teigė žaidynių vyr. teisėjas, “Žalgirio” draugijos viceprezidentas jurbarkietis Petras Valutis, buvo sulaukta nemažo pasipriešinimo, neva miestiečiams nebus kas veikti su rajonų sportininkams. Tačiau žaidynės parodė ką kita.
Geriausias žaidynių komandas apdovanojo naujasis draugijos prezidentas Algis Vasiliauskas ir prezidiumo nariai.
STAIGMENOS. “Pats didžiausias netikėtumas – ilgamečių finalinių žaidynių dalyvės, Vilniaus vyrų krepšinio komandos nepatekimas į finalą. Sostinės krepšininkai per zonines varžybas pralaimėjo uteniškiams ir liko namie. Kita staignena – į finalines varžynas nepateko nė viena Kauno komanda. Palangoje dėl nugalėtojų vardų kovojo 16 miestų ir 14 rajonų komandų. Taigi, naujas žaidynių formatas pasitvirtino: rajonų žalgiriečių meistriškumas priartėjo prie miestiečių”, - sakė P. Valutis.
Gausiausiai komandų į finalines varžybas delegavo Panevėžys ir Klaipėdos r. Panevėžiečių gretose nebuvo tik moterų tinklinio komandos, o Klaipėdos r. – krepšininkių, atsisakiusių dalyvauti paskutiniu momentu.
P. Valutis atkreipė dėmesį į tai, kad pirrmą sykį į finalines varžybas pateko Kupiškio krepšininkės, vyrų turnyre iš šešių ekipų rungtyniavo tik dvi miestų Marijampolės ir Panevėžio komandos.
„Trečius metus „Žalgirio“draugijos žaidynės vyksta kartu su asociacijos „Sportas visiems“ festivaliu ir jos kažkiek nublanksta. Dauguma komandų nori, kad žaidynės vyktų atskirai. Palanga, atrodo, jau atsibodo. Tarkime, Sankt Peterburgo moterų krepšinio komanda, kuri pastaraisiais metasi būdavo nuolatinė „Žalgirio“ žaidynių dalyvė, šiemet į jas atsisakė vykti.
Finalines varžybas surengti turime kur: žalgiriečiai norėtų sugrįžti į pamėgtus Jurbarko rajono Smalininkus, kur viskas yra vienoje vietoje. Geras salygas turi Utena, Marijampolė, Birštonas, Alytus, Panevėžys, Šiauliai. Draugijos prezidiumas svarstys šį klausimą”, - sako P. Valutis.
VILTYS. Buvęs ilgametis Panevėžio sporto centro direktorius, “El Eko Sport” dviračių sporto klubo prezidentas Bronislavas Pliavga, į finalines varžybas delegavęs 47 sportininkus, kurie atstovavo keturioms komandoms iš penkių, daugiausiai tikėjosi iš futbolininkų, kelių pastarųjų metų žalgiriečių žaidynių laimėtojų. Tačiau jau pačią pirmą varžybų dieną juos ištiko nesėkmė: panevėžiečiai pralaimėjo Kauno r. (0:2) bei Klaipėdos r. (1:3) komandoms ir tapo aišku, kad medalių nelaimės. Kovoje dėl 5-6 vietų panevėžiečiai pralaimėjo Vilniaus futbolininkams 3:6.
“Man tai buvo didelis netikėtumas. Jį būtų galima paaiškinti tuo, kad anksčiau žaidynėse buvo rungtyniaujama atskirai miestų ir rajonų grpėse, o dabar jos vyksta kartu, atsirado rimtų konkurentų. Rajonų komandos žaidžia atskirose lygose, jos yra organizuotos. Mes rungtyniaujame tik miesto pirmenybėse, komanda yra mėgėjiška”, - kalbėjo B. Pliavga.
Panevėžiečių vadovas džiaugėsi, kad po ilgesnės pertraukos žaidžiančiojo komados trenerio Vitalijaus Valterio inciatyva buvo suburta vyrų tinklinio ekipa, kurią sudaro jauni, apie 20 metų žaidėjai. Tačiau pirmą dieną panevėžiečiai po atkaklios kovos pralaimėjo stipriai Klaipėdos r. komandai 0:2. Nepaisant pralaimėjimo, dar ruseno viltis pasipuošti žaidynių medaliais.
Taip ir buvo. Lemiamoje kovoje dėl trečiosios vietos panevėžiečiai vėl susitiko su Klaipėdos r. komanda, kurią sudarė gargždiečiai, ir, ją nugalėję 2:0, pelnė bronzos medalius.
