Pirmą kartą WAKO kikbokso čempionate dalyvavusi Ernesta Kareckaitė (K1) iškovojo bronzos medalį. Lukas Jablonskas (K1) į Lietuvą parvežė sidabro medalį.
Sekmadienį pasibaigė kadetų ir jaunių Pasaulio kikbokso čempionatas (WAKO). Dubline dėl medalių varžėsi 1797 sportininkai iš 57 pasaulio valstybių. Šiame čempionate dalyvo du sportininkai iš Lietuvos. Pirmą kartą WAKO kikbokso čempionate dalyvavusi Ernesta Kareckaitė (K1) iškovojo bronzos medalį. Lukas Jablonskas (K1) į Lietuvą parvežė sidabro medalį.
Apie sportininkų rezultatus pasakoja Lietuvos kikboksingo federacijos viceprezidentas Vytautas Kislauskas.
Kaip vertinate Luko Jablonsko pasirodymą Pasaulio kikbokso čempionate?
Lukas Jablonskas pateko į taip vadinamą "mirtininkų" pogrupį, kuriame dalyvavo gausybė jaunų, bet gerai žinomų kovotojų. Šiame pogrupyje nebuvo aiškaus favorito, nes visi kovotojai buvo labai stiprūs ir verti aukso medalio. Lukas parodė charakterį ir ketvirtfinalio kovoje vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjo AleksandrąChakarovą (Bulgarija). Pusfinalyje laukė Torrensas Cameronas (Australija), kuris prieš tai nugalėjo stiprų sportininką iš Ukrainos. Finale laukė jaunas, bet labai patyręs kovotojas Tadeasas Ruzickas (Čekija), kuris kelyje į finalą nugalėjo kelis tituluotus sportininkus. Jo karjeroje buvo daug stiprių varžovų, be to, nepaisant jauno amžiaus, turėjo nemažai profesionalių kovų bei kovojo prestižiniame kikbokso turnyre „W5“. Šį kartą sportininkas iš Čekijos buvo pranašesnis, bet Lukas atsiliko vos keliais taškais.
Jau kelis metus stebiu šį sportininką ir matau, kaip jis nuolatos tobulėja. Džiugu, kad ir Pasaulio čempionate jis pagerino savo rezultatus ir nuvyko gerai patobulėjęs.
Kaip vertinate Ernestos Kareckaitės pasirodymą Pasaulio kikbokso čempionate?
Tiesa pasakius, labai nustebino ši jauna mergina. Pusfinalyje išsiskyrus teisėjų nuomonei ji nusileido Amadienei Falck (Prancūzija), kuri vėliau tapo čempione. Trūko visai nedaug ir Ernesta galėjo patekti į finalą. Bet yra kaip yra. Kitame Pasaulio čempionate manau ji pasirodys dar geriau. Ernesta treniruojasi pas gerai žinomus trenerius Ilgarą Gruzinską ir Igną Barysą , kurie ją palaikė sekundavo šiame Pasaulio čempionate. Manau, ši jauna mergina dar ne kartą garsins mūsų šalies vardą.
Mūsų šalies sportininkai vis dažniau parsiveža apdovanojimus iš įvairių kikbokso turnyrų ir čempionatų. Kame sėkmės paslaptis?
Šiame Pasaulio čempionate dalyvavo du sportininkai iš mūsų šalies ir buvo iškovoti du medaliai. Manau, tai geras rezultatas. Matome tendencijas, kad kiekvienais metais rezultatai vis gerėja. Tam įdėta nemažai darbo, pavyzdžiui Lukas Jablonskas su Treneriu Vadimu Zelevu ir dar keliais Lietuvos kikbokso federacijos komandos nariais vyko į tarptautinę kikbokso stovyklą, kurį buvo organizuojama Moldovoje. Dalis sportininkų dalyvavo treniruočių stovykloje Latvijoje, taip pat vyko stovyklos ir Lietuvoje. Lietuvos kikbokso federacija deda daug pastangų, kad sportininkai kuo daugiau dalyvautų varžybose, todėl sportininkai dažnai vyksta į turnyrus kaimyninėse šalyse, kviečiame užsienio sportininkus dalyvauti turnyruose kurie vyksta Lietuvoje. Organizuojamos bendros treniruotės ir gausybė turnyrų, tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems.
Šios sporto šakos populiarumas labai stipriai auga, klubuose daugėja žmonių, žmonės pradėjo domėtis šia sporto šaka. Atsiradus „Kick light“ disciplinai, kikbokso populiarumas smarkiai šoktelėjo aukštyn. Džiugu, kad atsiradus šiai disciplinai, padaugėjo ir sportininkų. Sportininkai dalyvauja varžybose ir išvengia traumų, taip kyla jų meistriškumas, vėliau jie pereina ir tokias disciplinas kaip K1.
Pamenu laikus, kai turnyruose įvykdavo 15-20 kovų ir tai jau skaitėsi didelis turnyras. Šio metu atviruose ringuose kuriuose dalyvauja naujokai (kurių sąskaitoje iki 5 kovų) įvyksta žymiai daugiau kovų. O Lietuvos čempionatuose ir „Vilniaus Open“ turnyruose dalyvių skaičius perkopė virš 200 ir kasmet vis didėja.
Kiekvienais metais tapti Lietuvos čempionu tampa vis sunkiau, nes sportininkų patirtis didėja ir dalyvauja vis daugiau sportininkų. Konkurencija vis stiprėja, o aistros kaista vis labiau. Dabar norint tapti čempionu reikia vis daugiau kartų išeitį į ringą arba užlipti ant tatamio.
Vis kalbame apie sportininkus kurie garsina Lietuvos vardą, bet nepamirškime paminėti teisėjų kurie taip pat dalyvavo šiame Pasaulio kikbokso čempionate.
WAKO Pasaulio kikbokso čempionate teisėjavo teisėjai iš Lietuvos?
Nustebsite, bet šiame Pasaulio čempionate teisėjavo ir du teisėjai iš Lietuvos. Prieš kokius 5 metus apie tai net negalėjome pasvajoti, o dabar tai realybė. Lietuvoje gyvena WAKO A kategorijos (aukščiausia kategorija) teisėjas Vadimas Zelevas. Jis teisėjauja beveik visuose didžiausiuose WAKO čempionatuose ir turnyruose. Dažnai kviečiamas į kikbokso turnyrus užsienyje, užsienyje jis yra gerai žinomas ir gerbiamas. Lietuvoje jis užsiima pedagogine veikla, moko ir prižiūri jaunus teisėjus.
Šiais metais WAKO Pasaulio kikbokso čempionate debiutavo dar vienas teisėjas iš Lietuvos, Eduardas Špakovas. Eduardas yra tapęs Europos kikbokso čempionu ir du kartus Pasaulio kikbokso čempionatuose iškovojo bronzą. Tai daug perspektyvų turintis teisėjas, kurio debiutas pasaulinėje arenoje paliko teigiamą įspūdį.
Įdomus faktas, kad E. Špakovas paskutinį kartą Pasaulio čempionate(Dubline) iškovojo bronzos medalį 2011 metais, o šiemet tame pačiame mieste debiutavo kaip teisėjas.