"Lankininkams gali trukdyti vėjas. Šįkart vėjo nebuvo. Bet buvo labai daug emocijų", - prisipažino Europos žaidynių skonio paragavusi D.Nosalienė.
Legendinio Azerbaidžano futbolo arbitro Tofiko Bahramovo vardu pavadintame Baku stadione šaulė iš lanko Dangerūta Nosalienė pirmą kartą pajuto aukščiausio lygio tarptautinių varžybų skonį. Jaudulys kiek kaustė 45 metų lietuvę, tačiau jau atslūgus įtampai, ji prisipažino: „Labai patiko.“
Europos žaidynių atrankos etape 59-ąją vietą tarp 62 sportininkių užėmusi D.Nosalienė jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape susidūrė su 26 metų itale Guendalina Sartori, Baku jau spėjusia tapti komandų varžybų čempione. Nors po trijų iš penkių setų rezultatas dar buvo lygus (3:3), vėliau Italijos spotininkės paleistos strėlės smigo į taikinį arčiau vidurio ir ji iškovojo pergalę 7:3.
„Šaudyti prieš čempionę nebuvo lengva. Be to, iš pradžių kiek sutrikau, pavėlavau iššauti, nes pažiūrėjau ne į tą laikrodį - patirties tokio lygio varžybose visai neturiu. Bet, manau, pasirodžiau neblogai“, - teigė vilnietė, pastaruosius penkerius metus gyvenanti ir dirbanti Italijoje.
Atvykus į Baku D.Nosalienei teko pasijaudinti ne tik dėl artėjančių varžybų, bet ir dėl pakeliui į Europos žaidynes prapuolusio lanko. Tik kai Lietuvos misijos vadovo pavaduotoja Lina Vaisetaitė susisiekė su oro uosto bagažo tarnyba, paaiškino koks svarbus yra prapuolęs inventorius, lankas sėkmingai pasiekė Baku pirmadienį, prieš pat pirmo etapo varžybas, kuriose sportininkės išsiskirstė pozicijas prieš atkrintamąsias kovas.
„Teko treniruotis su atsarginiu lanku, kuris buvo skirtas detalėms, jei pagrindiniam kas nors atsitiktų. Skubiai teko jį sureguliuoti. Iš pradžių sekėsi nekaip, bijojau, kad labai blogai pasirodysiu. Bet kai atkeliavo mano lankas, nusiraminau. Aišku, šiokia tokia baimė išliko. O psichologija mūsų sporte labai daug lemia. Turi būti rami, susikaupusi, šūvis turi būti tiek techniškai parengtas, kad nieko negalvodamas iššautum. Jei yra kokia abejonė, viskas. Gali trukdyti ir vėjas. Dabar vėjo nebuvo, buvo emocijos. Labai daug emocijų, juk pirmas kartas, viskas labai netikėta“, - prisipažino šaulė.
Dar sovietmečiu buvusi sporto meistrė, D.Nosalienė dėl studijų ir darbo Lietuvos kino studijoje animatore lanką buvo ilgam padėjusi į šalį. Ir tik atsidūrusi Italijoje vėl paėmė jį į rankas.

Lietuvės treneris ir lankininkų klubo, kuriame ji treniruojasi prezidentas Giuseppe Ciliberto džiaugėsi D.Nosalienės pažanga: „Per pastaruosius trejus metus ji pasiekė labai daug, Italijoje pagal reitinga yra penkiolikta, jau turi aukščiausią kategoriją. Jei taip seksis ir toliau, pavyks panaikinti nedideles technines klaidas, ji gali daug pasiekti. Nes metai šiame sporte nieko nereiškia.“
Trenerio nuomone, lietuvei reikėtų daugiau treniruotis. Dabar ji pratyboms skiria tik du ar tris kartus per savaitę, nes klubas, kuriame treniruojasi, yra už Milano, tad dažniau lavinti meistriškumą nėra galimybių - socialinį darbą su neįgaliaisiais dirbančiai D.Nosalienei paprasčiausiai nelieka laiko. Bet kai tik yra galimybė, ji stengiasi pašaudyti. Net per dažnas komandiruotes ji pasidomi, ar tame mieste, kuriame atsiduria, yra lankininkų klubas ir ten treniruojasi. Štai besirengdama Europos žaidynėms ji leido strėles į taikinius Nicoje.
Paragavusi Europos žaidynių skonio, D.Nosalienė jau žvelgia ir į olimpines. Tiesa, labai atsargiai, nes kelialapis į Rio labai sunkiai pasiekiamas tarptautinio reitingo neturinčiai sportininkei. Tačiau viltis dar yra ir sportininkė neketina nuleisti rankų.
„Mane į tarptautines varžybas gali užregistruoti Lietuvos lankininkų federacija. Tad nuo jos daug kas priklauso. Bet daugiausia priklauso nuo manęs, mano rezultatų“, - šyptelėjo šaulė. Ji labai retai dalyvauja varžybose Lietuvoje - kartą bandė jėgas pernai, šiemet planuoja kovoti rugpjūčio pradžioje Šauliuose, kai grįš atostogų. Visos kitos jos varžybos - Italijoje, o į gimtinę grįžta tik per atostogas.
Paklausta, ar šaudymas iš lanko - brangus sportas, D.Nosalienė nedvejodama atsakė: „Taip. Štai mano lankas ir strėlės kainuoja apie pusantro tūkstančio eurų. Nors inventorius nėra aukščiausio lygio. Geriausi lankai kainuoja apie 2000-2500 eurų. Gerai būtų turėti du lankus, jei vienam staiga kas nutiktų. Inventorius dėvisi - templę reikia keisti kas dvejus metus, lanką rečiau.“