„Labai gaila, kad Panevėžyje nėra nė vieno moterų tinklinio trenerio, todėl nėra ir žaidėjų. O mūsų krepšininkai, rungtyniaujantys Regionų lygoje ir vadovaujami puikaus vadovo Rimo Mincės, kovojo iš paskutiniųjų ir tapo žaidynių vicečempionais, pralaimėję tik Klaipėdos r. komandai 30:41. Vyrų pavyzdžiu buvo pasirengusios pasekti ir moterys, krepšinį žaidžiančios savo malonumui. Tačiau jos liko ketvirtos“, - kalbėjo B. Pliavga.
Panevėžiečių vadovas nusiskundė, kad jiems atvykti į „Žalgirio“ draugijos žaidynes kasmet darosi vis sunkiau, nes reikalingas finansavimas. Sportininkus reikia apgyvendinti, pamaitinti. „Mūsų žaidėjai pasisakė už tai, kad žalgiriečių žaidynės vyktu ne kartu su asociacijos „Sportas visiems“ festivaliu, nes žaidynės nublanksta prieš didžiulį festivalio renginį. „Žalgirio“ žaidynių finalinės varžybos triskart buvo surengtos ir Panevėžyje. Šventė tikrai buvo graži, o dabar mes paskęstame festivalio jūroje“, - kalbėjo B. Pliavga.

PASITIKĖJO. Atkaklios buvo moterų krepšinio kovos. Kai pogrupio varžybose visas konkurentes nugalėjo Vilniaus krepšininkės (joms atstovavo „Svajos“ žaidėjos), tarp jų ir būsimąsias žaidynių laimėtojas alytiškes (44:36), atrodė, jog jos realiausiai pretenduos nugalėti.
Taip susiklostė, kad Alytaus ir Vilniaus komandos susitiko ir finale. Tačiau šįkart pogrupio varžybų scenarijus nepasikartojo. Pergale džiaugėsi alytiškės (40:34), kurios laimėjo žaidynių aukso medalius.
Kaip teigė vilniečių komandos vadovė, daugkartinė pasaulio ir Europos senjorių čempionė bei prizininkė Ramunė Gilienė, šįkart aikštelėje užleidusi vietą jaunimui, alytiškės visada buvo ir yra jų pagrindinės varžovės. Abi žaidžia Lietuvos moterų krepšinio A lygoje.
„Šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo laimėti lygos A varžybas ir mes tą padarėme. Kai vieną tikslą pasiekėme, žaidėjos atsipalaidavo ir per žaidynes komanda stokojo aštrumo, didelio noro vėl siekti pergalės. Nepaisant to, per pogrupio varžybas mums pavyko mobilizuotis, susikaupti ir nugalėti“, - kalbėjo R. Gilienė, kuri žalgiriečių žaidynėse baigė rungtyniauti prieš porą metų.
Tačiau ta pergalė, pasirodo, buvo apgaulinga. Kitą dieną jau buvo sunku antrą karą iš eilės nugalėti pajėgias alytiškes. Aikštelėje rungtyniavo ir R. Gilienės 29 metų dukra, Vilniaus kelių tyrimo instituto inžinierė Svaja Kaniušėnienė, kurios vardu prieš 10 metų buvo pavadintas vilniečių klubas.
Per lemiamas rungtynes su alytiškėmis S. Kaniušėnienė gavo penkias pražangas ir komandos draugėms lemiamu momentu nieko negalėjo padėti. Žaidynių vicečempionės į Palangą nuvažiavo tik šešiose ir, žaidžiant su alytiškėmis, dviem jų gavus penkias pražangas, komanda rungtynes baigė keturiese...
Nepaisant pralaimėjimo, R. Gilienė pripažino, kad visa jos vadovaujama komanda žaidynėse rungtyniavo gerai.
ŽAIDYNIŲ MEDALININKAI
Tinklinis
Moterys – 1. Kaišiadorių r., 2. Vilnius, 3. Klaipėda
Vyrai – 1. Klaipėda, 2. Vilnius, 3. Panevėžys
Krepšinis
Moterys – 1. Alytus, 2. Vilnius, 3. Mažeikiai
Vyrai – 1. Klaipėdos r., 2. Panevėžys, 3. Varėna
Futbolas
Vyrai - 1. Klaipėdos r., 2. Kauno r., 3. Alytus.