Trečiadienį, lapkričio 25 d. Vilniaus universiteto (VU) sveikatos ir sporto centre posėdžiavo LTOK komisijos „Moterys ir sportas“ narės: VU sveikatos ir sporto centro direktorė dr. Ramunė Žilinskienė, visuomenės veikėja, sporto populiarintoja Ona Babonienė ir Seimo narė Dalia Teišerskytė.
Komisijos pirmininkė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir komisijos sekretorė Vaida Masalskytė narėms pateikė ataskaitą apie LTOK dalyvavimą tarptautiniuose, lyčių lygybei skirtuose renginiuose Lenkijoje, Kroatijoje bei Turkijoje ir informavo apie LTOK vykdomus ir planuojamus projektus.
LTOK kartu su Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) šiuo metu vykdo sporto federacijų apklausą, kurios tikslas – įvertinti kiek vyrų ir kiek moterų užima vadovaujančias pareigas Lietuvos sporto federacijose. Kol kas duomenis pateikė 15 iš 36 olimpinių sporto šakų federacijų. Visų jų prezidentai yra vyrai, tačiau trečdalyje generalinių sekretorių pareigos patikėtos moterims. Galutiniai apklausos rezultatai bus paskelbti ateinančių metų pradžioje.
LTOK sutarė dėl bendradarbiavimo su Kroatijos olimpiniu komitetu ir dalyvaus projekte SUCCESS. Projekto metu Lietuvoje bus organizuojami seminarai sporto organizacijose dirbančioms moterims, kuriuose pranešimus skaitys sporto organizacijų vadovės iš įvairių šalių. Šio projekto tikslas – motyvuoti moteris siekti karjeros sporto organizacijose, suteikti joms pasitikėjimo savimi.

Tarptautinio olimpinio komiteto Olimpinio solidarumo programa skyrė finansavimą Lietuvos žiniasklaidos turinio analizei. Tyrimo tikslas - įvertinti, kiek dėmesio žiniasklaida skiria vyrų ir moterų sportui, kaip portaluose pristatomi sportininkai ir sportininkės bei kaip visuomenė vertina vyrų ir moterų sportą. Tyrimo, kurį vykdo įmonė „TNS LT“, rezultatai bus taip pat paskelbti 2016-ųjų pradžioje. LTOK inicijuoto tyrimo metodologija ir rezultatai bus pristatyti kitiems olimpiniams komitetams kaip pilotinis projektas.
Komisija pritarė LTOK prezidentės siūlymui pakeisti komisijos pavadinimą į tokį, kuris, kaip ir komisijos veikla, nebūtų orientuotas vien į moteris, bet atspindėtų lyčių lygybę. Komisijos narės taip pat nutarė į komisiją pritraukti vyrų tam, kad komisijos veikloje būtų lygiavertiškai atstovaujami abiejų lyčių interesai.
Po posėdžio komisijos narės dalyvavo „Sporto kino vakare“, žiūrėjo filmą „Football under cover“ ir kartu su LTOK prezidente diskutavo apie lyčių lygybę sporte.
Lyčių lygybė yra viena iš strateginių Tarptautinio olimpinio komiteto veiklos sričių. Lyčių lygybės komisijos yra įsteigtos Tarptautiniame olimpiniame komitete, Europos olimpinių komitetų asociacijoje (EOC) ir nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose. LTOK prezidentė yra Europos olimpinių komitetų asociacijos lyčių lygybės komisijos pirmininkė.