Kas ketvirtį leidžiamas mokslo žurnalas „Sporto mokslas“ keičiasi iš esmės. Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atnaujindamas mokslo žurnalų veiklą ir gerindamas jų kokybę, iki naujų mokslo metų suplanavo peržiūrėti visų LEU leidžiamų mokslo leidinių veiklą ir kelti jų kokybę.
Iš žurnalo „Sporto mokslas“ leidėjų išnykus Lietuvos sporto mokslo tarybai, pagrindiniu žurnalo leidėju tampa LEU, kuriam tenka 50 proc. įsipareigojimų, po 25 proc. – Lietuvos sporto universitetui ir Lietuvos olimpinei akademijai.
Pasak LEU mokslo ir plėtros prorektoriaus prof. dr. Aivo Ragausko, siekiant naujo kokybės lygmens, iki šių metų rudens planuojama peržiūrėti visus LEU leidžiamus mokslo žurnalus. „Sieksime, kad mokslo žurnalai patektų į Scopus duomenų bazę, o dėl tų, kurie negali patekti, svarstysime įvairias mokslo žurnalų jungimo ir kitas galimybes. Sieksime mokslo žurnalų recenzentų anonimiškumo užtikrinimo ir kad mokslo žurnalų redkolegijos būtų tarptautinės“, – sako A. Ragauskas.
Lietuvos edukologijos universiteto rektorius Algirdas Gaižutis pabrėžia, kad didelis nuopelnas, ilgus metus puoselėjant ir tobulinant žurnalą, yra ilgamečio žurnalo redaktoriaus Povilo Karoblio.
Naujasis mokslo žurnalo „Sporto mokslas“ vyr. redaktorius prof. Kazys Milašius pasakoja, kad žurnalas „Sporto mokslas“ per 20 veiklos metų buvo plačiai pripažintas Lietuvos ir užsienio šalių sporto mokslo bendruomenėje, tačiau gyvenimas kiekvieną kartą iškelia vis naujų reikalavimų, ir žurnalas jau nebesuspėjo į juos reaguoti. „Nors „Sporto mokslas“ yra indeksuojamas Copernicus duomenų bazėje, tačiau pastaruoju metu, nukritus citavimo indeksui, LEU vadovybė ėmėsi veiksmų ir iškėlė uždavinį kuo greičiau atgauti anksčiau turėtą citavimo indeksą ir per vienerius ar dvejus metus patekti į Scopus duomenų bazę“, – sako K. Milašius.

Pasak naujojo redaktoriaus, vienas iš svarbiausių aspektų, paskatinusių žurnalo pertvarką, yra žurnalo koncepcijos suformavimas ir jo matomumo didinimas tarptautinėje mokslo erdvėje. „Jis turi būti matomas atvirosios mokslo žurnalų prieigos svetainėje, kad būtų platesnė galimybė kitų šalių mokslininkams cituoti jame skelbiamus straipsnius. Iki šiol tokios galimybės nebuvo“, – sako K. Milašius ir priduria, kad atsinaujinus padidėjo reikalavimai straipsnių kokybei ir slaptajam recenzavimui.
Žurnalo pagrindinis tikslas yra sudaryti galimybę Lietuvos ir užsienio šalių sporto mokslininkams dalintis savo mokslinės veiklos rezultatais su sporto bendruomene, ugdyti jaunuosius mokslininkus, populiarinti kūno kultūrą ir sportą, kelti sporto mokslo darbuotojų kvalifikaciją. Į redaktorių tarybą įeina veiklūs, aktyvūs mokslininkai, turintys pakankamai aukštą savo mokslinių darbų citavimo indeksą tarptautinėse duomenų bazėse: Baltijos šalių sporto mokslo tarybos nariai (Tartu, Lietuvos sporto, Lietuvos edukologijos universitetų, Latvijos sporto pedagogikos akademijos atstovai), žymūs užsienio šalių mokslininkai, su kuriais yra užmegzti moksliniai ryšiai.
Žurnale „Sporto mokslas“ įvedama ir aiškesnė straipsnių turinio struktūra. Jame spausdinami originalūs ir apžvalginiai šių mokslo krypčių (šakų) straipsniai. Socialinių mokslų skyriuje – fizinio ugdymo, treniravimo sistemų, sporto pedagogikos, sporto psichologijos, sporto sociologijos, sporto mokslo metodologijos, sporto vadybos, turizmo, olimpinio ugdymo, olimpinio švietimo temomis. Sveikatos, reabilitacijos ir taikomojo fizinio aktyvumo skyriuje – su kineziterapija ir ergoterapija, fiziniu aktyvumu ir sveikatos problemomis susiję straipsniai. Biomedicinos mokslų skyriuje – sporto fiziologijos, judesių valdymo ir mokymo, sporto biochemijos, sporto medicinos, sporto biomechanikos, taikomosios fizinės veiklos klausimus nagrinėjantys straipsniai. Humanitarinių mokslų skyriuje skelbiamuose straipsniuose nagrinėjamos sporto istorijos, sporto filosofijos, sporto teisės, sporto terminologijos ir kitos temos.