„Atmosfera gera, tokia, kaip ir turi būti – olimpinė. Ir ramu, ir neramu", - apie Olimpinę dieną Kaune kalbėjo KKSD vadovas Edis Urbanavičius.
Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius sekmadienį sveikino šventės dalyvius per iškilmingą Olimpinės dienos atidarymą, apdovanojo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio stipriausias finalinių varžybų komandas bei komandų įskaitos nugalėtojus ir prizininkus.
„Atmosfera gera, tokia, kaip ir turi būti – olimpinė. Ir ramu, ir neramu. Ramu ta prasme, kad žmonės šventėje dalyvavo gera nuotaika, puikiai nusiteikę. Jie rinkosi mėgstamas sporto šakas, kurių buvo gana daug. Vieniems tai buvo atrakcija, kitiems – pačių savęs išbandymas“, - sakė E. Urbanavičius.
Kas dar įsiminė šventėje?
Kiek stebėjau, mažokai mačiau miestiečių. Labai svarbu, kad į tokius renginius ateitų miesto žmonių, nes sporto asmenybių čia tikrai buvo daug. O miestiečių norėjosi pamatyti gausesnį būrį, ypatingai vaikų, jaunimo, tėvų su vaikais.
Tačiau ateityje, organizuojant tokius renginius, manau, bus pasimokyta – galbūt mieste Olimpinė diena bus labiau reklamuojama, kartu padirbėta su savivaldybe kaip pritraukti dar daugiau žmonių. Tačiau viską reziumuojant, Kaune tikrai buvo puiki olimpinė atmosfera.
Kaunas – studentų miestas, tačiau ne vienas pasigedo gausesnio miesto studentų būrio?
Apie tai ir kalbu. Miestas iki galo neišnaudojo savo potencialo. Moksleivių ir studentų atostogos dar nėra prasidėjusios. Tinkamai juos visus pakviečiant į renginį, tikrai galima sulaukti daugiau miestiečių.
Tai – labai svarbu, juk šventė būtent jiems ir skirta, o ne sportininkams, kurie čia džiaugtųsi pergalėmis. Į tą ateityje reikėtų atkreipti dėmesį.
Ar palaikote idėją Olimpinę dieną kasmet rengti skirtinguose šalies miestuose?
Tai teisingas sprendimas. Tiktai miestas turi to norėti. Miestui tai neturi būti prievolė ar kažkokia našta. Miestas turi pats kviestis, pateikti savo pasiūlymus, kažkuo prisidėti.
Tik bendromis jėgomis galima surengti gražią šventę. Ta linkme, matyt, ir bus einama, apie tai galvojama. Jeigu miestai norės rengti Olimpinę dieną, bus galima apkeliauti visą Lietuvą. Infrastruktūros arba erdvių, kur būtų galima tą padaryti, tikrai Lietuvoje yra. Ir netgi ne viename mieste, netgi mažesniuose.

Olimpinės dienos renginius stebėjote visą dieną, koks jų paliko didžiausią įspūdį?
Labai patiko neįgaliųjų sportinė programa atskiroje individualioje erdvėje. Neįgalieji – labai entuziastingi ir tas jų entuziazmas tiesiog veržėsi per kraštus. Kur gyvenimas nuo jų nusisuko, jie savo džiaugsmą kompensuoja per sportą, judėjimą.
Norėtųsi, kad ir miestiečiai neįgalieji, ypač vaikai, būtų tokie pat aktyvūs. Pamatę tokį vyresniųjų entuziazmą, jie tikrai susidomėtų viena ar kita sporto šaka. To labai norėtųsi ateityje.
Kitais metais Olimpinę dieną pasisiūlė surengti Šiauliai. Ko būtų galima iš jų tikėtis?
Šiauliai turi visas galimybes gražiai surengti Olimpinę dieną. Tai sveikintinas jų sprendimas kviestis šventę pas save ir ta prasme, jog miete veikia sporto vidurinė mokykla. Šiauliams bus puiki proga prisistatyti save kaip vienu sportiškiausių Lietuvos miestų.
Šiauliai turi dideles erdves – ir areną, ir stadionus. Manau, kad šis miestas deramai pasirengs Olimpinei dienai.
Sėkmingai į Olimpinę dieną įsiliejo Lietuvos mokinių olimpinis festivalis, vyko finalinės varžybos, apdovanojimai.
Labai džiugu, kad tą pačią dieną vyko ir jų apdovanojimai. Stipriausias krepšinio komandas netgi apdovanojo iškilusis krepšininkas, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, kitų sporto šakų atstovus - Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Lietuva turi autoritetų, kurie šventėje vaikams darė didžiulį įspūdį.