Tuaregų ralyje Maroke lietuvių ir kitų dalyvių laukia važiavimas išdžiūvusių upių vagomis, akmenys, dykumos ir 400 km kopų.
Kovo 5-12 dienomis Maroke vyks jau 18-asis Tuaregų ralis, kurio motociklų varžybose šiais metais dalyvaus lietuviai Irmantas Bražiūnas ir Tomas Jančys iš enduro komandos „Mediafon-Motoshop“.
Sportininkus ralyje lydės mechanikas Karolis Bliūdžius.
Tuaregų ralis – gilias tradicijas turintis renginys, pavadinimą gavęs nuo tuaregų tautos, kuri gyvena keletoje Afrikos žemyno valstybių. Ralyje vyksta automobilių, sunkvežimių, keturračių ir motociklų varžybos.
Motociklų varžybose šiemet jėgas išbandysiantys 75 dalyviai, suskirstyti į profesionalų, mėgėjų ir naujokų kategorijas. Lietuviai varžysis gausiausioje - mėgėjų - grupėje. Negalutiniais duomenimis mūsiškių laukia apie 50 varžovų.
Ralio dalyviams organizatoriai šiais metais pažadėjo, kad profesionalų kategorijos varžybų dalyvių laukia 95 proc. bekelės, kurioje bus ir sunkiausio enduro lygio atkarpų. Sportininkų laukia važiavimas išdžiūvusių upių vagomis, akmenys, dykumos ir 400 km kopų.
Beje, dalis Tuaregų ralio trasos atkarpų sutaps su senojo Dakaro ralio trasomis.
Lietuvius, kurie nėra profesionalūs motociklininkai, nors ir dalyvaus profesionalų kategorijos varžybose, pasirinkti Tuaregų ralį paskatino Gintauto Igario patirtis.
„Ieškojau ralio, kuris būtų arčiausiai dykumos ir senojo Dakaro. G. Igaris, dalyvavęs čia 2009 ir 2010 metais (vėliau – ir Dakare), taip pat rekomendavo išbandyti kopas būtent šiame ralyje“, - sakė I. Bražiūnas.
Enduro entuziastai planavo į Maroką vykti dar 2014 metais, bet įgyvendinti norus pavyko tik po 2 metų.

„Esame užimti žmonės, turime šeimas ir daug veiklų, tad net raliui pirmiausiai reikėjo rasti laiko, - šypsojosi I. Bražiūnas. - Šiais metais gimtadienio proga gavau laišką, kad esu užregistruotas į Tuaregų ralį. Tai buvo Tomo juokelis. Taip viskas ir prasidėjo.“
Pasak T. Jančio, prieš ralį teko gerokai padirbėti ruošiant naujus KTM EXC 450 motociklus specialiai šioms varžyboms.
„Reikėjo, kad ir užsidėti kelio knygos sistemą, - pasakojo „Mediafon-Motoshop“ atstovas. - Varžybos vyks neapgyvendintose teritorijose, smėlynuose, todėl organizatoriai reikalauja papildomų saugumo priemonių: motocikle įmontuotų geriamo vandens talpų, palydovinio sekimo įrenginio, kuris leidžia ne tik nustatyti mūsų buvimo vietą, bet ir išsikviesti pagalbą. Taip pat reikia primontuotu vaistinėles, signalines raketas ir įvairių kitų smulkių dalykų. Norime neturėti ant pečių nieko, išskyrus 2 litrų talpos gertuves, nes kiekvienas papildomas 100 gramų dienos pabaigoje reiškia papildomą nuovargį.“
Specialiai Tuaregų raliui motociklų sporto entuziastai nesirengė, tik visą žiemą treniravosi Lietuvoje dygliuotomis padangomis.
„Norime gerai pasirodyti savo klasėje, bet konkrečių tikslų sau nekeliame. Dalyvavome sunkiame Breslau ralyje, ten pasiektų gerų rezultatų iš anksto nesitikėjome, todėl žiūrėsime kaip seksis šį kartą“, - svarstė T. Jančys.
„Iššūkiai lauks kiekviename kilometre. Pradedant navigacija, kopomis, smėliu, akmenimis, dulkėmis, karščiu ir baigiant viskuo, kas tik gali laukti tokio stiliaus varžybose. Būtent tai ir traukia - negalėjimas visko suplanuoti ir iš anksto numatyti. Tiesiog turi šokti į nuotykį ir išgyventi“, - tvirtino I. Bražiūnas.