Kaišiadoriečiai didžiuojasi savo kraštiečiais sportininkais: boksininku Algirdu Šociku, rutulio stūmiku Adolfu Varanausku, bėgiku Žygimantu Lakavičiumi, krepšininku Ramūnu Šiškausku, dviratininkais Vytautu Paškausku ir Broniumi Krulikauskau, plaukikais. Sportininkas buvo ir šviesaus atminimo Lietuvos Prezidentas Algirdas Brazauskas, stumdęs rutulį.
Kaišiadorių rajono savivaldybei pirmą kadenciją vadovaujantis anksčiau privačiame versle dirbęs ir turintis teisinį išsilavinimą meras Vytenis Tomkus teigia, kad jo jaunystės laikais pats garsiausias buvo krepšininkas R.Šiškauskas, su juo gyventa kaimynystėje, kartu augta, daug bendrauta.
O kuo šiandien gali pasigirti Kaišiadorys?, - paklausiau 36-erių V. Tomkaus, kuris yra vienas iš trijų jauniausių Lietuvos savivaldybių merų.
Džiaugiamės, kad patys pirmieji pradėjome Kauno regiono organizuojamą renginį „Olimpinis žiedas“. Mūsų A. Brazausko gimnazijos stadionėlyje vyko Tokijo olimpinių žaidynių dalyvio Adolfo Aleksejūno taurės lengvosios atletikos kroso varžybos.
Šiemet renovuosime senąjį mūsų miesto stadioną, kuris buvo pastatytas dar 1971-aisiais ir per tą laiką nė karto nebuvo atnaujinamas. Sovietmečiu, neskaitant didžiųjų Lietuvos miestų, tai buvo antrasis tokio lygio stadionas su bitumo takais ir sektoriais. Dabar yra rengiamas stadiono techninis rekonstrukcijos projektas ir tikimės, kad rudenį prasidės darbai. Kūno kultūros ir sporto departamentas šiems darbams skyrė 230 tūkst. eurų.
Stadioną atnaujinsime keliais etapais: reikės sutvarkyti drenažą, pakloti dirbtinę aikštės dangą, kad būtų galima žaisti futbolą, sutvarkyti bėgimo takus.
Vėlesniuose etapuose įrengsime 500 vietų žiūrovų tribūną, dvi teniso aikšteles, automobilių stovėjimo aikšteles.
Jaunystėje irgi sportavote, kaip sekėsi?Nebuvau didelis sportininkas, bet tekdavo pabėgioti vidutinius nuotolius. Mokykloje sportuoti sekėsi neblogai, tačiau įspūdingais rezultatais negaliu pasidžiaugti. Turėjau gerus trenerius, kurie keitėsi. Vienas jų - Romualdas Kubiakas, dabar dirbantis rajono savivaldybėje. Nuo sporto nesu nutolęs ir dabar, bet didelis užimtumas darbe neleidžia intensyviai sportuoti.

Ar galite teigti, kad Kaišiadorys ir dabar – sportiškas rajonas?Žinoma. Kaišiadorys nėra didelis rajonas: pačiame mieste gyvena apie 9 tūkst., o rajone – apie 32 tūkst. gyventojų. Esame netoli nuo Vilniaus ir Kauno, į Kaišiadoris atvyksta gyventi jaunų šeimų iš kitų miestų, taip pat tie, kurie nori ramesnio gyvenimo.
Pas mus vyksta daug sporto renginių, kurie traukia įvairaus amžiaus žmones. Ypač populiarus tradicinis bėgimas aplink Žaslių ežerą, kuris rengiamas jau 15 metų. Vyksta dviračių turai, šeimų futbolo varžybos, labai populiari nauja sporto šaka lėkščiasvydis, rajone susibūrė geros šios sporto šakos komandos.
Praėjusiais metais atidarėme riedučių- riedlenčių aikštelę, kuri pritraukia daug jaunimo. Turime plaukimo baseiną.
Renginių trūkumu tikrai negalime skųstis. Pasikeitus Kūno kultūros ir sporto centro vadovybei (direktoriumi tapo Dainius Tamulevičius) tikiuosi, kad jų bus dar daugiau, jie bus geresni ir, manau, Kaišiadorys bus vieni iš tų, kuriuos bus galima vadinti sportuojančiu miestu ir rajonu.
Ar turite vilčių, kad ir dabar Kaišiadoryse išaugs tokio didelio meistriškumo sportininkų, kokių rajonas išaugino anksčiau?Turime puikią sporto salę, yra Kūno kultūros ir sporto centras. Perspektyvaus jaunimo tikrai yra, iš jo turėtų išaugti vienas kitas didelio meistriškumo sportininkas.
Kaišiadoriečiai jau tobulėja Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje Kaune, profesionlaų klubuose rungyniauja buvęs Lietuvos jaunimo rinktinės narys Vytenis Čižauskas iš Rumšiškių. Daug gabaus, sportiško jaunimo mokosi A.Brazausko gimnazijoje, jie savo amžiaus grupėse pasižymi įvairiose lengvosios atletikos ir kitose varžybose.