Lina Daugėlaitė 2015 m. birželio 2 d. 18:04

Sportininkams - efektyvi pagalba

Moderniausias Lietuvoje Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centras Santariškėse pasirengęs teikti aukščiausios klasės paslaugas sportininkams.

Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, kiti sporto organizacijų atstovai apžiūrėjo po rekonstrukcijos duris atvėrusį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VULSK) Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro Ambulatorinės reabilitacijos skyrių. Centro vadovas prof. Alvydas Juocevičius pristatė sveikatos priežiūros paslaugų aukštos klasės sportininkams plėtros planus.

Po pusantrų metų trukusios rekonstrukcijos 1991 m. įkurtas Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centras duris atvėrė pavasario pradžioje.  „Ligoninėje dirba absoliučiai visų specialybių gydytojai, yra visos diagnostikos bei gydymo priemonės – pradedant ligoninėje veikiančiu Genetikos centru, Imunologijos centru, kur atliekami sudėtingiausi tyrimai, baigiant mūsų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centru“, -  centro vadovas A.Juocevičius teigė, kad jie pasirengę teikti paslaugas

ne tik įvairiomis ligomis sergantiems ir traumas patyrusiems pacientams, bet ir sportininkams, buvusiems olimpiečiams, pasaulio ir Europos čempionams ir prizininkams.




Pasak prof. A.Juocevičiaus, centras įsigijo visą moderniausią aparatūrą, reikalingą įvertinti sportininkų fizinį pajėgumą, padėti sportininkams atsigauti po fizinių krūvių, sudaryti kompleksines prevencines programas, kurios užkirstų kelią traumoms ir pan. Yra galimybė stebėti sportininkus ir atlikti tyrimus natūraliomis lauko sąlygomis, įrengta salė, kurioje medikai gali tirti atletų techniką realioje sportinėje veikloje ir įvertinti ar sportininkas pakankamai atsigavo po traumos.  Centre taikomos pačios šiuolaikiškiausios fizioterapijos priemonės, veikia hidroprocedūrų kompleksas. Centre įrengtas psichoemocinės būklės korekcijos kabinetai, dirba psichologai. „Bene labiausiai džiaugiuosi, kad turėsime galimybę atlikti biomechaninius tyrimus. Galėsime įvertinti, kaip atliekamas judesys, nustatyti priežastis, kodėl jis netaisyklingas – ar tai buvusios traumos pasekmė, ar silpnesnė kažkokia raumenų grupė ir pan. Statistika rodo, kad kai kurių profesijų, o tam tikrų sporto šakų atstovai net 95 proc. traumų patiria dėl nuovargio“, - aiškino gydytojas. Pasak centro vadovo, po rekonstrukcijos, kuri dalinai finansuota ES fondų lėšomis, reabilitacijos potencialo ivertinimo priemonių spektras prasiplėtė maždaug 30 proc.

Modernus Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centras yra vienas iš 25  Europoje akredituotų tokių centrų. Čia dirba 18 gydytojų, kurie turi Europos fizinės ir reabilitacijos gydytojo licencijas, iš kurių 5 turi antrą – sporto medicinos gydytojo specializaciją. Iš viso centre dirba 230 aukštos kvalifikacijos specialistų.  Per metus centro stacionare priimama ik 6000 pacientų, ambulatoriškai reabilituojama 24000.

„Puiku, kad turime tokį šiuolaikišką centrą. Aukštų rezultatų siekiantys sportininkai vienoje vietoje gali skubiai gauti svarbias paslaugas. Šis centras ne tik padės atletams apsisaugoti nuo traumų ar greičiau reabilituotis, bet, kas  labai svarbu, moksliškai nustatys sportininko fizines galimybes ir padės jas maksimaliai išnaudoti siekiant rezultato“, - teigė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.