Aurimas Budraitis 2015 m. rugpjučio 19 d. 14:41

Graplingas pakeri mažesnius miestus

„Mažesniuose miestuose mūsų darbas labai gerai pastebimas“, — teigia Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas

Švenčiausioji graplingo trejybė – Šakiai, Pakruojis ir Švenčionys – nedideli Lietuvos miestai, kurie populiariuosius sportus iškeičia į dar kai kam nežinomą imtynių rūšį – graplingą. Šie miestai turi bendrą bruožą – lyderį, kuris savo atsidavimu traukia jaunimą pasirinkti teisingą gyvenimo kelią.
 
„Lyderis bet kurioje gyvenimo srityje yra visko pagrindas. Kadangi mes save vadiname socialiai atsakinga federacija, tai mums tokie žmonės neįkainojami. Tikrai labai jais didžiuojamės“, – pasakojo ne vieną socialinį projektą surengusios Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas, pridūręs, kad federacija intensyviai tokių lyderių ieško ir kituose Lietuvos miestuose.
 
„Nenoriu, kad taip atrodytų, jog Šakiai ar Pakruojis dirba gerai, o Vilnius ar Kaunas – blogai. Tikrai, ne. Tiesiog, mažesniuose miestuose tai labai gerai pastebima. Be to, esame realistai ir suprantame, kad Kaune jaunųjų graplingo kovotojų niekada neturėsime, kiek turi krepšininkai“, – pasakojo K. Smirnovas.
 
Besiruošdamas artėjančiam Europos čempionatui, buvusi bušido žvaigždė vos spėja suktis. Neseniai jis lankėsi Švenčionyse, kur spalį bus suorganizuotas antrasis atvirasis mokinių graplingo čempionatas.
 
„Nepaisant to, kad šiemet Švenčionys neturės nei vieno atstovo Europos pirmenybėse, tačiau mums labai svarbu žiūrėti į priekį. Ten tiek daug gabaus jaunimo, kad neabejoju, jog po kelių metų jie pretenduos į Europos čempionato prizininkus“, – kalbėjo K. Smirnovas.
 


Jo susitikime su Švenčionių sporto klubo „Liūto narvas“ vadovu Dainiumi Buroku buvo aptarta graplingo plėtra Švenčionyse.
 
„Geras dalykinis susitikimas. Pabendravome su rajono naujuoju meru, taip pat aptarėme būsimas varžybas. Tokie susitikimai išeina tik į naudą“, – sakė D. Burokas.
 
Sakykite, kaip Švenčionys tapo graplingo miestu? – paklausėme D. Buroko.
 
Viskas prasidėjo nuo dziudo imtynių. Vėliau prie jų prisijungė sambo, graikų – romėnų imtynės, dar vėliau – bušido imtynės. Bušido imtynių pagrindu susikūrė graplingo federacija – prasidėjo turnyrai, jie vaikams patiko, jų tėvams dėl nedidelės traumų tikimybės taip patiko. 
 
Sakyčiau, viskas klostėsi palaipsniui. Tėvams labai patinka tai, kad šioje imtynių rūšyje nenaudojami smūgiai. Tai tikrai padėjo sukelti masiškumą.
 
Masiškumas kartais padeda pasiekti geresnių rezultatų, kartais – ne. Kaip jūsų atveju?
 
Europos graplingo taurėje turime ir čempionų, ir prizininkų. Tokie dalykai labai motyvuoja tiek pačius sportininkus, tiek kitus mūsų klubo vaikus. Gaila, kad dėl amžiaus cenzo dar negalėsime dalyvauti Europos čempionate, tačiau, manau, kad tai tik laiko klausimas. Gabių vaikinų mums tikrai netrūksta.
 
Kaip juos prisiviliojote iš krepšinio, futbolo?
 
Švenčionyse mūsų klubas yra vienintelis, kuris suteikia galimybę sportuoti visoms amžiaus grupėms. Taip pat jaunimą traukia nuoširdus darbas, intensyvus ir sistemingas treniruočių bei varžybų kalendorius.
 
Visada norisi, kad būtų dar geriau, visada stengiesi tobulėti, atsiranda minčių plėtrai ir panašiai. Jei to nebūtų, nemanau, kad būtumėm išgyvenę aštuoniolika metų.