Žemaičiai, bendradarbiaudami su lenkais ir rusais, per porą metų rekonstravo net du miestų stadionus ir pastatė kitus du naujus sporto objektus.
Vilniečiams tebediskutuojant dėl nacionalinio stadiono statybų, žemaičiai vos per porą metų rekonstravo net du miestų stadionus ir pastatė kitus du naujus sporto objektus. Visa tai Šilalės, Jurbarko, Pagėgių ir Palangos savivaldybėms tapo įmanoma įgyvendinus 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektus.
Trišalė bendradarbiavimo programa sudarė sąlygas Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos savivaldybių partnerystei renovuojant viešą sporto infrastruktūrą ir taip skatinant sveiką pasienio regionų gyventojų gyvenseną.
Šilalės ir Jurbarko gyventojai gali džiaugtis atnaujintais miestų stadionais, Pagėgiuose įrengtas krepšinio, futbolo ir riedlenčių bei riedučių aikštynas, o Palangą papuošė įspūdinga universali sporto salė.
Rekonstruotame Šilalės miesto stadione įrengtos dvi žiūrovų tribūnos, pastatytos ir įrengtos sportininkų rūbinės, dušai, tualetai, medicininės ir dopingo kontrolės, trenerių ir teisėjų patalpos. Šiuolaikiškai sutvarkyti bėgimo takai, šuolio į tolį ir disko metimo sektoriai. Čia vyksta treniruotės ir gimnazijos mokinių kūno kultūros pamokos.
Moderniu stadionu džiaugiasi ir Jurbarko gyventojai.
Pagėgiškiai krepšinio aikštelės neturėjo daugelį metų, todėl ypač vertina 2014 m. atidarytą naująjį sporto aikštyną. Čia miestelėnai ne tik propaguoja antrąją Lietuvos religiją, bet ir spardo futbolo kamuolį bei važinėja riedučiais ir riedlentėmis. Kadangi aikštynas įrengtas įgyvendinant bendrą projektą su Tilžės miestu (Rusija), atidarant jį buvo sužaistos draugiškos krepšinio ir futbolo rungtynės tarp Lietuvos ir Rusijos.

Palangos universalią sporto salę daugelis kurorto gyventojų iš karto pavadino „arena“, kadangi čia gali vykti įvairios sporto varžybos bei kultūros renginiai. Lūžtančios jūros bangos formos statinys, ko gero, yra vienas įspūdingiausių tokios paskirties pastatų Lietuvoje, pastatytų per pastaruosius metus.
Areną pamėgo ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri, kaip žinia, svarbiausiems startams visada rengiasi Palangoje.
Aprašytų projektų dėka sporto infrastruktūra taip pat buvo reikšmingai pagerinta Lenkijoje ir Rusijoje. Šilalės partneris, Mamonovo miestas, taip pat atnaujino miesto stadioną. Nemano miestas, Jurbarko partneris, renovavo stovyklavietę, kurioje dabar veikia šiuolaikiniai sporto įrenginiai. Pagėgių partneris, Sovetsko miestas, pastatė riedučių parką. Svetlogorsko kurorto lankytojai gali naudotis naujais lauko treniruokliais.
Kitų projektų metu taip pat buvo pastatyta keletas stadionų ir sporto salių Lenkijoje. Sporto infrastruktūra buvo sukurta mokyklose Vengoževo mieste ir Lazdoje gyvenvietės prie Kentšyno miesto. Nauju miesto stadionu džiaugiasi ir Gurovo Ilaveckie gyventojai. Partneriai iš visų trijų šalių suorganizavo sporto stovyklas, varžybas ir festivalius.
2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga ir Rusijos Federacija. Jos tikslas – skatinti ekonominį ir socialinį vystymąsi ES bei Rusijos pasienio regionuose, sprendžiant bendras problemas ir iššūkius bei skatinant bendradarbiavimą tarp kaimyninių tautų.
Pagal šią Programą ne pelno siekiančios organizacijos iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų kartu su partneriais iš Kaliningrado srities įgyvendina 60 bendrų projektų infrastruktūros, aplinkosaugos, sveikatos, kultūros, turizmo, sporto ir švietimo srityse. ES šiems projektams finansuoti skyrė 135 mln. eurų.