sportas.info 2016 m. sausio 2 d. 11:54

"Ryžtas nugali net negalią"

Žvilgsnis į praėjusius metus ir naujametiniai linkėjimai - iš Lietuvos parolimpinio komiteto prezidento Vytauto Kvietkausko lūpų.

Metai buvo neblogi, nors kartais tikėjomės ir geresnių rezultatų. Lengvaatlečiai Ramunė Adomaitienė ir Mindaugas Bilius pasaulio čempionate laimėjo sidabro medalius. Tai laimėjimai, kurių jie verti. Jų rezultatais esame patenkinti. Ieties metikas Jonas Spudis labai gerai pasirodė neįgaliųjų sporto žaidynėse, bet pasaulio čempionate užėmė šeštąją vietą. Tai nesėkmė.
 
Gaila, kad aklas plaukikas Mindaugas Dvylaitis kol kas neįvykdė parolimpinio A normatyvo, nors į šį sportininką dėjome dideles viltis. Dar vyks varžybos, kuriose jis galės pagerinti savo rezultatą. Yra dar vienas talentingas plaukikas – Edgaras Matakas. Tikimės, kad tarp plaukikų Rio de Žaneire bus vienas ar kitas mūsų sportininkas.

Aklųjų riedulio komanda Europos čempionate, surengtame Kaune, užėmė trečiąją vietą. Tai ne pats geriausias rezultatas. Tačiau turkų, nugalėjusių ir vyrų, ir moterų varžybose, pavyzdys rodo, kad jeigu valstybė skiria didelį dėmesį, galima pasiekti neblogų rezultatų. Pergalę lemia ne tik talentai, bet ir tai, kaip tiems talentams padedame atsiskleisti. O mes turime problemų. Iki šiol mūsų sportininkai vilniečiai treniravosi Vilniaus „Tauro“ sporto mokykloje. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė, kad vyresni nei 21 metų neįgalieji nebegali sportuoti sporto mokykloje. Tad visi šie sportininkai nuo sausio 1 d. turės iš jos išeiti, kartu neteks darbo ir geriausių mūsų sportininkų treneris. Toks sprendimas apgailėtinas. Turime pasaulio čempionų, kurie vyks į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes, bet jie neremiami, be to, sudaromos visos sąlygos, kad jiems nesisektų. Šiandien su Kūno kultūros ir sporto departamentu ieškome būdų, kaip šią situaciją išspręsti.


 
Į geriausių mūsų metų sportininkų dešimtuką pateko lengvaatlečiai R. Adomaitienė, M. Bilius, J. Spudis, Ramūnas Verbavičius, aklųjų riedulio žaidėjai Mantas Brazauskis, Genrikas Pavliukianecas, Marius Zibolis, šaulė Raimeda Bučinskytė, plaukikai M. Dvylaitis ir Gluosnė Norkutė.
 
Tikimės, kad Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse dalyvaus 12–14 Lietuvos sportininkų, įskaitant aklųjų riedulio komandą. Pagal pasirengimą tai normalus sportininkų skaičius. Galėtų jų būti ir daugiau, bet įvykdytas neįgaliųjų sporto A normatyvas dar negarantuoja vietos parolimpinėse žaidynėse. Yra nustatytos kvotos.
 
Parolimpinėse žaidynėse mūsų sportininkams linkėčiau iškovoti penkis medalius, nors bent trys būtų labai gerai. Tikimės medalių iš M. Biliaus, R. Adomaitienės, aklųjų riedulio komandos. Bet, kaip visada, gali iššauti ir kuris nors kitas sportininkas, lygiai taip pat būna ir atvirkščiai. Mūsų sportininkai verti tų apdovanojimų. Dėl užsispyrimo, vidinės jėgos, energijos, dėl viso to, ką jie paaukojo rengdamiesi parolimpinėms žaidynėms. Jie treniravosi nugalėdami negalią ir save, nepaisydami visų kliūčių. Bet kokiu atveju jie verti didžiulės pagarbos. Pagarbos jie turi – apdovanojant geriausius metų sportininkus pasveikinti susirinko garbūs žmonės, įskaitant prezidentą Valdą Adamkų. Bet reikia ir medalių.
 
V. Kvietkauskas ir V. Adamkus geriausių neįgalių metų sportininkų apdovanojime.